“Három a magyar igazság” Vertex színezete

Horoszkóp

A Vertex-pont szerint a történelmi események


A nemzet csak egyet vár, hogy gondtalan és boldog legyen. Itt és most három olyan történelmi korszak képletét szerkesztettem meg, ahol a tisztelet, a bizalom és a felelősség ugyan megvolt, de mire is mentünk velük?


Az alábbi három történelmi dátumot (eseményt) választottam elemzésem tárgyául:
1. Az ezeréves nemzet képlete: Esztergom, 1000. XII. 16.
2. Horthy Miklós kormányzósága: 1920. III. 01.
3. A jelenlegi Magyar Köztársaság képlete: 1989. X. 23.


Ismételten elmondom: ez nem jósda és nem szentírás, hanem következtetés, és a mundán horoszkóp esetében is az a „szabály”, hogy emberként kell bánni vele, akkor is, ha egy országról van…


1. Az ezeréves nemzet képlete: Esztergom, 1000. XII. 16.


Halak ascendens esetében, népeknél is az „I. ház – jelenti magát az országot, annak lakóit, a népet általában – az ország általános helyzetét, – a közegészségügyről is ad tájékoztatást.” Vertex Szűz 29°14’ VII. Házban „igazolja” – itt és most a nemzetünk besorolása terén – Beavatott „kaszt” rétegbe sorolandó.

Így az ezeréves Magyarország, sem pedig születése pillanatától a jelenlegi Köztársaság nem tartozik a kullogók társaságába. Mi innen soha ki nem mentünk, egyszerűen sokasodtunk, asszimilálódtunk azokkal, akik betértek hozzánk keletről-nyugatról egyaránt…


Nem kell bizonyítani, mert egyszerűen száraz tény, hogy nemzetünk mindig is, főleg amikor annak ideje volt vagy van, elvitathatatlanul sok mindenben a legjobbak közé sorolandó, akár tetszik, akár nem.


Érdekesség kedvéért, egy példa: I. (Nagy) Lajost 1370. november 17-én Krakkó városában megkoronázták, országhatárait akkor három tenger mosta. Ez tény, tudjuk. Most a Halak ascendens uralkodója szemben állt a nevezetes Vertex ponttal (Szűz 29°14’ VII. Házban), amely azt jelenti: „külső hatalmakkal való hűvös viszonyt, amit házasságkötéssel egy időre sikeresen le tudtuk csendesíteni”- a jelentése. Gyakorlatias diplomáciai manőver volt!


Másik: a Mohácsi vész! Vertex az alap, és azon a napon a Hold együtt állt e ponttal. Értelmezése: „fordítsuk ezt az órát arra, hogy információkat gyűjtsünk, de a döntéseket halasszuk későbbre”. Mint tudjuk – VII. Ház – nyílt színen mindezek hiányában „bonyodalom keletkezhet, és vélhetően mindenki rosszul végezte a dolgát (Szűz)”.

Ha ezt tudjuk előre? Szapolyait be kellett volna várni? Igen! Másképpen alakult volna? Nem! Akkor mire jó az egész? Hogy tudjuk, a dolgoknak és a helyzeteknek mindig meg kellett történnie…


2. Horthy Miklós kormányzósága képlete: 1920. III. 01.


A kormányzó választás képletét kevesen forgatják, de én előkerestem. A választására 1920. március 1-jén került sor, Horthy Miklós fegyvereseinek jelenlétében rendeztette meg a „szavazást”. Nem volt nagy ellenállás…


Apró érdekességként, az általam gyakran alkalmazott Charubel fokra is rákerestem, hogy – a szavazás a déli órákban történt – 21° Rák jegyben a szimbólum: „A király, a császár, vagy parancsnoka lóháton”. Magyarországról van szó! Az ország (új) parancsnoka fehér lovon bevonulás Budapestre kép önmagáért beszél – történelmi tény is! Térjünk vissza a Vertex-ponthoz.
Van még egy fontos esemény itt is, 1938. november 2-án az első bécsi döntés értelmében, ebben a „nemzeti felállásban” visszacsatolták a Felvidéket hozzánk.

Irányító (kreatív) kasztban Nyilas 6°55’-en e napon ott állt aznap a Vénusz, „a népesség alakulását jelenti – a külképviseletek segítségével népesség gyarapodás lett”. Pontosan 11 925 négyzetkilométerrel és 869 299 lakossal gyarapodtunk.

Lehetett volna előre mondani? Igen!
Újabb érdekesség, hogy 1944. március 19-én hajnali 4 órakor a németek megszállták Budapestet. Az Uránusz szemben a Vertex-ponttal, minek értelmében egysoros hír lenne: „új eszmék, irányzatok, békétlen elemei a társadalomnak, akik teret kapnak” – nyilasok, majd az oroszok, nemde bár…

Ha kérdeznének, mit mondanék? De ha mondanám, kinek szólna és lenne-e értelme? Azt, hogy „hirtelen változások, sorsfordulók lesznek”, és akik hatalomra kerülnek „nem a nemzet barátai, akik segítik az országot”. Ezt már Mohács esetében is megtapasztaltuk csak éppen más planétával (a Holddal volt) a törökök költöztek nem is kis ideig a hazánkba, a teljesség kedvéért!


3. A jelenlegi Magyar Köztársaság képlete: 1989. X. 23. 12ʰ02’ Bp.

Ezt az eseményt is (a Koronázás képlettel azonos módon) a Kiegészítő (beavatott) „kasztban” a 19°04’- es Vertex-pont és az Oroszlán jegyben!


Mundán alapfogalma szerint terítéken a VII. Ház, tartalmi jelentése „külső hatalmakkal való viszonyunk lesz terítéken, újabb diplomáciai eseménysorozat, és azok alakulásának mikéntjét fogjuk megtapasztalni”.

