MADARAK ÉS FÁK NAPJA

Életmód

Írta: Tarnaváry Szilvia

Május 10.-én ünnepeljük a madarak és fák napját. Még az 1900-as évek elején Amerikából indult ez a kezdeményezés, melyet a környezetvédő szervezetek és elkötelezett állampolgárok szorgalmaztak.

Céljuk az volt, hogy felhívják a figyelmet a természeti értékek megőrzésére, a környezettudatosságra és a fenntartható fejlődés népszerűsítésére. Hamar csatlakozott a mozgalomhoz Európa és a világ többi országa is.


Itthon először 1902-ben Chernel István ornitológus, a Magyar királyi madártani intézet vezetője szervezte meg ezt az ünnepet és azóta is fókuszban van ez a téma.


Különböző programokkal, vetélkedőkkel, pályázatokkal és versenyekkel hívják fel a figyelmet a téma fontosságára.


Még soha nem volt ennyire fontos a faültetés, hiszen a klímaváltozás miatt egyre melegebbek a nyarak, egyre szennyezettebb a levegő és nem mellesleg a zöld látványa nyugtató. A környezetszennyezést nagy mértékben tudják kompenzálni. A fák rengeteg élőlénynek biztosítanak otthont is, többek között madaraknak, rovaroknak, mókusoknak és még sorolhatnám.


A madarak is fontos tagjai az ökoszisztémának, hiszen megeszik az elszaporodott rovarokat, lárvákat, nélkülük a szúnyogok is megennének bennünket. Csodálatos sokszínű kinézetük mellett, gyönyörűen tudnak lélekre hatóan énekelni.


Csatlakozzunk mi is a környezetünk védelemhez, óvjuk, ápoljuk, hiszen saját élőhelyünk egészségéről van szó, ami a mi egészségünket is jelenti! Ültessünk fákat, tegyünk ki madáretetőt, madáritatót, rovarhotelt kertünkbe, hogy segítsük az állatoknak is átvészelni a forró napokat, vagy a hidegebb időszakot.


Ezzel a verssel kívánok mindenkinek boldog ünneplést!
Szeretettel: Sziszka


Benedek Elek: Szeresd a fát
Szeresd a fát, hisz ő is érez,
Gyengéden nyúlj a leveléhez.
Ágát ne törd, lombját ne tépjed
Hagyd annak ami, épnek, szépnek
Szeresd a fát !
Ő is anya, minden levele
Egy-egy gyermek, gonddal nevelve,
És gyermek minden ágacskája,
Szeretettel tekints föl reája,
Ne bántsd a fát !
Édes gyümölcsét várva várod
S te mégis letörnéd a virágot?
Szegény virág gyorsan elszárad
S te bánkódnál majd, késő bánat,
Ne bántsd a fát!
Megtépett fának nincs virága,
Mint a vak, úgy néz a világba,
Oly bús a fa, a tördelt, tépett,
Mint anyád, ha elvesztene téged.
Szeresd a fát!
Falombok közt, ‘, vészbe’,
Lám, meg se ring madárka fészke;
Fáradt ha vagy, leülsz alája,
S elszenderít madár danája –
Ne bántsd a fát!
Mind, akik fákat ültetének,
Sírjukra szálljon hálaének:
Ásóval is költők valánk,
Szép, lombos fáról álmodának –
Szeresd a fát!

Tarnaváry Szilvia festő

(30) 385 8327

74sziszka@gmail.com

FaceBook

Honlap

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

MEGINT HAJNALI 3?

MEGINT HAJNALI 3?

Kinyitod a szemed, és már tudod, hogy egy darabig nem fogsz visszaaludni. Forgolódsz. Nézed az órát. Próbálsz ellazulni, de a gondolatok már zakatolnak. És közben egyre fáradtabb és egyre feszültebb leszel attól, hogy tudod: holnap is helyt kell állnod.Sokan ilyenkor...

