A negatív energiákkal szembeni védelem sokakat foglalkoztat, mivel mások érzelmeinek, negatív eseményeinek vagy kellemetlen embereknek a közérzetünkre gyakorolt hatása gyakran észrevehető, érezhető.
A negatív energia mindenhol körülvesz minket, és mindannyian a hatása alatt állhatunk: zajos tömegközlekedési eszközben, munkahelyi konfliktusokban, sőt otthon is. Annak érdekében, hogy védelmet építsünk ki magunk körül, és ne engedjük, hogy ez az energia behatoljon a személyes terünkbe, fontos elsajátítani néhány egyszerű, de hatékony technikát.
A negatív energiák elleni védelem módszerei
A negatív energiával szembeni védekezés első lépése, hogy felismerjük a jelenlétét. Intő jelek, amikor ok nélkül fáradtnak érezzük magunkat, hangulatingadozásaink, alvászavarunk van, vagy hirtelen minden irritál bennünket. Mindezek a jelek arra utalnak, hogy valószínűleg egy negatív energia befolyása alatt állunk.
Gyakran ilyen állapotok akkor jelentkeznek, ha olyan emberekkel kommunikálunk, akik folyamatosan panaszkodnak, elégedetlenek az élettel, vagy mások felett ítélkeznek. Ilyen esetekben fontos, hogy ne veszítsük el az önmagunk és az érzelmeink feletti kontrollt. A megszabadulás első lépése annak felismerése, hogy a negativitás nem belőlünk származik.
1. „Védőburok”-technika
A külső negativitás elleni védekezés egyik hatékony módszere egy védőburok vizualizálása. Képzeld el, hogy egy láthatatlan fényburok vesz körül, amely nem engedi, hogy negatív energia behatoljon beléd! Ez a réteg lehet ezüst, arany vagy fehér színű (válaszd azt a színt, amelyik közelebb áll hozzád). Képzeld el, ahogyan körülvesz ez a fény, amely megvédi a testedet és a lelkedet minden negatívumtól! Amikor „nehéz emberekkel” találkozol– és valaki megpróbál kibillenteni az egyensúlyodból, vagy konfliktust provokál– képzeld el magad körül ezt a fényt! Olyan lesz, mint egy pajzs, amely visszaveri az összes negativitást, és csak a békére és a harmóniára fogsz hangolódni.
2. Légzéssel való munka
A negatív energia gyakran akkor is felhalmozódik, amikor elkezded „belélegezni” mások érzelmeit. Először is, érezd a lélegzetedet, figyelj a ritmusára és a mélységére! Minden belégzés során képzeld el, hogy tiszta, ragyogó levegővel töltöd meg magad, amely átjárja tested minden sejtjét, a kilégzéssel pedig oldod a feszültséget és a szorongást! Néhány perc gyakorlás után érezni fogod, hogyan váltja fel a fáradtságot és az ingerlékenységet a könnyedség és a nyugalom. Ez a módszer különösen hasznos, ha nap mint nap energiád elszívó emberekkel kell együtt lenned, vagy negatív munkahelyi légkörrel szembesülsz.
3. Belső harmónia
A légzés és a vizualizáció mellett a belső harmónia megteremtése is fontos. A modern világban– ahol minden nap egy akadálypályára hasonlít– fontos, hogy ne feledkezzünk meg a személyes térről és belső világunkról.
Ha tele vagyunk pozitivitással, harmóniával és melegséggel, a negatív energia egyszerűen nem talál magának helyet. Tegyünk valamit, ami örömet és békét hoz: sétáljunk a természetben, hallgassuk kedvenc zenéinket, vagy olvassunk egy könyvet! Ezek az egyszerű örömök hozzájárulnak belső harmóniánk megteremtéséhez, immunissá tesznek a negativitással szemben. Egy boldog, nyugodt ember ilyenkor láthatatlanul ragyogni kezd belülről; és semmilyen idegen sötét energia nem tudja azt kioltani.
Gondolkodj pozitívan és mesteri módon, bizalommal és hittel telítetten, és az életed biztonságosabbá, tettekkel telibbé, eredményekben és tapasztalatokban gazdagabbá válik!
4. Mentális védelem
Ne feledd, ahhoz, hogy megszabadulj a negativitástól, nemcsak azokat az embereket kell elkerülnöd, akik azt az életedbe hozzák, hanem magadban is időben fel kell ismerned, és megszakítanod a programot!
A negatív gondolatok is hatással vannak valósággenerálásodra, ezért fontos: ha azt veszed észre, hogy negatív mintákra hangolódtál, állj meg, vegyél néhány mély lélegzetet, gondolj valami jóra (a lényeg, hogy azonnal szakítsd meg)! Miután felhalmozódott benned egy bizonyos negativitás, meg kell szabadulnod tőle, pontosabban szólva, pozitívra kell változtatnod! A tested nem törődik azzal, hogy mit kell végrehajtania.
Ne feledd, te magad irányítod a gondolataidat és érzelmeidet, és nem valaki más kívülről!
Fontos az is, hogy a napot energiával feltöltve zárd! Lefekvés előtt szabadulj meg mindentől, ami a nap során stresszt okozott! Így a reggel tiszta lappal indul, és készen állsz az új eseményekre (a nap folyamán felhalmozódott negatív érzelmek terhe nélkül).
A negatív energiák elleni védekezés módszerei egyszerűek, de ha rendszeresen gyakorlod őket, érezni fogod, hogyan válik nyugodtabbá és örömtelibbé az életed. Vedd körül magad pozitivitással, és védve leszel mindentől, ami összezavarná energiarendszered, ami lemerítene, vagy tönkretehetné az életed!
Késmárki László:A bölcsesség kulcsa A Fény mesterének nagy könyve Ankh kiadó 2025.


















0 hozzászólás