A következő részekben az égitestekről lesz szó. Mielőtt belevágnánk, néhány alapfogalmat és kiegészítő információt, azok jelentőségét kell megismerni, tisztázni. Abban a sorrendben tárgyaljuk most, ahogyan az egyes planétáknál majd megjelenik.

A világhoroszkóp ábrája:

1. Kulcsszavak​​ – tömör összefoglalása, jellemzése a tárgyalt elemnek

2. Szimbóluma: a bolygók jeleinek van egy fontos szimbolikája, s ennek ismeretében már eleve jobban meg tudjuk közelíteni a jelentését, azokat a tulajdonságokat, amelyekkel felruházza az asztrológia az égitesteket. Ebből egyelőre a négy alapelemet emelem ki: a kör a szellemiség, a félkör az érzelem, a kereszt az anyag, anyagiság, a nyíl pedig az energia.​​ 

3. Keringési sebesség: jellemző és fontos adat, hogy mennyi idő alatt teszi meg a maga körét (Nap körüli útját) az adott égitest. A teljes körén kívül a napi átlagos haladását és az egy-egy jegyben való haladását is ismertetem.

4. Retrograditás: nem szeretném ezt a bevezetőt hosszú magyarázattal terhelni, így itt csak annyit jegyzek meg, hogy minden bolygónak (tehát a Napra és a Holdra – mivel nem bolygók – nem lesz érvényes a következő mondandó) van rendszeresen egy látszólagos hátrafelé haladása. Ez a Föld és az adott planéta relatív sebességkülönbségéből ered. A legegyszerűbb megérteni egy közismert példával: két jármű megy egymás mellett, s mi a gyorsabbon ülünk. Ilyenkor úgy látjuk, mintha a másik visszafelé haladna, holott ugyanúgy előre megy, mint mi.

5. Rövid jellemzők​​ következnek, a jegyekhez kissé hasonló módon tüzes-nedves-föld jellegű, illetve elektrikus-magnetikus, nőies-férfias jelzőkkel találkozunk. Az elektrikus-magnetikus és a nőies-férfias minősítéseknél lehet gondolni a pozitív-negatív kategóriákra is, de sokkal inkább fordulhatunk bátran a szavak eredeti, valódi jelentéséhez.​​ 

6. A kozmikus helyzet​​ mibenlétét, részleteit az előzőekben láthattuk.

7. A bolygók száma​​ azt jelenti, hogy a hagyomány szerint az égitest és egy bizonyos​​ szám közt mágikus kapcsolat van.

8. Az égitestek napja​​ ugyancsak ősi hagyományon alapszik. Több nyelvben is őrzik a hét napjainak elnevezésében annak az istennek a nevét, akit a megfelelő bolygó testesít meg.​​ 

9. Színei: valamilyen szempontból jellemzők a​​ planétára, de akiknél a megfelelő bolygó kiemelt helyen van az egyéni horoszkópjukban, azoknál az embereknél is látható a különleges viszony a hozzá tartozó színhez. (Például az I. házas Marsúak általában kedvelik a piros, vörös színt.)

10. A fémek​​ és bolygók mágikus kapcsolatát ugyancsak az ősidők óta tényként kezelik az asztrológiával foglalkozók.

11. A kövek​​ körül sajnos igen nagy a zűrzavar, mióta divat lett úgy a mineralógia (ásványtan), mint az asztrológia. Számos helyen láthatunk mindenféle köveket​​ mindenféle jeggyel párosítva, vagy fűnek-fának ajánlgatva, holott bizony van, akinek kifejezetten ártalmas némelyik. (Tilos lenne például hematitot viselni annak, akinél a Merkur bolygó nem áll jól a horoszkópjában, mert energetizálás helyett éppen hogy leszívja az energiáit.) Az itt, az egyes bolygóknál szereplő kövek és típusok párosítását teszteltem egy sereg embernél.

12. A bolygókhoz tartozó szervek és funkciók​​ nagyon fontos elemei az úgynevezett egészségi asztrológiának, találóan jellemzik az egyéni érzékenységet bizonyos testtájon, területen. A jegyek és bolygók variációival közelíthetjük meg jól azt, mik a leggyengébb pontjai egy szervezetnek, milyen pszichés hatások játszanak közre egy betegség kialakulásában és így tovább.

13. Életkor a bolygók uralma alatt: egyes, eltérő hosszúságú életszakaszokat egyes bolygók uralnak a Naptól az Uránuszig. (A két utolsó bolygóhoz nem sorolunk életkort.) Ez azt jelenti, hogy a megfelelő szakaszokban nagyobb jelentősége van annak a bolygónak, ami az adott életkort​​ uralja. Kissé úgy fognak alakulni az illető viszonyai, ahogyan a bolygó áll az egyéni horoszkópjában. Természetesen nemcsak a megfelelő életszakaszban kap az a bizonyos égitest jelentőséget, s a többi bolygónak is megvan a maga fontos funkciója mindvégig,​​ de mindig annak a planétának a jelentősége növekszik meg, amelynek uralma alá tartozik bizonyos életkor.​​ 

Itt is felsorolom rövid magyarázattal az égitestek és életkorok kapcsolódását:​​ 

0-4/6 éves korig: Hold – születés, kisgyermekkor – a​​ gondoskodás

6-18 évig (vagy valamivel még tovább): Merkur – eszmélés, tanulás, informálódás

18/20-30 évig: Vénusz – egyenrangú kapcsolatok, Én és a Világ viszonya, szerelem

30-50 évig: Mars – aktivitás, érett szexualitás – ÉS: ez az egyetlen periódus, ahol​​ két égitestet veszünk figyelembe,​​ 

40-50 között ugyanis a Mars mellé csatlakozik a Nap – az aktivitás eredménye, megszilárdítás, tekintély

50-60: Jupiter: kényelem, szellemi érettség

60-tól vagy végig, vagy 84 évig: Szaturnusz – visszavonulás, összefoglalás, bölcsesség, illetve leépülés – amennyiben ez az illetőnél domináns tendencia. H azonban szellemileg friss marad:

84-től a halálig: Uránusz – érett alkotó tevékenység (lásd: Germanus Gyula, Szentgyörgyi Albert, Teller Ede, Fejtő Ferenc, Bálint gazda).

Létezik másfajta besorolás is, a magam részéről meggyőződésem, hogy a fent ismertetett nagyon frappánsan, igazolhatóan működik.

14. Jelentése​​ – ez kevés magyarázatra szorul, azokról a vonásokról lesz szó, amelyekkel felruházzuk az égitestet. A tényleges tananyagban persze bővebben is tárgyaljuk az egyes részleteket. Itt például megkülönböztetünk generálszignifikátori, személyi szignifikátori funkciókat is, ezzel ezt a rövidített, helyenként kivonatos ismertetést nem terhelem.

szerző: Gál Judit karmaasztrológus

Honlap: www.karmaasztrologia.info

Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia)

Telefon: +36308966069