Írta: Gál Judit karmaasztrológus
A szabadság felelőssége, szabadság és alárendelés-alkalmazkodás, erő, közösség, család, hűség
Az indiánok a farkast vezetőnek és tanítónak tekintették.
Az antik Görögországban a fény szimbóluma volt, Apollóhoz, valamint Árészhez, a háború istenéhez rendelték. A római mitológiában éri el talán karrierje csúcsát: Romulust és Remust – Róma mitikus alapítóit – egy farkas nevelte fel. Kínában egy szent farkas őrzi a mennyország palotáját. Mongóliában Dzsingisz kán elődjének számít. A hinduizmusban a félelmetes istennők hátasállata, az éjszaka jelképe.
Észak-Európa ősi törzsi kultúráiban a farkas nagyra becsült állat volt, a kelták, germánok a vezetőkkel társították. Habár emellett a kelták úgy tartották, hogy a farkas minden este felfalja a Napot.
A germánoknál a győzelem szimbóluma volt, de itt is megjelenik az ambivalencia, ugyanis Odin farkassegítői, Söll és Hati a visszautasítást és elkülönülést is megtestesítették.
Emellett a rúnák közül a Teiwaz (Harcos, Spirituális Harcos) jele kapcsolódik hozzá. Úgy hitték, hogy vonításából keletkezik a köd és a szél, így nyílnak meg a másvilág birodalmának kapui előttünk – vesd össze az egyiptomi holtak vezetőjével, a sakálfejű Anubisszal és azzal, hogy a farkasból domesztikálódott kutya is talán a legfontosabb lélekkísérő.
Az asztrológiában a Mars markáns állata, így a Kos és a Skorpió jegyekkel van szoros kapcsolata.
Számos erőteljes és pozitív vonása ellenére valószínűleg a legfélreértettebb emlős. Állítólagos hidegvérű kegyetlenségeiről történetek, legendák, mesék sora beszél. A legmarkánsabb ebből a műfajból a vérfarkas mitológiája.
A bennünk lévő elfojtott árnyékterületre, a vad szellemre utal – nyilvánvalóan innen erednek a fenntartások, félelmek vele kapcsolatban. Teliholdkor felhangzó üvöltése életre keltheti a lappangó belső rémeket.
A farkas tehát mindenekelőtt arra szólít fel, hogy nézzünk ezekkel szembe, hiszen nem tudunk a sorsunk elől elmenekülni. Ez a sors reinkarnációs előzményeinkben és (az azokkal szorosan összefüggő) családi előzményeinkben gyökerezik.
A farkas (fizikai és) varázsereje a családból táplálkozik. Társas lény, körülbelül 15 fős falkákban él, amelyek hierarchikus rendszerre épülnek, szigorú rangsor és magas fokú szervezettség alapján.
Ez a rendszer nem tisztán önkényuralmi, de nem is demokratikus berendezkedésű. Mindkét változat előfordul életükben, s ez a rugalmasság, alkalmazkodóképesség épp a falka sikerének a kulcsa.
A farkastól megtanulhatjuk a megfelelő vezetői stratégiát, az egyeduralom és demokrácia közötti egyensúly kialakítását. S főleg azt, hogy az igazi szabadsághoz fegyelemre, a többiek igényeinek a tiszteletben tartására van szükség.
Megtanítja a valódi alázat értékét, azt, hogy csak az tud uralkodni (vezetni, a vezetést átvenni), aki szolgálni is képes. Nem mutogatja folyton erejét, de ha szükséges, habozás nélkül bebizonyítja fölényét. Megtanítja az embernek, hogy tudja, ki ő, és hogyan fejlessze ki magában az erőt, a határozottságot és magabiztosságot úgy, hogy ne kelljen minduntalan bizonygatnia kilétét.
A farkas igen intelligens és barátságos állat.
Erős érzelmi kötődést tud gyorsan kialakítani. Az embert is arra tanítja, hogy teremtsen megfelelő érzelmi kötelékeket. Figyelje belső hangjait, bízzon megérzéseiben, s ez megvédi a helytelen cselekedetekről.
Megmutatja, hogyan aktiválhatjuk öngyógyító mechanizmusunkat, segít megszabadulni a kötöttségektől, démoni erőktől és a múltunkból származó negatív hatásokról.
Figyelmeztet, hogy mindent hasznosítsunk, amihez hozzájutunk, s arra, hogy ne pazaroljuk a rendelkezésünkre álló energiákat. Végül elvezet a bennünk lévő teljességhez és gazdagsághoz. A farkas oltalmazása néha gyengéd, néha kemény, de mindig szeretetteljes.
Ragaszkodik a rítusokhoz, akárcsak az ember. Amikor a farkas felbukkan, lehet, arra szólít fel, hogy az ember kicserélje, megújítsa rítusait.
Esetleg kézbe kell vennie élete irányítását, itt az ideje saját „falka” alapításának és irányításának.
Kommunikációs rendszere igen összetett. Ha valakinek nehézséget okoz, hogy jól érzékeltesse hangulatát, elképzelését a többiekkel, annak érdemes tanulmányoznia a farkas szokásait és elmélkednie ezekről.
Vannak, akik úgy vélik, hogy a farkas és a holló közt praktikus és misztikus összefüggés van. (Lásd az ilyen meséket, de ismét Odint, akinek két farkasa mellett két hollója is van.) Akinél a farkas totemállatként mutatkozik, érdemes utánanéznie a holló tulajdonságainak is.
Elég érett vagy-e a szabadsághoz?
Képes vagy-e egyidejűleg független és alkalmazkodóképes lenni?
Hogyan állsz a hierarchiákkal?
Tartasz-e saját ösztöneidtől vagy képes vagy ésszerűen kezelni azokat?
Mit kezdesz szorongásaiddal?
Ideje van-e annak, hogy életed rítusaiban változást kezdeményezz?
Ellenállsz-e ennek a változásnak, s ha igen mit teszel a feloldás érdekében?
Fel tudtad dolgozni családi előzményeidet illetve reinkarnációs előzményeidet?
Felismerted-e és ha igen, hogyan használod erődet?
Fenyeget-e vajon valamilyen (valódi) veszély, amire tudatalattid figyelmeztet?
szerző: Gál Judit karmaasztrológus
Honlap: www.karmaasztrologia.info
Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia)
Telefon: +36308966069