Nézzük csak meg a gyermekeket!

Életmód

A gyermeknapot hazánkban május utolsó vasárnapján ünnepeljük, ami idén május 31.-re esik.


Röviden összefoglalva a története:
„Ez az ünnep Törökországból ered, ahol először 1920. április 23.-án tartották meg és később egyre több ország csatlakozott a kezdeményezéshez. Magyarországon is került megrendezésre gyereknap az 1900-as évek elején több vidéki városban és községben, de igazán a 20-as években vált rendszeressé. 1931-1943 között egy egész hetet szenteltek a gyermekeknek május első felében. Ezt a háború kitörése szüneteltette 1 évig, azután 1945-ben júniusban, 1946-ban februárban, 1947-ben május elején, 1948-ban június 20-27 között tartották meg a gyermekek hetét. 1950-53 –ig már lerövidült egy napra, június első vasárnapján, azt követő évektől pedig május utolsó vasárnapján ünnepeljük azóta is.


Kezdetben a gyermekek kizsákmányolása elleni harcnak,
az egészségük védelmének és a tanulási lehetőségeik javításának fókuszba kerülése volt a cél. A mai világban szerencsére már nálunk ezek a körülmények sokat javultak, de sajnos a gyermek bántalmazás most is téma. Pedig gyermekeinktől sokat tanulhatunk mi felnőttek is! Egy egészséges, boldog gyermek megtanít rá minket is, ha jobban odafigyelünk rájuk, hogy a jelenben éljünk, élvezzük a pillanatot, az élet apró örömeit és hogy nagyon fontos a játék és a mesék világa is még felnőtt korban is!” (részlet a tavalyi cikkemből)


A gyermekeink szemünk fényei, büszkeségeink, jövőnk és vérvonalunk hordozói.
A gyermek egy tiszta, természetes, kíváncsi, kezdeményező, feltérképező kis lélek, tele tettvággyal, érdeklődéssel és felfedezési vággyal.
Minden gyermek ártatlannak születik, a körülményeik teszik azzá őket, amilyen felnőtt lesz belőlük! Éppen ezért nagy felelőssége a társadalomnak, azon belül is a családnak, hogy milyen példát mutat!


A családban a hierarchia mindig fontos volt, ugyanúgy, ahogy a társadalomban vagy az állatvilágban. Eszerint az apa a főnök, a biztonságot adó, a kenyérkereső az eltartó.
Az anya a családi fészekrakó, a tápláló, a gondoskodó a család összetartója.


A gyermek az utód, aki elviekben tanul a felnőttektől, továbbviszi a vérvonalat, fejlődése közben összegyűjtött tapasztalataival hozzátesz a családi örökséghez. Az apa és az anya egyesüléséből, mindkét génkészletet és családi karmát örökli. Tehát a gyermek a tanuló és nem a főnök!
A gyermek nem képes a főnöki szerepre, nincs hozzá kellő ereje, tapasztalata és hatalmas nyomás és felelősség terheli, ha őt tesszük a főnöki székbe!


A gyermek már pici korától kezdve kopíroz, tükrözi a felnőtt társadalom szokásait, tetteit. Az ő feladata az, hogy játék közben tanuljon, tapasztaljon, amik beépülnek és fejlődik általuk. A mozgás, szabadon futkározás, sőt még az unalom is fontos fejlődési eszköze, mert a kreativitását, belső képességeit hozza ki belőle. Az esések által javul a koordinációja, egyensúlyérzéke, megtanul „biztonságosan” esni, mert amíg kicsi és közelebb van a földhöz, az esés is kisebb. Nem biztos, hogy azzal teszünk jót, ha túlféltve felöltöztetjük, felvértezzük az esés ellen, mert a félelmet is beleneveljük. A fára mászás régen alap volt gyermekeink körében, most megnézném, hány gyerek mer felmászni a fára.


Nézzük csak meg a gyermekeket!
Még a mostani, internet világában otthonlevő nemzedék is boldogan, önfeledten és kíváncsiságtól hajtva szaladgál feltérképezve a terepet, ha adunk egy kis szabadságot nekik pl. erdőben, mezőn, természetben. Előbújik belőlük a természetes mozgás iránti ösztönük és a szabadság mámorító érzése, amely minden élőlény veleszületett igénye. Nem biztos, hogy az a rengeteg szabály és korlát, amit felállítunk nekik, előre viszi őket a fejlődésben. Arról nem beszélve, hogy a felnőttek nem mindig példamutatóak.


Nagyon fontos még a következetesség, a figyelem és a tekintély is. A gyermeknek fontos, hogy felnézhessen a felnőttekre és példamutató magatartásukat kövesse.


Ezen a napon, az ő napjukon szenteljünk nekik nagyobb figyelmet, törődést, engedjük nekik a szabadságot a természetben megélni és egyszerűbb, családi programokkal ünnepelni!


A mai gyermekeket túl sok program, infó és inger ér, ezért ezen a napon mutassuk meg nekik, hogy az egyszerű és természetes dolgok milyen értékesek (és ritkák) is a mai világban!
Isten éltesse a gyermekeket! Legyen szép ünnep ez a mai nap nekik, érezzék a szeretetet, a figyelmet, hogy boldogan, önfeledten éljék meg a pillanatot!


Ne feledjük, hogy ők is képesek tanítani minket, mert amit mi elfelejtettünk a mindennapjainkban használni pl. egy kis játékosságot, egyszerűséget, a pillanat megélését, kreativitást, azt ők tudják megmutatni nekünk, hogy emlékezzünk!


Kívánom, hogy a mai nap legyen a gyermekeknek és a szülőknek is egyaránt boldog, önfeledt, kellemes kikapcsolódást hozó ünnep!


Szeretettel: Sziszka

Tarnaváry Szilvia asztrológus

(30) 385 8327

74sziszka@gmail.com

FaceBook és weboldalam

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

MEGINT HAJNALI 3?

MEGINT HAJNALI 3?

Kinyitod a szemed, és már tudod, hogy egy darabig nem fogsz visszaaludni. Forgolódsz. Nézed az órát. Próbálsz ellazulni, de a gondolatok már zakatolnak. És közben egyre fáradtabb és egyre feszültebb leszel attól, hogy tudod: holnap is helyt kell állnod.Sokan ilyenkor...

A betegségek szintjei

A betegségek szintjei

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Az asztrológia szempontjából a betegségeknek 2 típusuk és 3 szintjük van. Az első típus az az élethelyzet változás nélkül is gyógyuló/gyógyítható betegségek, a második típusba az olyan betegségek tartoznak, amik csak élethelyzet...

5 elem tana- Belső biológiai óránk

5 elem tana- Belső biológiai óránk

A kínai szervóra 12 részre van osztva:12 periódust és 12 szervet különböztetünk meg. Belső biológiai óránk segít az egészségünk megőrzésében, ha tudatosak vagyunk és eszerint cselekszünk a nap 24 órájában. Segítségével útmutatást kapunk abban, hogy hány órakor ideális...

MEGINT HAJNALI 3?

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

Írta: Kovács Réka természetgyógyász Mit jelent a fitoterápia? A fitoterápia az egyik legősibb terápia, a betegségek, zavarok, ill. fájdalmak megszüntetésére, megelőzésére szolgáló terápiás módszer. A fitoterápia a természet által nyújtott, természetes gyógymód, amely...

<a href="https://csillagido.hu/author/sziszkamandala/" target="_self">Tarnaváry Szilvia</a>

Tarnaváry Szilvia

Szerző

Apagyiné Tarnaváry Szilvia – Sziszka vagyok Várpalotáról. Már fiatalon tudtam, hogy a szépség, harmónia ott kell, hogy legyen körülöttem ( Mérleg ascendens). Mivel még nem voltam tudatos, így fizikai foglalkozást választottam, fodrász lettem. Még most is ebben a szakmában dolgozok, de két fiam születése után elindultam a tudatosság fele, a spirituális világ kitágult előttem. Természetgyógyász Egyesület tagja lettem, ahol nagyon sok hasznos előadást hallgattam, ami elindított felfelé az utamon. Elvégeztem a Reiki 1 és 2 fokozatát, tanultam numerológiát, karmikus számmisztikát, kristálygyógyászatot. 2020- ban az asztrológia irányába indultam el, először nyugati -, utána kínai -, azután karma- és legvégül de nem utolsó sorban kérdő asztrológiai tudást sajátítottam el. Közben belekóstoltam a Tarot kártya világába is, amit össze tudtam kötni az asztrológiával. Bár már zsongott a fejem a sok tanulástól, mégis hiányzott valami. Idén márciusban végre megtaláltam az igazi vágyamat, amivel át tudom adni az embereknek a sok tanulás alatt kialakult életfilozófiámat, bölcs gondolatokat, analógiákat, szimbólumokat. A pontozásos technikával készült mandalák a legkiválóbb közvetítői a teljesség megélésének. Nagyon szeretem készíteni őket, engem is feltölt az elmélyült, aprólékos alkotás és arra is gyógyító hatással van, aki megvásárolja. A minták, szimbólumok, színek mind hozzájárulnak a harmónia és szépség megéléséhez. A gyerekek is nagyon fogékonyak rá, mert ők is érzik jótékony hatását. 4 éves kislány unokám sokat festeget, pontozgat, színeket kever és mindig megnézi a falon levő alkotásaimat. Amit szeretnék átadni, üzenni a mandaláim által az a filozófiám, hogy térjünk vissza a természetes életmódhoz, vigyázzunk, figyeljünk egymásra és élőhelyünkre, törekedjünk az egyszerűségre, mert a kevesebb sokszor több. Találjunk vissza a gyökereinkhez, ápoljuk a rokoni, baráti kapcsolatainkat és nem utolsó sorban saját belső világunkkal való kapcsolatunkat! Éljük meg és élvezzük a pillanatot, az élet szépségeit és induljunk el az önismeret útján, mert sok pofont elkerülhetünk általa. Vállaljuk fel önmagunkat hibáinkkal együtt és hagyjuk magunk mögött a megfelelési kényszert!

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő