Szorgalom, munka, jó szervezés, együttműködés, közösség, rend és fegyelem
Írta: Gál Judit karmaasztrológus
A hangya a közösség egyik univerzális szimbóluma.
Az ókori görögöknél és rómaiaknál a hangyákat a jó termés és a jóslás erejének képviselőiként az aratás istennőjének, Ceresnek (görög Démétér) szentelték. Kínában erényességet, patriotizmust, rendet és alázatot jelent. Indiában szakadatlan szorgoskodásuk a világi tevékenység hiábavalóságának a jelképe.
Mindemellett a jó és rossz megkülönböztetésének képességét jelenti, s mivel tartalékot halmoz fel, megfontoltságot, előrelátást és egyszerűséget szimbolizál. Az indiánoknál az erőt reprezentálják. Kitartást, állhatatosságot, produktivitást, meggondoltságot és bátorságot jelképez.
A hangya a 6. jegy, a Szűz állata, s aki egy kicsit is ismeri e típus jellemzését, máris tudja azonosítani a főbb attribútumokat: szorgalom, munka, szerénység, szolgálat, a közösség szolgálata és így tovább. De tovább is mehetünk: a 6. számú nagy arkánum a tarot-ban a Válaszút (másutt: Szeretők) analógiába hozható a jó és rossz megkülönböztetésével.
A hangyakolóniák az erdő, mezők őrzői és rendcsinálói, berendezkedésük szerint mindenkinek megvan a maga terve, feladata és helye a világban, mindenki hordoz egy darabkát az egészből. Mivel a hangyák a saját súlyuknál sokkal nehezebbet cipelnek, rámutatnak arra, hogy van erőnk túlnőni saját magunkon és sok mindent meg tudunk mozgatni, ha akarunk. Emlékeztetnek a rendre és a közösségben elfoglalt helyünkre.
A hangya lehetővé teszi, hogy a társadalomban felépüljenek és újraépüljenek az energiamezők.
Erőt ad az átalakuláshoz, feloldja a megrögzött mintákat és merev viselkedési és gondolkodási módokat, amelyek már nem szolgálnak bennünket vagy egyenesen hátráltatják fejlődésünket.
A hangya mérge ellenméreg a bensőnket égető méreg, a düh és harag ellen.
A tűzerőnkkel szembesít és megmutatja, mikor használjuk azt saját magunk ellen ahelyett, hogy fejlődésünkre fordítanánk. Ha lebecsüljük saját erőinket és túl sok hatalmat adunk másoknak, akkor valóban meggyengülünk. Megmutatja, hogy az ember hogyan tudja átrendezni energiáit úgy, hogy megújítsa és átszervezze az életét és körülményeit. Hogyan tud együtt dolgozni másokkal úgy, hogy az mindenki javát szolgálja.
Tökéletes építész: megtanítja, hogy az ember miként építse fel az otthonát és miként váltsa valóra álmait. A piramis formájú hangyaboly pedig a spirituális beavató helyekre emlékeztet – utalok vissza itt is a Szűz jegyre, s a vele analóg 6. házra, amely többek közt a karma háza is.
A hangya arra a haragra is emlékeztet, amelyet akkor érzünk, ha – megítélésünk szerint – nem tudjuk elfoglalni méltó helyünket a társadalomban, hogy nem becsülnek meg érdemünk szerint, hogy a közösség olyanná tesz, amilyenek mi valójában nem is vagyunk.
Túl sokat foglalkozunk más dolgaival a sajátunk helyett. Túl sokat cipelünk mások helyett, túl sok felelősséget vállalunk a közösségért ahelyett, hogy saját tényleges feladatunkra koncentrálnánk.
Mindaddig nem hagynak békén, amíg meg nem találjuk és el nem foglaljuk a helyünket és a közösségen belüli egyéni funkciónkat, amíg szorgalommal és kitartással el nem végezzük feladatunkat, életutunkat és küldetésünket beteljesítve valóságos, aktív és harmonikus részeivé válunk annak a közösségnek, amelyhez tartozunk.
Mielőtt feltesszük kérdéseinket, gondoljuk csak át, hogy a hangyák rendkívül zavaró jelenléte élőhelyünkön, lakásunkban, kertünkben, a fájdalmas hangyacsípés milyen fontos figyelmeztetést hordoz számunkra mindarra, ami az individuális törekvéseink ellenében hatna.
Az egyes részkérdések pedig:
- Hogyan állunk a szorgalommal?
- Az önfegyelemmel?
- Van-e kitartásunk, türelmünk végigvinni a megkezdett feladatokat?
- A környezetünkben vannak-e olyan emberek, akik antiszociális, nem együttműködő, véleményünk szerint könnyelmű magatartása irritál bennünket?
- Megújítjuk-e az életünket például minden évben valamilyen módon, képzéssel, munkával, hobbival?
- Másokkal szemben képesek vagyunk-e elfogadást, türelmet tanúsítani?
- Hajlamosak vagyunk-e eltúlozni dolgokat, különösen saját jelentőségünket mikrokörnyezetünkben és a tágabb környezetben?
- Hogyan állunk a közösséggel, a közösségi élettel?
- Megtaláltuk-e helyünket a társadalomban és elégedettek vagyunk-e vele, vagy sem?
- Képesek vagyunk-e felülbírálni, hogy helyesen értékeljük-e meglévő vagy/és vágyott pozíciónkat?
szerző: Gál Judit karmaasztrológus
Honlap: www.karmaasztrologia.info
Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia)
Telefon: +36308966069