Nézzük csak meg a gyermekeket!

Nézzük csak meg a gyermekeket!

A gyermeknapot hazánkban május utolsó vasárnapján ünnepeljük, ami idén május 31.-re esik. Röviden összefoglalva a története:„Ez az ünnep Törökországból ered, ahol először 1920. április 23.-án tartották meg és később egyre több ország csatlakozott a kezdeményezéshez....

A betegségek szintjei

A betegségek szintjei

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Az asztrológia szempontjából a betegségeknek 2 típusuk és 3 szintjük van. Az első típus az az élethelyzet változás nélkül is gyógyuló/gyógyítható betegségek, a második típusba az olyan betegségek tartoznak, amik csak élethelyzet...

5 elem tana- Belső biológiai óránk

5 elem tana- Belső biológiai óránk

A kínai szervóra 12 részre van osztva:12 periódust és 12 szervet különböztetünk meg. Belső biológiai óránk segít az egészségünk megőrzésében, ha tudatosak vagyunk és eszerint cselekszünk a nap 24 órájában. Segítségével útmutatást kapunk abban, hogy hány órakor ideális...

<a href="https://csillagido.hu/author/sziszkamandala/" target="_self">Tarnaváry Szilvia</a>

Tarnaváry Szilvia

Szerző

Apagyiné Tarnaváry Szilvia – Sziszka vagyok Várpalotáról. Már fiatalon tudtam, hogy a szépség, harmónia ott kell, hogy legyen körülöttem ( Mérleg ascendens). Mivel még nem voltam tudatos, így fizikai foglalkozást választottam, fodrász lettem. Még most is ebben a szakmában dolgozok, de két fiam születése után elindultam a tudatosság fele, a spirituális világ kitágult előttem. Természetgyógyász Egyesület tagja lettem, ahol nagyon sok hasznos előadást hallgattam, ami elindított felfelé az utamon. Elvégeztem a Reiki 1 és 2 fokozatát, tanultam numerológiát, karmikus számmisztikát, kristálygyógyászatot. 2020- ban az asztrológia irányába indultam el, először nyugati -, utána kínai -, azután karma- és legvégül de nem utolsó sorban kérdő asztrológiai tudást sajátítottam el. Közben belekóstoltam a Tarot kártya világába is, amit össze tudtam kötni az asztrológiával. Bár már zsongott a fejem a sok tanulástól, mégis hiányzott valami. Idén márciusban végre megtaláltam az igazi vágyamat, amivel át tudom adni az embereknek a sok tanulás alatt kialakult életfilozófiámat, bölcs gondolatokat, analógiákat, szimbólumokat. A pontozásos technikával készült mandalák a legkiválóbb közvetítői a teljesség megélésének. Nagyon szeretem készíteni őket, engem is feltölt az elmélyült, aprólékos alkotás és arra is gyógyító hatással van, aki megvásárolja. A minták, szimbólumok, színek mind hozzájárulnak a harmónia és szépség megéléséhez. A gyerekek is nagyon fogékonyak rá, mert ők is érzik jótékony hatását. 4 éves kislány unokám sokat festeget, pontozgat, színeket kever és mindig megnézi a falon levő alkotásaimat. Amit szeretnék átadni, üzenni a mandaláim által az a filozófiám, hogy térjünk vissza a természetes életmódhoz, vigyázzunk, figyeljünk egymásra és élőhelyünkre, törekedjünk az egyszerűségre, mert a kevesebb sokszor több. Találjunk vissza a gyökereinkhez, ápoljuk a rokoni, baráti kapcsolatainkat és nem utolsó sorban saját belső világunkkal való kapcsolatunkat! Éljük meg és élvezzük a pillanatot, az élet szépségeit és induljunk el az önismeret útján, mert sok pofont elkerülhetünk általa. Vállaljuk fel önmagunkat hibáinkkal együtt és hagyjuk magunk mögött a megfelelési kényszert!

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő