Mire való az asztrológia?

Horoszkóp

Az asztrológia nem azért van, hogy megijesszen. Nem azért van, hogy determinációba taszítsa az embereket, ezzel kivéve kezükből a saját életük irányítását. Sőt: azért van, hogy segítsen újra felvenni a fonalat, ha netán elejtettük volna útközben.


Én legalábbis erre használom, mélységes tisztelettel az ősi, több ezer éves tudás előtt meghajolva.


A kollektív szorongáskeltő vészmadár-asztrológia ott csúszik félre, amikor történelmi példákból végzetet gyárt, ciklusokból ítéletet, és azt sugallja: „mostantól rossz lesz, és kész”. Ez nem elemzés. Ez szorongáskeltés. Egy olyan társadalomban, ami agyon van traumatizálva éppen az említett történelmi és társadalmi okokból. Nosza, rakjunk még rá egy lapáttal, had érezzék magukat még szarabbul.


Egyedüli ráhatásunk a saját életünkre van. De erre kötelezően kell, hogy legyen!


És az asztrológia valójában itt kezdődik számunkra, egyének számára. Mert a kérdés nem az, hogy mi történik a világban, hanem az, hogy az egyén hogyan reagál. És ezt mindig megválaszthatja, és meg is kell, hogy válassza, ám ehhez fel kéne nőni.


Egy félelemben tartott társadalom SOHA NEM NŐHET FEL.


A mostani Szaturnusz–Neptunusz időszak kollektív szinten valóban bizonytalan, ködös, értelmezési válságokkal teli. De egyéni szinten nem a pánikról kellene, hogy szóljon, hanem a belső rend megtalálásáról.

Arról, hogy ki mire hallgat, mit vesz komolyan, mit enged be, és mit nem.

Arról, hogy egyéni zsinórmértékünk legyen, és ahhoz tartsuk magunkat minden körülmények között. Ez persze újfent felnőtti értelmezést feltételez, de a felnőtté váláshoz elengedhetetlenül szükséges félelmek, szorongás uralása nélkül nem fog menni. Ha viszont hiteles és tudó emberek folyamatosan szorongásban tartják a náluk kevesebbet tudókat, az bizony pont azt mutatja, hogy a kollektív szorongás fenntartása valamiféle fura érdek. Ennél messzebbre nem mennék a következtetések láncolatában.

Talán még annyit: én ezt hatalommal való visszaélésnek tartom.


Ez az együttállás nekem rajta van a radix Szaturnuszomon, ami együttáll a Kos Vénuszommal. Az egzakt Szatrunusz-Neptunusz együttállás pont a születésnapomkor lesz.

Ennek akkor is van jelentősége, ha nem akarunk neki jelentőséget tulajdonítani, mert ilyen egy ember életében egyszer fordul elő – vagy egyszer sem.

De hiszem, hogy engem nem fejbekólintani fog – szükségtelen, úgy érzem – hanem megérlel. Talán nem csak azt jelenti, amit máskor, hogy egy évvel idősebb, tapasztaltabb lettem, hanem valamelyest át is struktúrál.

Befejeződik az a munka, amit három és fél éve elkezdett a Szaturnusz, amikor a IV. házamba lépve végigment a Napomon, Merkúromon, Cheironom, és most életemben másodszor visszatért a születéskori helyére. Behúzva magával a Neptunuszt is.


A korombeliek ezt a második szaturnuszi visszatérést mind egytől egyig megtapasztalják most.

Nekünk valóban vagy fölfelé, vagy lefelé vezet az út, nincs lacafaca. Aki az elmúlt harminc évben sodródott, nem tanult a vele történtekből, nem tudta azt beintegrálni, abból hasznot hajtani maga, és a tágabb, szűkebb környezete számára, azt most még jobban megcincálja az élet.

Náluk sokszorosan érezhető lesz, hogy vagy belevesznek a neptuni ködbe: túlspiri, túldimenzionálás, illúziókba veszés, alkohol, gyógyszerek, drogok, és/vagy csont-ín-bőr-fogproblémák mutatják hol kéne állítani a rendszeren, amíg még nem késő. Ha nem késő.
Pedig, hangsúlyozom, ez az időszak nem azt kéri, hogy rettegjünk. Azt viszont igen, hogy le kell választani mindazt magunkról, ami NEM A SAJÁT TAPASZTALATUNK.


Nem minden hír igazság. Sőt, a legtöbb durván féligazság, olyan aljasul van megfogalmazva, hogy nem tagadja a valóságot, de masszívan elferdíti. (Újságírást is tanultam anno, és bár végigjártam az iskolát, mire kikerültem megérett bennem: köszi, ezt akkor sem, ha pisztolyt tartanak a fejemhez.)


Nem mindent kell komolyan venni, amit az interneten látunk.

Sem itt, sem a youtube-n, sem a Tiktokon, sem az Instán, a többi nem jut eszembe.


Nem mindenkit kell komolyan venni, sem azt, akit a monitoron keresztül látunk, hallunk, vélünk ismerni, sem azt, akivel személyes kapcsolatban vagyunk.

Hogy szimpatikus, kedves számunkra valaki, sőt szeretjük, még nem jelenti azt, hogy ezerszázalékig el kell hinni minden szavát.

Csak a gyermek hiszi el minden szavát a számára kedves felnőttnek.

A felnőttség azt jelenti, hogy bármennyire is szeretünk valakit, amit mond az mindig róla szól elsősorban, és nem biztos, hogy általános érvényű igazság.

Mint ahogy az én szavaim is eljutnak néhány emberhez, de nem mindenki számára igazság, és ez így van rendjén.

Van, aki durván félreértelmezi, majd engem kér számon – ebből tökéletesen lejön, hogy nem vagyunk kompatibilisek egymással, attól, hogy néhány írásom „betalált” nála, még nem MINDEN gondolatommal, véleményemmel, tudásommal kell egyetérteni, és számára nem biztos, hogy amit én adni tudok el-, és befogadható. És ez így van rendjén.


Magunkat sem kéne annyira túlkomolyan venni.

Nem minden elemzés vonatkozik rád.
Nem minden kollektív félelem a te félelmed.
A „jól megélése” ennek az együttállásnak nem a túlélésben és nem spirituális menekülésben kell, hogy legyen, hanem nagyon is földi dolgokban. Ne feledjük: Csontasszony időszakban vagyunk, még mindig.


Figyelni arra, mi az, ami ténylegesen az életed része, és mi az, ami csak figyelemelterelés a külvilág részéről, hogy még jobban szétzilálja a tudatodat, elmédet, agyadat, testedet, hogy még jobban eltávolodj a Lelkedtől. Hogy még mélyebbre merülj a saját negativizmusodban.


Amit viszont nagyon erősen tanít:


Nem hozunk végleges döntéseket ködös érzelmi állapotban.
Nem reagálunk azonnal mindenre.
Megkülönböztetjük a valós veszélyt a direkt felkorbácsolt szorongástól.
Fenntartani a napi rendünket, figyelni a test ritmusára, megtartani az építő, szeretettel, kölcsönös figyelemmel, és TISZTELETTEL teli emberi kapcsolódásokat.

A kiemelés nem véletlen. Sokan azt hiszik, hogy mert ők szeretnek, megengedhetnek magunknak a másikkal szemben bármit. Nos, a szeretet pont az, hogy figyelemmel vagyok a másik tűrőképességére, és nem lövök túl a célon, sem szavaimmal, sem tetteimmel.


Megtartani mindent, ami működik. Nem kell lecserélni, csak mert van már újabb konstrukció.


Ez az időszak szűr. És visszaadja a felelősséget, amit oly’ szívesen eldobálnak az emberek manapság.
Nem túlélni kell ezt az időt, hanem alkalmazkodni kell. Józanul, érzékelve, a saját belső iránytűre támaszkodva (ami nem a nagyanyádtól hallott mantra!).


Aki mindent végzetként értelmez, az egyre jobban beszűkül, végül megbénul.
Aki viszont érti, hogy az áramlások között mindig van egy többé-kevésbé kényelmes mozgástér, az át tud folyni köztük.

Vadász Mária Magdolna
asztrológus – családi terhek a horoszkópban / ŐsErő©Módszer

www.fenyem.net

e-mail: csontasszony67@gmail.com

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Bika energiák

Bika energiák

Írta: Vadász Mária Magdolna asztrológus A szerzés, megtartás magaVéleményem szerint minden asztrológusnak vannak kedvenc jegyei, bolygói, energiái, és van, amivel kevésbé tud mit kezdeni, akár szó szerint, de tán ellenérzése is lehet vele kapcsolatban. Van, aki...

Sorstípusok bemutatása

Sorstípusok bemutatása

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Ahány asztrológiai iskola, annyiféle elemzés.Mindamellett más módszerek is kiválóan működnek, minden attól függ, kinek a kezében vannak ezen elemzési módszerek. Számomra nagyon megkönnyíti a munkát a Sorstípusok meghatározása....

Amikor a lelked „terve” megjelenik a térben…

Amikor a lelked „terve” megjelenik a térben…

Azt már tudjuk, hogy az egyénre szabott születési ábránkból nagyon sok információt kaphatunk a korábbi inkarnációink megéléseiről, vagyis a karmikus múltunkról, amely meghatározza a jelen életutunkat, azt a küldetést, amire vállalkoztunk, vagyis megtapasztalni jöttünk...

A szakrális geometriáról

A szakrális geometriáról

Írta: Faragó Ilona A Kör és a térhoroszkóp kapcsolata A Szent geometria A természetben több olyan alapvető formát találhatunk, amelyek meghatározzák a teremtmények felépítését a legkisebbektől a legnagyobbakig. Ezekre épül a szakrális geometria is. Szent geometriának is nevezik. A kozmikus rend tükröződik benne. Az ősi kultúrákban felismerték, hogy bizonyos geometria formák és mintázatok univerzálisak, és […]

<a href="https://csillagido.hu/author/csontasszony/" target="_self">Vadász Mária Magdolna</a>

Vadász Mária Magdolna

Szerző

Tradicionális asztrológus, kártyavető, -tanító, spirituális elmélkedő... Papnő, Természeti Asszony, Földanya Lánya, és még sok minden más vagyok. Halak Napjegyűként, a sok vizes bolygómmal, energiámmal olyan vagyok, mint a víz, amely felveszi az edény alakját, amibe kerül. 25 éve kezdtem el asztrológiát tanulni Kalo Jenő egy tanítványától, 3 éven át. Az ezt követő években némileg háttérbe szorult a horoszkópia, család, gyermek, válás, költözés, ismét költözés, munka, lelki-, érzelmi-, fizikai nehézségek, mindez nyilván azért, hogy visszavezetődjek oda, ahol a dolgom van. Párhuzamosan ez idő tájt lettem reikis Király Istvánnál, majd 15 évvel később szereztem meg a harmadik (mester) fokozatot, és röviddel később tanítottam is. Parapszichológiát tanultam dr. Molnár Gábornál. Villányi Miklóstól multiplanetáris numerológiát, Györkös-Pálfi Krisztinától horaryt, kérdőasztrológiát. Jelenleg családállítást tanulok Kovács Attilával, terveim szerint, és ha a Teremtő Akarat is támogat ebben, hamarosan végzett család-, és rendszerállító leszek. Az eddig tanultakat is alkalmazom már munkám során, mert az elmúlt bő tíz évben a horoszkópokban elsődlegesen a családi terheket kutatom. A feltárással azonban még csak elkezdődik a munka, kezdenünk is kell vele valamit. Véleményem szerint minden segítség csak a gyökerek feltárásával és a felszín alatti mérgező erők tudatba emelésével kezdődhet. Enélkül nincs továbblépés. Sokféle kártyát használok, a cigánykártya-vetést tanítom is. Az én tanítóm ebben Éva Ilona volt 2006-ban, tőle sajátítottam el az alapokat. A cigánykártya az örök szerelem, mint az asztrológia is. A Facebookon a Csontasszony oldalamon rendszeresen publikálom gondolataimat, és a horoszkópokban feltárt energiákról is sorozatot indítottam. Honlapomon bővebben írok és mutatok magamról, magamból. Vadász Mária Magdolna e-mail: mariamagdalena7535@gmail.com Facebook: Csontasszony honlap: www.fenyem.net

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő