Az átokról…

Spiritualitás

Medek Tamás spirituális író, segítő

Sokan hiszik azt, hogy elátkozták őket, például azért, ha éppen úgy érzik, sorozatos balszerencse éri őket. Először is nézzük az átok mibenlétét.



A gondolataink erős energiák, melyek előjele a hozzá kapcsolt érzelem előjelétől függ, s azonnal ott vannak annál a személynél, aki felé szántuk azt. Ezek a gondolati energiák aztán az előjelüktől függően hatnak rá, amennyiben az illető tudati és mentális állapota azt lehetővé teszi, tehát ha azokat befogadja.

Így attól függően, hogy milyen érzelmekkel ruházzuk fel a gondolatainkat, áldani vagy éppen átkozni tudunk általuk, valakit vagy éppen valamit. Vannak olyan emberek, akik az átlagosnál jóval erősebb energiával tudják ezt tenni, ám a többségünk nem.

Azonban küldhetnek felénk bármilyen erős ártó energiát is, csak rajtunk múlik, hogy befogadjuk-e azt, tehát hogy végül képes-e ránk hatni.


Általánosságban elmondható, hogy ha valaki mentálisan és testileg kiegyensúlyozott, a lehetőségekhez képest igyekszik mindig boldog és optimista lenni, ha döntően pozitív gondolatai vannak és végül, de nem utolsó sorban, ha tudatosan is erősnek érzi magát ártó energiákkal szemben (magyarul ha nem hisz benne), akkor nincs az az ártó energia, ami képes lesz rá hatni.



Ellenkező esetben hathatnak ránk ártó energiák, olyan is, amit szándékosan nekünk küldtek, de olyan is, ami csak a közelünkben volt, de a gondolkodásmódunkkal bevonzottuk azokat. S ha még el is hisszük igazán azt, hogy tényleg vagy esetlegesen el vagyunk átkozva, akkor még biztosabb hatást érünk el.



Természetesen mindez fordítva, az áldásra is igaz. Ha valaki pozitív gondolatokat küld felénk, akkor áld bennünket. Ha mi döntően negatívak vagyunk, aligha fog ránk e gondolat hatni, de ha döntően pozitívak, akkor képesek vagyunk befogadni azt.

Összességében tehát elmondható, hogy a hasonló energia vonzza a hasonlót, s csak olyan energia (pl. gondolat) tud létezni körülöttünk, mint amilyenhez hasonlót mi magunk is kisugárzunk magunkból.


Ha sorozatos balszerencse ér bennünket, soha ne gondoljunk mindjárt arra, hogy biztos elátkoztak bennünket.

Ugyanis az ebbe való hit vagy biztosnak vélt tudás, csak rontani fog a helyzeten.

Ha valóban nem tudunk változtatni a élethelyzetünkön, akkor fogadjuk azt el, és mindenképpen érezzük magunkat erősebbnek, a bennünket ért negatív energiákkal szemben.

Ne felejtsük el, a karmánk határozza meg azt, hogy mi történik velünk, s a gondolataink (attól függően, hogy milyen érzelmekkel ruháztuk fel őket) határozzák meg azt, hogy hogyan éljük meg azt. Akként fogjuk látni a világot, amilyen érzelmű gondolatokat kiadunk magunkból. S ezt csak mi dönthetjük el.



Végül fontosnak tartom még megjegyezni, hogy mielőtt mi magunk átkoznánk valakit, legyünk tisztában a következővel.

Minden gondolati energia, melyet kiadunk magunkból, elsősorban saját magunkra hat, mégpedig olyan előjellel, mint amilyen előjelű érzelemmel azt felruháztuk.

Tehát a legtöbbet saját magunknak ártjuk azzal, ha szidunk, gyűlölünk, utálunk valakit vagy éppen valamit. S minél erősebben érezzük ezt, annál többet ártunk magunknak. Éppen ezért soha ne tegyük.

Saját magunkkal (s az adott személlyel is) akkor tesszük a legjobbat, ha megértjük, elfogadjuk, megbocsájtjuk őt és tetteit. De legalábbis ne engedjük elhatalmasodni rajtunk a negatív gondolatokat iránta.

Egy dolgot fontos tudni ennek könnyebb megértéséhez: a test halála után, amikor a lélek visszatér a szellemvilágba, újraéli mindazt és szembesül mindazzal, amit az élete során másoknak (és magának) okozott.

Eszerint fogja megítélni magát, s eszerint kénytelen megtervezni a következő életét, melyben hasonlót kell megtapasztalnia, mint amiket ezelőtt ő maga adott.

Tehát a legkevésbé sem a mi dolgunk bárkit megítélni, vagy haragudni, gyűlölni a tetteiért. Ez egyedül az ő feladata lesz, melyet elkerülni egyik lélek sem tud. Mi sem és mások sem.



Medek Tamás

spirituális író, segítő

Medek Tamás spirituális író

Email címem: thoomas26@gmail.com

Weboldalam

FaceBook oldalam

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Ki akar rajtam keresztül megszületni?

Ki akar rajtam keresztül megszületni?

A modern ember szinte vallásos buzgalommal teszi fel a kérdést: ki vagyok én? Mintha a lét legfőbb feladata az lenne, hogy végre pontosan körülírjuk magunkat, elnevezzük sérüléseinket, rendszerezzük mintázatainkat, és ezzel valamiképpen birtokba vegyük önmagunkat....

Kiszállás, nincs tovább!

Kiszállás, nincs tovább!

Amikor testet öltöttünk magunkra vagyis leszülettünk a Földre, azzal a céllal érkeztünk, hogy bizonyos karmikus adósságainkat lerendezzük. Ez maga a megtapasztalás, ami itt ezen a Bolygón lehetséges , mert szükség van hozzá a fizikai testre. A saját bőrünkön kellett...

A megbocsátás valójában elengedés

A megbocsátás valójában elengedés

Nemrég hozta szóba egy kedves hozzám forduló, hogy mit kell megbocsájtás alatt értenünk. A válaszomat megosztom Veletek is, bízva abban, hogy az másokat is érdekelhet: A megbocsájtás nem egyenlő azzal természetesen, hogy nincs benned düh, hogy imádnád, szeretnéd eztán...

Mi az alapja napi horoszkópnak?

Mi az alapja napi horoszkópnak?

Mi annak az alapja, hogy a csillagok állása majd meghatározza az adott ember adott napját? Minden égitest energiát sugároz ki, melyek hatással vannak a Földre is, nyilvánvalóan a Földtől való távolságuknak megfelelően. (Lásd a Hold hatását, mely rendszeresen...

<a href="https://csillagido.hu/author/medek-tamas/" target="_self">Medek Tamás</a>

Medek Tamás

Szerző

Medek Tamás vagyok, örülök, hogy most itt vagy és olvasol. Kérlek engedd meg, hogy pár mondatban bemutatkozzam. A lelki dolgok ugyan mindig közel álltak hozzám, azonban komolyabban a lélekkel, sőt, annak testi életen túli létezésével pár éve kezdtem foglalkozni. Ez számos olyan spirituális élménynek volt köszönhető, melyek számomra egyértelműen bizonyították a túlvilág létezését. A spirituális felismerő utam, melyen ekkor elindultam, nagyon izgalmas és hasznos volt számomra. Mivel mindenképpen szerettem volna, hogy az így megszerzett ismereteim másoknak is legalább annyi segítséget nyújtsanak, mint amennyi nekem adtak, illetve mivel az írás mindig is része volt így vagy úgy az életemnek, ezért nem is volt kérdés, hogy az írásaim döntő részét innentől fogva ez a témakör ihlesse. Kívánok a kedves Olvasóknak minél több hasznos percet az írásaimhoz, s kívánom, hogy minél több kérdésre választ leljenek bennük. Valamennyi cikkem megtalálható a https://tudatostudat.blog.hu oldalon, illetve napi rendszerességgel a Facebook-on, a Tudatos tudat nevű oldalon találkozhatnak az írásaimmal, a téma iránt érdeklődők.

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő