A HALAK – VÉNUSZ és a többiek jegyről jegyre

Bolygók

ÍRTA: STEINER GERGELY ASZTROLÓGUS

Második lépés a horoszkóp – elemzés megkezdése előtt…


Születési horoszkópomban a Halak – Vénusz az örök alaphelyzet. Ahogy a Merkúr esetében kiemeltem, mivel kezdem az ismerkedést. A Vízöntő Merkúrnál az „ész a fontos nem a haj”, erre is van egy sor nyomós érvem. Érdekemben áll mindkettőt a helyén kezelni. Egyik esetben sem ütöttem a hasamra. Szerény, és a szűk nyúl farki életemben jó magam is kifigyeltem ezt-azt, amit a nagy elődjeim évezredeken át tették. Mint mondtam, szükségét éreztem, hogy utánajárja ennek.


Mint a Vízöntő – Merkúrom után másodikként a Halak – Vénuszom mutatja meg a számomra, hogy mit szerethetnek bennem, és én mit másokban .

Itt a kölcsönös elfogadáson van a hangsúly. Figyelem, ne ragadjon le senki sem a Vénusz esetében pl. az „örök szerelem”, vagy a „piszkos anyagiak” sztereotip vonalakon. Azért nézem, és csakis másodjára, mert itt szükséges megtalálni legelsősorban az elégedettség érzetét, az érzéseket a másik emberben, oda-vissza!


Nálam, ebben a sorrendben az a lényeg, hogy ne keverjem a szeretek (valakit), szeretnek (valamiért) érzéseket. Tudni kell, tudni illik az alaphelyzeteket, pl. a Vénusznál hol domicile (otthon van) a Bikában és a Mérlegben. Továbbá, itt már olyan is van, hogy exiliumban (száműzetésben, vagy fogságban van) a Kosban és a Skorpióban. Az exaltációban (emelt, méltóságos állásban van) a Halakban. A Vénusz a Szűz jegyben bukásban (fall) és így kell értelmezni a (fő) szerepeit!


A Kos – Vénusszal az ő és az én habitusunk tekintetében mi is a nagy alaphelyzet?

Tőle az indulatossága miatt, nem is tagadom, hogy riadtan hőkölök vissza, mert fogalmam sincs a célja velem (is)? Tudom, hogy a természetének szerves része ez a fajta viselkedés. Kardinális (vezért) típus, így ez esetben nem kötelező vele egy követ fújni!

Ez a fajta viselkedés idegen tőlem. De nem is nézem levegőnek, így kivárom, míg elenyészik a düh benne. Szólhatok, de nem magam miatt!


A Bika – Vénusznál abból kell kiindulni, hogy nála otthon éppenséggel a planéta, nekem pedig méltóságban áll a képletben, e jelek szerint kölcsönösen meg tudjuk adni egymásnak a tiszteletet.

Biztonságról is beszélhetünk, olyan dolgokra, amire szükségünk van. Én megyek az ő otthonába, abban a biztos tudatban, hogy ő két lábbal áll a földön, és nem keresztezi egyikünknek sem ártó, ill., ártalmas bolygó, és az maga a Kánaán!

Ha van rajtunk átok, én elnézően kivárom, míg nem ellazul!


Az Ikrek – Vénusznál az én érzelmi alapokon „működő” beállítottságom alapján és ennek a biztos ismeretében „garantáltan” csalódunk, előbb vagy utóbb!

Konkrétan, a gyakorlatban ki nem állhatom a kiszolgáltatottságot, ő szinte mindig iskoláztat. Olyan tanító-diák állapotokhoz lehet hasonlítani, minden lehetséges és szükséges felnőtté válás esélye nélkül. Minden esetben ilyenkor eljutok a mélypontra, így a legjobb a békesség kedvéért búcsúzzunk el, mert soha nem jutunk ötről a hatra.


A Rák – Vénusznál is úgy vagyok ezzel, hogy a közös víz-elem mindennek a meghatározója.

Miért is tagadjam, sokat gondolkodom ennél az állásnál, itt az a kérdés: melyikünk érzékenyebb? Ebben a „sodródásban”, amikor egy kikötőben találkozunk van-e itt bárkinek is, már a szilárd talajon állva ésszerű elképzelése? Nagy hangsúlyt kap a kreativitás. Úgy következtettem le itt a dolgot, ha bármiben közös nevezőre is jutottunk, e mögött igaz férfimunka állhatott!

Az Oroszlán – Vénusznál, fogjuk rá – igaz is – elvárja tőlem , hogy csodáljam.

Mondjuk úgy , ha van annyi sütnivalóm, hogy ne konfrontálódjak vele, elég csak ennyi semmi kritizálás!

Ez esetben végig arra kell ügyelni, hogy nehogy mán’ még bizalmaskodjak!

Ebben az életben nem kell sokáig várnom, hogy kiismerjem, ugyanis minden Oroszlán – Vénusz állásban tőlem függetlenül is már mindenkinél ez sok(k) és fáj neki, hogy átlátnak a mesterkedésein. Javíthatatlan!



A Szűz – Vénusznál minden esélyem megvan arra a Halak – Vénuszommal , hogy a saját fejlődésemhez hozzájáruljon!

Neki fel sem tűnik, s nála ez egészen természetes, józan és rendezett élete, és ami a legfontosabb a legtöbbnyire sikerül is neki. (Amennyiben sérült a Szűz – Vénusza, 50-50%-ban állnak a dolgaink!)


A Mérleg – Vénusznál, itt a planéta spirituális szempontok alapján azzal, hogy nála otthon van, enyém emelten – mégis van itt egy kis gond.

Mindketten úgy adjuk elő, hogy minden nagyon jó, mindennel meg vagyunk elégedve és mindent meg lehet beszélni, jó időben, jó helyen. A bizalmi híd ebben a felállásban nem igazán teljes meddő vágyálom. A teljes bizalom tálaláson múlik, az én Halak esetemben elfogulatlanul létezik, nála nem egy átjáró ház, egyensúlyra a törekvés.


A Skorpió – Vénusz esetében a harmóniához való hozzáállása átváltozó és titokzatos mindenkihez, velem sem máskülönben.

Tapasztalataim alapján kijelenthetem, hogy az első nekifutásra – tudom és kész – palira vesz, vagy egy baleknak néz. Ilyen felállásban kivétel nélkül én is, ő is hozzuk a formánkat, hogy bizalmatlanok vagyunk ok nélkül is. Nálam gyakran igazolta azt a tényt is, ha egyikünk se bántja a másikat, akkor mi okunk lenne több kárt elviselni egymástól.


A Nyilas – Vénusznál mindketten kettős jegyűként, „négyen” hol csöbörben, hol vödörben egy planéta uralma alatt – Jupiter – adva van egy burokban születettek találkozójának.

Tetézi az is, hogy tűz-víz eleműként eleve badarság egymás bajait fokozni, mert teljesen fölösleges . A helyzeti előnyben már tudom, hogy félő ,szem elől tévesztjük a lényeget. Itt a két szerencsés flótás, és akkor mi értelme annak, hogy valószínűtlen elvárásokat támasszunk egymás elé?

A Bak – Vénusznál az a helyzet, hogy mindketten szavak nélkül is, ha úgy adódik, tudjuk : a Gondviselés azt adta feladatként, hogy fel kell törni az érzelmeinket beborító páncélt.

Meg sem lepődőm, hogy – tapasztalatból is tudom –ilyen esetben mindig a türelem és a tapintatosság kell oda-vissza, hogy egy légtérben egyről a kettőre jussunk, másokkal is. A gyanakvó viselkedésünket oly módon orvosolhatjuk, ha rögtön stabil alapok lefektetésében gondolkodunk.


A Vízöntő – Vénusszal egy különleges helyzet adódott.

Egymás mellett vannak a jegyeink és milliméterek sem választanak el, mégis a szomszédom arra törekszik, hogy három lépés távolságot megőrizze magát az én Halak – Vénuszomtól.

Nehezen befolyásolhatók vagyunk, nincs miről beszélni. Miről is van szó? Nos, mi emberileg és intellektuális szinten képtelenek vagyunk közösségi életet élni. Ebben a konfigurációban félő, egymás botor kisebbségi érzéseinket hizlalhatjuk.


A Halak – Vénusznál azzal, hogy nekem is ilyen összeállításom van, momentán két rokonlélek állapotról lehet beszélni.

Mesebeli állapotokban utazunk és gondolkodunk, azt hisszük, hogy egy ideális társat találunk egymásban. Sajnos, az a nagy igazság, gyakorlatilag nem vagyunk mindig közös nevezőn. Pofon egyszerű a magyarázat erre, voltaképp vizes-eleműként földies kapaszkodók nélkül hiányzik bennünk a gyakorlatiasság, simán félrecsúszhatnak a terveink.


Összegezem azzal, hogy aki tudja hol áll a Vénusz a születési képletében, sőt még tudja milyen házban áll, vegye azt is bátran számításba. Itt illik azért újra kiemelni, hogy az én Halak – Vénusz jegyem alapján készült az elemzés, úgy leellenőrizheti, hogy vajon egy esetleges találkozásunkkor mire is számíthat.


Sokat számíthat az is, aki még tudja milyen kellemes, vagy milyen kellemetlen aspektusban van a saját Vénusza, jobban helyén tudja kezelni ezt a kérdést!

Majd okosan eldöntheti mindenki, aki velem egyeztetni akar, vagy nem; mert így, vagy úgy nem (is) érdemes, nemde bár…


Steiner Gergely asztrológus

Információ:


skype: steiner.gergely

s.gergely@t-email.hu


steinergergely@gmail.com vagy

+36-30-9391-338 telefonon.

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Jupiter-Vénusz ajándéka

Jupiter-Vénusz ajándéka

A Hold együttáll Neptunusszal a Kosban és egy csodálatos újjászületést hordoz magában ez az energia, ahogyan a Plútóval és az Uránusszal kapcsolódik, miközben a Jupiter-Vénusz tölti fel éltető fényével. A lélek önmagában véve egy semleges energia. Ami itt a földi...

JÚNIUS – A FÉNY ALAKOT ÖLT

JÚNIUS – A FÉNY ALAKOT ÖLT

Júniusi efemerida 1-jén – a Merkúr belép a Rák vizes, kardinális jegyébe Ilyenkor a figyelem befelé fordul. A beszélgetésekben a biztonság, a gyökerek, a családi minták, a múlt emlékei kerülnek előtérbe.• Rák Merkúr energiája — érzelmi kommunikáció, intuitív döntések,...

Nyilas Telihold – A Gyereknap fénye alatt

Nyilas Telihold – A Gyereknap fénye alatt

Május utolsó vasárnapja a gyermekeké. Idén különösen áldott pillanat: május 31 én, 10:45 kor (budapesti idő) Nyilas Telihold ragyog fel — a lélek, a hit és a szülői bölcsesség fényével. A Nyilas tüzes, változó minőségében lévő Telihold a gondoskodó, a lelket vezető...

Hozom a Hold jegyeket

Hozom a Hold jegyeket

Te tudod , hogy milyen jegyben áll a Hold a horoszkóp képletedben? A Víz elemű ,Rák, Skorpió, Halak Hold túlérzékenységet jelöl,ragaszkodást,érzelmi függéstEz a kapcsolatok elején úgy jelenik meg,hogy mély érzelmek vannak, de később már a ragaszkodós formát hozza ki,...

<a href="https://csillagido.hu/author/steinergergely/" target="_self">Steiner Gergely</a>

Steiner Gergely

Szerző

1949. március 4-én születtem – soproni vagyok, itt végeztem az iskoláim Több évtizede már annak, hogy egy determinált (kivédhetetlen) helyzetemben „egyszercsakmithogynem” a tanácstalanság közepette kézbe kaptam egy asztrológiai könyvecskét. Első nekifutásra „befaltam”. Keresztül kasul végigzongoráztam újra és újra minden sorát. Már ennek majd harminchat éve is, amikor elhatároztam „beletanulok”. Nagyot szánkóztam a sorok közt, gyakran lefagytam jó pár gondolattól és sortól. Dr Janák Lajostól hallottam: ne minden a megértéséről szóljon, hanem minden a jobb érthetőségről szóljon. Így jutottam ahhoz a felismeréshez, mindenkinek és a minden megértésnek az első pillére az önismeret. Az összes bolygó és házhelyzete mindig jelezte, és jelzi mostanság is, hogy mit is kellett komolyan venni a horoszkópomból. Azaz, nehogy idegenektől újabb csapás, vagy tragédia érjen annak a nyegle, vagy az érzéketlen szavaik hallatán. A bolygóim jegy és házhelyzet a számomra és mindenki másnak is azt jelzi, hogy miként is tudja helyén kezelni azt, nehogy idegen emberek egymásnak és egymásban újabb csapást, vagy tragédiát mérjenek a barátságtalan, vagy tapintatlan szavaikkal. Mindig mindennel összefügg, s ha 60-80 %-ban röviden, tömören és érthetően közel áll az élő valósághoz minden prognózis segítő a dolgok megértésére, képes erőt és kitartást adni a változtatások kivitelezéséhez és az új célok eléréséhez! Nálam a prognózisok saját szerkesztésben, és nem előre egy gépi programozásban készülnek! ELÉRHETŐSÉGEM KOMOLY ÉRDEKLŐDÉS ESETÉN steinergergely@gmail.com

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő