A keresztnevek asztrológiai összefüggései

Analógiák, Asztrológiai alapok

Ami az előadásból kimaradt : kommentek és válaszok

Írta: Gál Judit karmaasztrológus

És az Ágnesről mit lehetne tudni? Nagyon köszönöm. Rém izgalmas dolgok ezek…
@GalJudit-ny2or 

Az Ágnes görög eredetű (hagnesz), a köztudatba latin közvetítéssel került név, immár a szóeleji h nélkül. Jelentése: tiszta, szemérmes, szűzies.

Középkori, nyelvészetileg nem helytálló szófejtés szerint a hasonló hangzású (agnus) bárány lenne a megfelelése, de ezt nyugodtan elvethetjük. A statisztikámban 81 Ágnes szerepel, 7,4 %-os kivétellel Mars (magasan vezet benne a Skorpió) és Szaturnusz (Bak, Vízöntő) a kozmikus összefüggés, de rengeteg olyan Ágnes is van, akiknél valamilyen szempontból hangsúlyos a Szűz is (vesd össze a ´tiszta´ jelentéssel. Sőt: a Szűz-Skorpió kombináció is szép számmal szerepel a mintámban.

A Zsuzsannával mi a helyzet?   Nagyon népszerű volt a közelmúltban
@GalJudit-ny2or 

A Zsuzsanna héber eredetű (újabb kutatások szerint ókori egyiptomi, de Európába héber közvetítéssel került) név, a jelentése: liliom (az óegypitomi azonban: lótuszvirág). 94 Zsuzsanna szerepel a statisztikámban és a Vénusz, Mars kapcsolódások a jellemzőek, 3 kivétellel, ami elenyésző. Figyelembe lehet még venni némi jupiteri beszűródést is, de a domináns mindenképpen a Vénusz-Mars. Így Bika, Mérleg, Kos, Skorpió (az utóbbi ritkán) a jellemző jegy, azonban olyan horoszkópok is elég nagy számban akadnak ennél a névnél, ahol (bármilyen jegyben) együtt áll a Vénusz és a Mars!

Esetleg a Móni névhez kapcsolódó analógiákat meg tudná osztani kedves!

Édesanyám és a nagy szerelmem Móni..

@GalJudit-ny2or 

A Mónika erősen vitatott eredetű . Amennyiben  karthágói pun, akkor a jelentése: istennő. Mások szerint görög eredetű és jelentése: magányos, megint mások szerint latin és jelentése: intő, figyelmeztető, tanító. További források  alapján indogermán eredetű , ez esetben a jelentése: megmentő. 37 Mónikát gyűjtottem össze és a Merkur-Uránusz analógiát találtam meg bennük, egyetlen kivétellel.  Ikrek-Szűz, Vízöntő (esetleg és elvétve: Bak) jegyekkel hozható analógiába

Üdvözlöm. Tetszett az előadás. Sajnos a nevekre amikre kivancsi lettem volna egyet sem hallottam. Ilona, Karolina, Roland, Pál. Említene róluk pár dolgot. Köszönöm.

@GalJudit-ny2or 

Ilona: a görög Heléna szláv közvetítéssel került hozzánk és a régi magyar nyelvben ilyen formában honosodott meg. Jelentése: világító, fényes. Statiszkámban a 48 Ilonánál a  Nap, Hold, Jupiter összefüggéseket hámoztam ki (Oroszlán, Rák, Nyilas, Halak), de elég sok (8,3 %-os) kivétellel. Ennek az is oka lehet, hogy régebben népszerű név volt, amelyeket hagyományos szempontok alapján adtak olyan embereknek is, akiknél annyira nem illeszkedett a személyiséghez.

A Karolina a Károly női változata. Károly:  két irányból honosodott meg a magyarban: egyfelől török eredetű, ez esetben a jelentése: karvaly, úgy is, mint totemállat. Másfelől a germánban használatos Karl névvel is összefügghet, ez pedig eredetileg a latin Carolus, ´legyény, fickó´jelentést hordozza. Statisztikámban mindössze  11 Karolina szerepel, akik közt kivétel nélkül a Merkur, Jupiter a közös. (Ikrek, Szűz, Nyilas, Halak.)

Roland: germán eredetű név (latinos-franciás változata: Rolandus, eredetileg: Hruodland),  jelentése: merész dicsőség. Statisztikám mintájának kialakulására erősen divatnévvé vált. 32 Roland esetében főleg a Vénusz és Szaturnusz (Bika, Mérleg illetve Bak, Vízöntő) analógiákat találtam meg, de még gyűjtögetem hozzá az adatokat.

Végül a Pál  bibliai név, jelentése: ´kicsi, kis termetű férfi´ Mindössze 17 ilyen nevet gyűjtöttem, de igen határozottan Nap és Szaturnusz (Oroszlán, Bak, esetleg Vízöntő) kapcsolódásokat mutat valamennyi.

Kedves Judit Terézia vagyok   és bika a napjegyem.

Kérem  mi fűződik hozzá?

@GalJudit-ny2or 

A Teréz (Terézia) név görög eredetű, de jelentése bizonytalan. 1.) hűség, aratás 2.) aratni 3.) vadászni és: 4.) vagy az Égei-tengeri Thera (ma Santorini) szigetnek vagy a Kréta melletti Therasia szigetnek, vagy a dél-itáliai Tarasz (Tarentum) városnak a nevéből való. Ebben az esetben a jelentése: az adott  helyről származó. Sajnos csupán 8 Teréz nevem van, ami elég kevés és talán a Jupiter, Vénusz bolygókkal társítható, főleg Nyilas (jupiteri) érdekeltséggel.

Ismerőseim között is van rá példa de jómagam is, másodszülöttként kaptam   az Apa utónevét!

Talán az én születésemkor(1967) kicsit megváltozott az a tendencia hogy az elsőszülött kapja az Apa keresztnevét

@GalJudit-ny2or 

A 20. század második részében egyre gyorsabb ütemben csökkent annak a szokásnak az ereje, hogy az első fiúgyerek az apja nevét kapja, amint itt is így történt ezek szerint, mert a másodszülöttnek jutott az apa keresztneve.   Még az is lehet, hogy nem találtak a szülők másik nevet, ami megfelelt volna a bármilyen elképzeléseiknek. Magam is 1968-ban szültem és végigpásztáztam jó párszor az akkor létező keresztneveket, de csak nem találtam másikat, miint a sajátomat, így lányom is Judit lett. (Megjegyzem már akkor is izgatott ez a kérdéskör, de eszembe sem jutott, hogy valaha asztrologizálni is fogok, vagyis nem ez befolyásolta a döntést.)

Kedves Judit! Nagyon köszönöm az érdekes előadást! Esetleg a Kálmán és a Károly nevekről tudna mondani valamit?

@GalJudit-ny2or 

A Kálmán török eredetű régi magyar név. Jelentése: maradék, életben maradt. Sajnos mindössze 11 Kálmán szerepel a statisztikámban, igen szórt összefüggésekkel, ezért le sem tudtam zárni. Talán Vénusz-Jupiter (főleg Mérleg és Nyilas) lehet. A jupiteri beütés mindenesetre elég erős. A Károly két irányból honosodott meg a magyarban: egyfelől szintén török eredetű, ez esetben a jelentése: karvaly, úgy is, mint totemállat. Másfelől a germánban használatos Karl névvel is összefügghet, ez pedig eredetileg a latin Carolus, ´legyény, fickó´jelentést hordozza. Statisztikámban a 32 Károly név határozott Mars, Szaturnusz összefüggéseket mutatja. (Kos, Skorpió, Bak, Vízöntő.)

Nagyon tetszett az előadás!

Noémi ,Edina és Helga névről tudna információt adni?

Előre is köszönöm

@GalJudit-ny2or 

A Noémi Jókai nyomán lett népszerű nálunk (Aranyember) . Egyébként héber eredetű és a jelentése: ´gyönyörűségem´.  Bár 61 ilyen név szerepel a statisztikámban, még nem horgonyoztam le az analógiákkal, ahogy az a divatneveknél elég gyakori, hiszen sok olyan gyerek is kapja a nevet, akivel nem annyira “kompatibilis”. A Merkur-Jupiter, vagy Vénusz-Szaturnusz, vagy pedig a Merkur-Uránusz körül keresem a megfejtést.

Az Edina: germán-latin eredetű . Jelentése meglehetősen zavaros, kétséges: 1)   Hedinből való nő    2)  Hedin férfinév latinos női párja    3)  állatbőr, bunda (pl. rituális táncokhoz, szertartásokhoz)    4) az Eda, Edna módosulása.  A 19 Edinából elég határozottan megmutatkozott a Kos és Bak érdekeltség (Mars-Szaturnusz), ami azért is figyelemre méltó, mert állatokhoz is kapcsolódik a név is, meg a két bolygó is.

A Helga szintén lezáratlan nevem, egyébként germán (germán- kelta) eredetű és azt jelenti, hogy ép, egészséges (esetleg: boldog). Mindössze 10 Helgával tudok kalkulálni, és a Vénusz-Mars illetve Merkur-Vénusz verziók között bizonytalankodom.

szerző: Gál Judit karmaasztrológus

Honlap: www.karmaasztrologia.info

Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia)

Telefon: +36308966069

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

De ezt tényleg így gondolod?

De ezt tényleg így gondolod?

Júniusi energiák : mire számíthatsz az asztrológiai összefüggések tükrében? A Rák jegyébe lép a Merkúr nagyon könnyű átvenni mások energiáit,hangulatát...a megérzèsek baromi erősek és pontosak lehetnek.. Könnyen megsértődik bárki a beszélgetések során, de legalább a...

JANG FA – LÓ – JÚNIUS

JANG FA – LÓ – JÚNIUS

Június a 2026-os év legerősebb hónapja, mert az év állata köszön vissza ebben a hónapban.Ilyenkor felerősödik a ló energiája, mivel duplán jelenik meg. De nézzük, mi várható összességében! 2026. június 5.-én délután indul el a Jang Fa - Ló hónap Korábban is írtam már...

Hogy legyen bátorságunk és erőnk a lényeget megérteni

Hogy legyen bátorságunk és erőnk a lényeget megérteni

Testi, lelki, szellemi egység = ÉLET - ERŐ Egészség, egyediség = ÉrtékAz Egész-ségünkre nagyon vigyáznunk kell, mert abból csak egy van, ahogyan belőlünk is, ezért tisztelnünk kell a bennünk rejlő csodát, ami mindnyájunkat különlegessé tesz…Mert éppen ettől vagyunk...

Az Ikrek energia és a pletykák

Az Ikrek energia és a pletykák

Nagyon sok a pletyka az Ikrek energiák alatt.Elhangzik egy mondat... Vagy te mondod ki, vagy más mondja ki és az sok dolgot megváltoztathat. Nem kell hatalmas nagy szavakra vagy mondatokra gondolni. Ez lehet csak egy jókor elhangzott szó,egy elcsípett fèl mondat. Oké,...

<a href="https://csillagido.hu/author/karmaasztrologia/" target="_self">Gál Judit</a>

Gál Judit

Szerző

Az asztrológiához olyan átfogó kérdések vezettek el, amelyekre más módon nem kaptam választ. A makacsul és saját befolyásomon kívül ciklikusan megjelenő azonos típusú események, jelenségek; konokul visszatérő hasonló problémák; az a gyanú, hogy életünk valamilyen szövevényes rendszer mentén rendeződik pont úgy, ahogyan zajlik. Magától értetődően következnek a további kérdések: mit tud tenni az egyén a tőle független erőkkel szemben vagy azokkal együttműködve, hol vannak a határok. A pedagógia, pszichológia, szociológia nem ad választ az ilyen kérdésekre, csak skatulyákba próbálja rendezni az emberi jelenségeket, s néhány kategóriában hogyan is lehetne jellemezni azt, hogy mindenki egy-egy külön Univerzum. Ma már nemigen teszek fel kérdéseket, hiszen minden válasz után 10-15 új kérdés keletkezik. A felismerésekből összeálló mozaik azonban mindig kiegészül néhány darabbal és gazdagítja ismereteimet, alakítja világképemet. Végső soron mindig is azt vallottam, hogy a kiindulópontnál és a célnál sokkal fontosabb az úton járni, s ehhez továbbra is a legkitűnőbb kísérő számomra az asztrológia, melyet szeretett tanáromtól, dr. Nagy Róberttől tanultam. Az 1990-ig funkcionáló Körösi Csoma Sándor Intézet Asztrológia tagozatán végeztem. Az asztrológiai vezetett el a reinkarnációs utazáshoz, utaztatáshoz is, amit 1994-től gyakoroltam, néha most is gyakorolok. Kiegészítésként betekintést nyertem még más tanácsadó- jóseszközök használatába: cigány- és tarot kártya, rúna, numerológia, Ji csing. Energetikai jellegű tanfolyamokat végeztem. (Reiki, Arolo, Szellemgyógyászat, angyaltanfolyam.) Elég jól ismerem az ugyancsak energiákkal dolgozó Feng Shuit is. Lelkes híve vagyok a kineziológiának. Az említett eszközöket saját életemben, vagy másoknak történő ajánlásként használom, tanácsadás szinten – a rúnákat kivéve – nem kontárkodom bele. Visszakanyarodva tevékenységeimhez: az egyéni tanácsadáson kívül több, mint 30 éve tanítok, kidolgoztam egy intenzív tanfolyamot, amit csoportosan és egyénileg, levelező rendszerben is lehet végezni. Miután az egyik legfontosabb dolognak tartom a karma rendező elvének megnyilvánulásait, az ezt jelölő Holdcsomó köré építve 2000 óta, egy-egy társsal együtt speciális karmatréningeket vezetek, kisebb-nagyobb szünetekkel. Minderről a www.karmaasztrologia.info honalpon részletes információkat lehet találni. Honlap: www.karmaasztrologia.info Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia) Telefon: +36308966069

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő