Áprilisban nem jelentkeztem külön asztrológiai értelmezéssel a hónap energiái kapcsán, és nem is baj, mert most május közepét taposva érthető csak meg igazán az eddigi energia is..
Amennyiben fogamazhatok így, habár a naptár szerint két külön hónapról van szó, a mindennapi életünk és a világ működése kapcsán ez inkább egy egybefüggő ener-űgia…egy olyan időszak, amikor a világ kibillen az eddigi ritmusából, és elkezd áthan-golódni egy teljesen új működésre.
Látható, és érezhető , hogy ezalatt az időszak alatt teljesen máshogy kezd gondolkozni nagyon sok ember, és rendszer szinten történnek a változások.
Az, hogy máshogy gondolkozunk, hozza magával, hogy másképp reagálunk a világ és életünk történéseire, és elkezdünk másfajta döntéseket hozni.
Nem egy azonnali és gyors váltás ez, de most már lehet róla írni, mert egyre jobban látszik és egyre többen érezzük..
Fokozatosan megnyilvánuló, de nagyon intenzív energiákról szeretnék most nektek írni.

Az április eleje a Mérleg Telihold kapcsán leginkább az egyensúlyról és annak megta-lálásáról szólt… mind az emberi kapcsolatokat illetően, mint a politikát illetően, és mind a saját belső egyensúlyunkat nézve is. Elég kemény tükröt kaptunk ezzel, mert egyre jobban láthatóvá vált, hogy hol és mivel kapcsolatban van valódi harmónia és béke, és hol van ez csak látszólagos szinten.
Sokan egyre tisztábban látjuk azóta, hogy valójában melyik kapcsolatunk mennyire működik, mennyit teszünk bele mi, és mennyit mások, tehát az adok-kapok téma felettébb mindannpossá vált ezzel, segítve azt, hogy ráébredjünk, vannak helyzetek, amiket csak megszokásból tartunk össze, holott már nem feltétlen élhető az..
Ezek nem valami kellemes felismerések…
Innen kezdődött a most is zajló intenzív energia… az április eleje elindított minket egy új irányba, főleg a Kos tüzes energiái kapcsán.
A Mars április 9.-én belépett a Kos jegyébe, és jelenleg is ezt a hatást csatornázzuk…
Gyors, ösztönös energia,ami miatt sok döntés nem teljesen tiszta fejjel születik meg…
Mintha azóta egyszerre lenne jelen a csináljuk , de most azonnal és a nem látom még pontosan, mi lesz ebből állapot…
Olyan dolgok kezdődtek el, amik még nincsenek teljesen megfogható formában.
A Kos Újhold nyilván nem finomította, hanem erősítette ezt, szóval sokak számára nem volt kényelmes ez a megindulás…sokan még most látjuk és értjük , hogy hova vezet ez az út… ez nagyon szépen hozzásegít ahhoz, hogy elkezdjük újraértelmezni, hogy kik is vagyunk mi valójában.. mert azzal úgy gondolom mindannyian egyet érthetünk, hogy már nem azok vagyunk, akik eddig voltunk.

A Chiron által számtalan régi sérülés, lelki seb újra aktiválódhatott, főleg azzal kapcso-latban, hogy ki tudunk-e állni magunkért és merünk-e előre lépni, még akkor is , ha nem tiszta az út, amire lépünk. Nem gyengén sérült a múltban az önérvényesítésünk, elég, ha csak a népünk vesszük példának egységesen, nem csak saját magunkat.
Haladni akarunk azóta is, de mintha valami visszatartana… ez a valami a Szaturnusz energiája! Ugye… a nagy tanítónk… a türelemre intésével, hogy habár gyorsan elindulnak a dolgok, habár gyorsan belevágunk bármibe, az nem feltétlen fog azonnal működni és teret kapni. Ebből már következtethető, hogy egyre nagyobb a feszültség kívül és belül is, mert az akarat és tett már sok esetben megvan, de még a tér nem adott… a valóságban még nem tud teljesen megnyilvánulni az, amit elkezdtünk. Ha ügyesek vagyunk, most lehetőségünk van gyakorolni és elsajátítani az önkontrollt!
De a legtöbben a türelmetlen és frusztrált energiák csatornázásáig jutotak el eddig, mint ahogy az a mindennapokban és a világ működésén keresztül is látszik!
Április végétől, ahogy a Nap a Bika jegyébe lépett, már egyre érezhetőbbé vált az energia váltása… ahogy a hangsúly inkább a biztonságra, az anyagi dolgokra , és az emberi testre helyeződött. Innetől kezdve már nem az a kérdés, hogy valamivel kapcsolatban elindultunk-e, hanem az, hogy amit elindítottunk, az miből és hogyan fog megmaradni….
Ez a lassulás sokszor furcsa érzés lehet a korábbi pörgés után, de valójában ez volt az első stabilizációs pont mindannyiunk számára.
Ettől függetlenül folyamatosan rajzolódik ki, hogy a régi, megszokott dolgok már nem ugyanazt jelentik, mint korábban.
A jelenlegi energiákba, a májusi hónapba úgy léptunk át, hogy egyre nyilvánvalóbbá válik kollektív és egyéni szinten is az átalakulás… érzelmi, mentális és fizikai szinten is.
Május elején a Skorpió telihold borított tovább sok olyan dolgot még, ami el volt rejtve előlünk. Ezzel egyenlően a kötődések, félelmek, kontroll, veszteség, bizalom és kiszolgáltatottság kérdései kerültek felszínre és váltak mindennapos témává.
Ez az időszak nem arról szól, hogy minden könnyű, merthogy ami eddig nem volt kimondva vagy feldolgozva, az már nem elkerülhető a továbbiakban és nagyon is foglalkozni kell velük!
Ezeket a dolgokat kifejtve és megértve most már eljött a pillanat, hogy a jelenlegi energiákról és a május további részéről írjak..

Mondjuk a május 16.-ai Bika Újholdról, ami elég erős újrakezdési pont, és sokkal, de sokkal stabilabb, mint az április Kos újrakezdős energiák..
Ugyanakkor Mars és Chiron hatása miatt ez az újrakezdés nem tiszta lapos, hanem sérülésekkel együtt jár… Ez azt jelenti, hogy nem az a cél, hogy tökéletes új életet kezdjünk, hanem hogy a meglévő tapasztalatainkkal együtt építsünk valami stabilabbat,mint amit eddig éltünk.
A Plútó retrográd mozgása egy mélyebb, nem feltétlen azonnal látványos átalakulást indít el, ami inkább társadalmi és rendszerszintű, de egyénileg is hat, mert a hatalomhoz, kontrollhoz és rendszerekhez való viszonyunk lassan elkezd változni. Ez nem hirtelen történik, hanem belső felismerések fokozatos eredményeként.
Az Uránusz és Ikrek energiái miatt hirtelen ötletek, váratlan hírek, gyors irányváltások jelenhetnek meg, és azt érezzük, hogy nagyon felgyorsult a világban történő esemé-nyek sora..
A hónap végén a Nyilas teliholddal már nem azon fogunk agyalni, hogy eddig mi tör-tént és hogy jelenleg mi történik, hanem azon,hogy miért történt és történik mindez…. Ez az időszak arról szól, hogy a sok érzelmi, mentális és fizikai változás után az ember elkezdi keresni a nagyobb értelmet, a történet egészét, a „mi értelme ennek az egésznek” kérdését fogjuk boncolgatni világ szinten és egyénileg is…
Ha ezt a két hónapot egyben nézzük, akkor már sok dolog egyre tisztább , hiszen az április a beindulás, a káosz, a dolgok gyors beindulása, irányváltása , amikor szinte minden egyszerre indul el….a május pedig azt mutatja meg, hogy abból ami eddig elkezdett kialakulni,mi az, ami valóban stabil, és mi az, ami csak átmeneti volt….
Ez az egész időszak kollektíven arról szól, hogy a világ egy régi működésmódból átlép egy újba….az információ gyorsabban áramlik, az érzelmek mélyebbek, a döntések ösz-szetettebbek, és a valóság sokkal kevésbé stabil, mint amit korábban annak hittünk.

Vona Melinda karmaasztrológus
Dahut Asztrológia
https://www.facebook.com/dahutasztrology
dahutasztro@gmail.com

















0 hozzászólás