Ami az előadásból kimaradt : kommentek és válaszok
Írta: Gál Judit karmaasztrológus
És az Ágnesről mit lehetne tudni? Nagyon köszönöm. Rém izgalmas dolgok ezek…
@GalJudit-ny2or
Az Ágnes görög eredetű (hagnesz), a köztudatba latin közvetítéssel került név, immár a szóeleji h nélkül. Jelentése: tiszta, szemérmes, szűzies.
Középkori, nyelvészetileg nem helytálló szófejtés szerint a hasonló hangzású (agnus) bárány lenne a megfelelése, de ezt nyugodtan elvethetjük. A statisztikámban 81 Ágnes szerepel, 7,4 %-os kivétellel Mars (magasan vezet benne a Skorpió) és Szaturnusz (Bak, Vízöntő) a kozmikus összefüggés, de rengeteg olyan Ágnes is van, akiknél valamilyen szempontból hangsúlyos a Szűz is (vesd össze a ´tiszta´ jelentéssel. Sőt: a Szűz-Skorpió kombináció is szép számmal szerepel a mintámban.
A Zsuzsannával mi a helyzet? Nagyon népszerű volt a közelmúltban
@GalJudit-ny2or
A Zsuzsanna héber eredetű (újabb kutatások szerint ókori egyiptomi, de Európába héber közvetítéssel került) név, a jelentése: liliom (az óegypitomi azonban: lótuszvirág). 94 Zsuzsanna szerepel a statisztikámban és a Vénusz, Mars kapcsolódások a jellemzőek, 3 kivétellel, ami elenyésző. Figyelembe lehet még venni némi jupiteri beszűródést is, de a domináns mindenképpen a Vénusz-Mars. Így Bika, Mérleg, Kos, Skorpió (az utóbbi ritkán) a jellemző jegy, azonban olyan horoszkópok is elég nagy számban akadnak ennél a névnél, ahol (bármilyen jegyben) együtt áll a Vénusz és a Mars!
Esetleg a Móni névhez kapcsolódó analógiákat meg tudná osztani kedves!
Édesanyám és a nagy szerelmem Móni..
@GalJudit-ny2or
A Mónika erősen vitatott eredetű . Amennyiben karthágói pun, akkor a jelentése: istennő. Mások szerint görög eredetű és jelentése: magányos, megint mások szerint latin és jelentése: intő, figyelmeztető, tanító. További források alapján indogermán eredetű , ez esetben a jelentése: megmentő. 37 Mónikát gyűjtottem össze és a Merkur-Uránusz analógiát találtam meg bennük, egyetlen kivétellel. Ikrek-Szűz, Vízöntő (esetleg és elvétve: Bak) jegyekkel hozható analógiába
Üdvözlöm. Tetszett az előadás. Sajnos a nevekre amikre kivancsi lettem volna egyet sem hallottam. Ilona, Karolina, Roland, Pál. Említene róluk pár dolgot. Köszönöm.
@GalJudit-ny2or
Ilona: a görög Heléna szláv közvetítéssel került hozzánk és a régi magyar nyelvben ilyen formában honosodott meg. Jelentése: világító, fényes. Statiszkámban a 48 Ilonánál a Nap, Hold, Jupiter összefüggéseket hámoztam ki (Oroszlán, Rák, Nyilas, Halak), de elég sok (8,3 %-os) kivétellel. Ennek az is oka lehet, hogy régebben népszerű név volt, amelyeket hagyományos szempontok alapján adtak olyan embereknek is, akiknél annyira nem illeszkedett a személyiséghez.
A Karolina a Károly női változata. Károly: két irányból honosodott meg a magyarban: egyfelől török eredetű, ez esetben a jelentése: karvaly, úgy is, mint totemállat. Másfelől a germánban használatos Karl névvel is összefügghet, ez pedig eredetileg a latin Carolus, ´legyény, fickó´jelentést hordozza. Statisztikámban mindössze 11 Karolina szerepel, akik közt kivétel nélkül a Merkur, Jupiter a közös. (Ikrek, Szűz, Nyilas, Halak.)
Roland: germán eredetű név (latinos-franciás változata: Rolandus, eredetileg: Hruodland), jelentése: merész dicsőség. Statisztikám mintájának kialakulására erősen divatnévvé vált. 32 Roland esetében főleg a Vénusz és Szaturnusz (Bika, Mérleg illetve Bak, Vízöntő) analógiákat találtam meg, de még gyűjtögetem hozzá az adatokat.
Végül a Pál bibliai név, jelentése: ´kicsi, kis termetű férfi´ Mindössze 17 ilyen nevet gyűjtöttem, de igen határozottan Nap és Szaturnusz (Oroszlán, Bak, esetleg Vízöntő) kapcsolódásokat mutat valamennyi.
Kedves Judit Terézia vagyok és bika a napjegyem.
Kérem mi fűződik hozzá?
@GalJudit-ny2or
A Teréz (Terézia) név görög eredetű, de jelentése bizonytalan. 1.) hűség, aratás 2.) aratni 3.) vadászni és: 4.) vagy az Égei-tengeri Thera (ma Santorini) szigetnek vagy a Kréta melletti Therasia szigetnek, vagy a dél-itáliai Tarasz (Tarentum) városnak a nevéből való. Ebben az esetben a jelentése: az adott helyről származó. Sajnos csupán 8 Teréz nevem van, ami elég kevés és talán a Jupiter, Vénusz bolygókkal társítható, főleg Nyilas (jupiteri) érdekeltséggel.
Ismerőseim között is van rá példa de jómagam is, másodszülöttként kaptam az Apa utónevét!
Talán az én születésemkor(1967) kicsit megváltozott az a tendencia hogy az elsőszülött kapja az Apa keresztnevét
@GalJudit-ny2or
A 20. század második részében egyre gyorsabb ütemben csökkent annak a szokásnak az ereje, hogy az első fiúgyerek az apja nevét kapja, amint itt is így történt ezek szerint, mert a másodszülöttnek jutott az apa keresztneve. Még az is lehet, hogy nem találtak a szülők másik nevet, ami megfelelt volna a bármilyen elképzeléseiknek. Magam is 1968-ban szültem és végigpásztáztam jó párszor az akkor létező keresztneveket, de csak nem találtam másikat, miint a sajátomat, így lányom is Judit lett. (Megjegyzem már akkor is izgatott ez a kérdéskör, de eszembe sem jutott, hogy valaha asztrologizálni is fogok, vagyis nem ez befolyásolta a döntést.)
Kedves Judit! Nagyon köszönöm az érdekes előadást! Esetleg a Kálmán és a Károly nevekről tudna mondani valamit?
@GalJudit-ny2or
A Kálmán török eredetű régi magyar név. Jelentése: maradék, életben maradt. Sajnos mindössze 11 Kálmán szerepel a statisztikámban, igen szórt összefüggésekkel, ezért le sem tudtam zárni. Talán Vénusz-Jupiter (főleg Mérleg és Nyilas) lehet. A jupiteri beütés mindenesetre elég erős. A Károly két irányból honosodott meg a magyarban: egyfelől szintén török eredetű, ez esetben a jelentése: karvaly, úgy is, mint totemállat. Másfelől a germánban használatos Karl névvel is összefügghet, ez pedig eredetileg a latin Carolus, ´legyény, fickó´jelentést hordozza. Statisztikámban a 32 Károly név határozott Mars, Szaturnusz összefüggéseket mutatja. (Kos, Skorpió, Bak, Vízöntő.)
Nagyon tetszett az előadás!
Noémi ,Edina és Helga névről tudna információt adni?
Előre is köszönöm
@GalJudit-ny2or
A Noémi Jókai nyomán lett népszerű nálunk (Aranyember) . Egyébként héber eredetű és a jelentése: ´gyönyörűségem´. Bár 61 ilyen név szerepel a statisztikámban, még nem horgonyoztam le az analógiákkal, ahogy az a divatneveknél elég gyakori, hiszen sok olyan gyerek is kapja a nevet, akivel nem annyira „kompatibilis”. A Merkur-Jupiter, vagy Vénusz-Szaturnusz, vagy pedig a Merkur-Uránusz körül keresem a megfejtést.
Az Edina: germán-latin eredetű . Jelentése meglehetősen zavaros, kétséges: 1) Hedinből való nő 2) Hedin férfinév latinos női párja 3) állatbőr, bunda (pl. rituális táncokhoz, szertartásokhoz) 4) az Eda, Edna módosulása. A 19 Edinából elég határozottan megmutatkozott a Kos és Bak érdekeltség (Mars-Szaturnusz), ami azért is figyelemre méltó, mert állatokhoz is kapcsolódik a név is, meg a két bolygó is.
A Helga szintén lezáratlan nevem, egyébként germán (germán- kelta) eredetű és azt jelenti, hogy ép, egészséges (esetleg: boldog). Mindössze 10 Helgával tudok kalkulálni, és a Vénusz-Mars illetve Merkur-Vénusz verziók között bizonytalankodom.
szerző: Gál Judit karmaasztrológus
Honlap: www.karmaasztrologia.info
Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia)
Telefon: +36308966069