Írta: Almási Kriszta Holisztikus Mentor

A gyermekkorban kialakult hitrendszerek hatása felnőtt életünkre

Életünk első 6-7 éve rendkívül fontos időszak a személyiségfejlődés szempontjából. Ebben az időszakban az agy nagyon gyorsan fejlődik, és a környezetből érkező ingerekre, új információk befogadására elképesztően fogékony.


Ami igazán jelentőssé teszi ezt az időszakot, az az agyhullámok működése. Ugyanis a tudomány mai állása szerint, a tudat a legjobban, théta állapotban programozható, ami a hipnózis szintje. A gyermekek agya pedig ebben az időszakban gyakran van a théta agyhullám tartományban. Ez azt jelenti, hogy minden kisgyermek idejének nagy részében módosult tudatállapotban, hipnózisban van, nem csoda hát, hogy amit lát, amit hall és tapasztal, az életre szóló benyomást tesz rá.

Mivel a szülő-gyermek kapcsolat ezekben az években a legerősebb, a szülők ekkor alapozzák meg a gyermek biztonságérzetét, önértékelését és másokkal való kapcsolódási képességét, vagy ennek ellenkezőjét. Ekkor adják át a pozitív és a negatív generációs mintákat, programokat és a tiltó, gátló parancsok nagy részét is, tehát a gyermek itt alakítja ki az önmagáról és a világról alkotott képét, és hitrendszerei zömét.


Mivel a szülők csak annyit és csak azt tudják adni, amivel ők maguk rendelkeznek, ezért a jó dolgok, a pozitívumok, az erősségek, mellett átadják saját, feldolgozatlan gyermekkori traumáikat, félelmeiket és hiedelmeiket is, sőt ezek alapján nevelnek.


Pl. Ha a szülők sokat kritizálják a gyermeket, akkor a gyermekben az a hitrendszer alakul ki, hogy nem elég jó, és soha nem lesz elég jó.


Ha a szülők folyamatosan veszekednek, akkor az a hitrendszer alakul ki, hogy a kapcsolatok konfliktusokról szólnak.


Ha egy gyermeknek soha nem mondják meg, hogy szeretik, akkor az önértékelése sérülhet, és felnőttként is nehézségei lehetnek a szeretet elfogadásával.


A gyermekkorban kialakult hitrendszerek és minták mélyen beágyazódnak a személyiségbe, és gyakran az egész életen át kihatnak az ember gondolkodására, érzéseire és viselkedésére. Nagyban befolyásolhatják a kapcsolatokat, a karrierutat, és a fizikai egészséget is, mert életünk 90-95 százalékát ezek a gyerekkori tudattalan (tudatalatti) programok határozzák meg.


Ha mindezt tudod, akkor megértheted a szüleidet, önmagadat és a gyermekeidet is.
Ugyanakkor tudd azt is, hogy nem kell így leélni az életed! A neuroplaszticitásnak köszönhetően az agyad egész életed során képes változni és alkalmazkodni, így a gyermekkorban kialakult minták felnőttkorban is módosíthatók. Ez leggyorsabb módosult tudatállapotban, hipnózisban történhet meg.


Amikor magadon dolgozol, magadat rendbe teszed, akkor az hatással van a gyermekedre, a testvéredre, a szüleidre, vagyis gyógyítod az egész családrendszert és ennél nagyobb ajándékot nem adhatsz sem magadnak, sem nekik.

Almási Kriszta Holisztikus mentor, Belső utazás kísérő, Hipnoterapeuta

Telefon: +36 20 541 7929

Honlap: http://lelektanoda.hu/index.php

E-mail: info@lelektanoda.hu

Facebook csoport: Női lét, az élet közepén

https://www.facebook.com/groups/634474575198763