A Vénusszal az együttállása: „nyíltan tiszteletet érdemlő posztra kerül, és büszke nem is egy cselekedetére”, hozzátéve: „ismert és elismert tett lesz”.

Vagyis, hogy direkt menetben 2023. szeptember 24-én újra együtt fog állni a Vertex-ponttal.

Így, ezzel 1938-ban már volt egy találkozásunk a Horthy időkből népesség növekedéssel.

Vajon milyen hatással lesz a most Vénusz-Vertex konjukció?

Ez a dátum a Magyarország EU elnökségével milyen összefüggésbe hozható?


Ezer és ezer gondolat jutott eszembe, rengeteg következtetésre lehet jutni.

  • Akiknek nagyobb rálátása van az asztrológiára, az Oroszlán jegy ura a Nap a Skorpió jegyben, mint köztudott magában „hordozza” a szenvedélyesség érzetét, tán ismét túlzásokba fogunk esni?
  • Vénusz-Vertex pont együttállása – ahogy a 1938-as időkre visszatekintve – a féltékenykedés, bűntudat vagy más negatív érzések bonyolítják az összképet?
  • Most is a „nesze fogd meg jól a semmit”, azaz újra elveszik tőlünk, amit adnak?
  • A Nap a RADIX 9. Házban vajon milyen mézes-madzagot húznak el az orrunk előtt a határainkon túli népek (vezetők), hogy majd ismét elvehessék?


Ezt a témát befejezni nem lehet, csak félbehagyni…

Az írás Steiner Gergely szellemi tulajdonát képezi, amelynek részben vagy egészben való közlése a szerző engedélye nélkül tilos.

ELÉRHETŐSÉGEM KOMOLY ÉRDEKLŐDÉS ESETÉN:

steinergergely@gmail.comEGYÉB MEGJELENÉS:

https://asztrologiapaholy.hu/asztrologusok-paholya

Nálam a prognózisok saját szerkesztésben, és nem előre egy gépi programozásban készülnek!

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

A Karmikus Széf Kinyílik

A Karmikus Széf Kinyílik

Ikrek Újhold és a Lélek Új Ritmusa Ikrek Újhold – budapesti időszámítás szerint 2026. június 15., 04:53A karmikus széf kinyílik. A szív és az elme új ritmusra talál.Az Ikrek változó, levegős jegyében létrejövő Újhold most nem csupán új gondolatokat hoz – hanem új...

Bika energiák

Bika energiák

Írta: Vadász Mária Magdolna asztrológus A szerzés, megtartás magaVéleményem szerint minden asztrológusnak vannak kedvenc jegyei, bolygói, energiái, és van, amivel kevésbé tud mit kezdeni, akár szó szerint, de tán ellenérzése is lehet vele kapcsolatban. Van, aki...

Sorstípusok bemutatása

Sorstípusok bemutatása

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Ahány asztrológiai iskola, annyiféle elemzés.Mindamellett más módszerek is kiválóan működnek, minden attól függ, kinek a kezében vannak ezen elemzési módszerek. Számomra nagyon megkönnyíti a munkát a Sorstípusok meghatározása....

Amikor a lelked „terve” megjelenik a térben…

Amikor a lelked „terve” megjelenik a térben…

Azt már tudjuk, hogy az egyénre szabott születési ábránkból nagyon sok információt kaphatunk a korábbi inkarnációink megéléseiről, vagyis a karmikus múltunkról, amely meghatározza a jelen életutunkat, azt a küldetést, amire vállalkoztunk, vagyis megtapasztalni jöttünk...

<a href="https://csillagido.hu/author/steinergergely/" target="_self">Steiner Gergely</a>

Steiner Gergely

Szerző

1949. március 4-én születtem – soproni vagyok, itt végeztem az iskoláim Több évtizede már annak, hogy egy determinált (kivédhetetlen) helyzetemben „egyszercsakmithogynem” a tanácstalanság közepette kézbe kaptam egy asztrológiai könyvecskét. Első nekifutásra „befaltam”. Keresztül kasul végigzongoráztam újra és újra minden sorát. Már ennek majd harminchat éve is, amikor elhatároztam „beletanulok”. Nagyot szánkóztam a sorok közt, gyakran lefagytam jó pár gondolattól és sortól. Dr Janák Lajostól hallottam: ne minden a megértéséről szóljon, hanem minden a jobb érthetőségről szóljon. Így jutottam ahhoz a felismeréshez, mindenkinek és a minden megértésnek az első pillére az önismeret. Az összes bolygó és házhelyzete mindig jelezte, és jelzi mostanság is, hogy mit is kellett komolyan venni a horoszkópomból. Azaz, nehogy idegenektől újabb csapás, vagy tragédia érjen annak a nyegle, vagy az érzéketlen szavaik hallatán. A bolygóim jegy és házhelyzet a számomra és mindenki másnak is azt jelzi, hogy miként is tudja helyén kezelni azt, nehogy idegen emberek egymásnak és egymásban újabb csapást, vagy tragédiát mérjenek a barátságtalan, vagy tapintatlan szavaikkal. Mindig mindennel összefügg, s ha 60-80 %-ban röviden, tömören és érthetően közel áll az élő valósághoz minden prognózis segítő a dolgok megértésére, képes erőt és kitartást adni a változtatások kivitelezéséhez és az új célok eléréséhez! Nálam a prognózisok saját szerkesztésben, és nem előre egy gépi programozásban készülnek! ELÉRHETŐSÉGEM KOMOLY ÉRDEKLŐDÉS ESETÉN steinergergely@gmail.com

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő