A léggömb

Blog, Életmód

ÍRTA: SÓVÁRI MELINDA ASZTROLÓGUS

A minap férjem olvasott egy idézetet, és viccesnek találta. Ez állt benne:


“Az élet olyan, mint a föld, ha elkezdesz ásni, mindig találsz egy gyökeret, amibe beleakadhatsz”.




Nevettünk egyet, de aztán válaszként jött egy gondolat, persze szokás szerint fogalmam sincs honnan…


Mondtam neki, hogy tudod mit?

Az élet inkább olyan, mint egy léggömb. Nincs az a helyzet, amin ne tudnánk felül emelkedni. Nem kell ásni, és akkor nem akadsz bele semmibe.



Sokszor “jutnak eszembe” olyan gondolatok, amiket nem érzek magaménak. Jönnek valahonnan, és kimondom őket. Majd utólag kezdek el gondolkodni, hogy mit is mondtam, és “egyetértek magammal”.



Nem véletlenül választottam a Csillagmessenger-égi üzenetek nevet az asztrológiai munkálkodásomhoz.

Valahonnan kapjuk az iránymutatást. Mindannyian.


Más kérdés, hogy nyitva tartjuk-e a kapukat, és készen állunk-e rá, hogy befogadjuk.

Az intuíció és a befogadás egy tőről fakadnak, holdi analógiák.


De nem is erről szeretnék most írni, korábban számtalan írásomban szerepel. Hanem inkább arról, hogy valójában mit jelent “felülemelkedni” valamin?



Felülemelkedni valami olyasmi az én gondolataimban, hogy elszakadok az alacsony szintű véleményformálástól. Nem kötöm meg magam az érzelmek által. Nem ítélkezem, hanem szemlélődöm. Ránézek egyszerűen, és tisztán. Nem kapcsolódom, csak tudomásul veszem, bármi is legyen az a helyzet, szituáció, cselekmény, gondolat, vagy beszéd.




Ha benne maradok valamiben, biztosan nem tudom magam távol tartani érzelmileg, és máris behúz valamilyen energia. Beleakadok egy gyökérbe.



Nos… ahol már ketten vannak, ott biztosan megjelenik a nem-egyetértés. Ott megbomlik az egység. Megjelennek a két-ségek. Csakhogy ez már a saját fejünkben is így működik, hiszen a tiszta tudat és az egó minden emberben benne van. Hol ez, hol az, de szinte állandó párbeszéd zajlik a fejünkben.


Mit tehetünk akkor, ha egy esemény bosszant, bánt, sért, nem tudunk vele azonosulni? Ha hallunk, vagy tapasztalunk valamit a világban, ami nem tetszik?


Sokan kérdeztétek a véleményem az Olimpia megnyitójáról.


Általában két csapatra szoktunk “szakadni”.

Tetszik-nem tetszik.

Jónak tartom-rossznak tartom.

Szép-csúnya.

Helyes-helytelen.


Az emberiség történetében vajon hány olyan dolog történt, amivel nem értünk egyet?

Ezer milliárd? Amivel pedig igen? Másik ezer milliárd?




És?

Számít valakinek az egyet- vagy nem-egyet-értésünk? Bárki véleménye változni fog ez által? Akkor esetleg igen, ha az eseményhez köthető szakmánk van, és jobban értünk hozzá, mint mások, és esetleg olyan hatalmi pozícióban is vagyunk, ami valódi ráhatással van az eseményre.




Ha azonban felháborodva hangot adunk nemtetszésünknek olyasmi kapcsán, ami ezer kilométerekre történt tőlünk, csak annyit értünk el, hogy jól felbosszantottuk magunkat, és tehetetlenül dühöngünk, egyedül saját magunknak ártva.

Ha ásunk, bizony van gyökér bőven. Ha pedig tetszett, szembeszállunk a világgal, és indulhat a csata.


Én személy szerint sokkal szabadabbnak érzem magam azóta, mióta nem engedem bele a lelkemet a világ megváltoztathatatlannak tűnő eseményeibe, de még csak véleményt sem formálok.


Egyszerűen kimaradok belőle.


Úgy látom, a nagy tömeg úgyis teszi a dolgát, és ha sokan kiabálnak, egyszer csak meghallja valaki, és talán változnak a dolgok. Talán nem.

De egyik oldalra sincs semmilyen behatásom, mert nagyon is apró porszem vagyok ahhoz, hogy változásokat idézzek elő a világban.

Saját életemben, ahol fizikailag jelen vagyok, ott tudok és igyekszem változtatni is a magam képességeihez mérten.


Sokszor a rossz dolgoknak egyébként semmi más céljuk nincs, csak a figyelem megszerzése. Ha nem szeretsz, legalább utálj! Mindegy, csak velem foglalkozz.


Ahol viszont nem vagyok jelen, ott nem is akarok jelen lenni. Nem az én dolgom. Nem tudok hatni semmilyen módon.

Akiknek nem tetszett az Olimpia megnyitója, és a hatáskörükhöz tartozik, meg fogják tenni a lépéseket. Akik jelen voltak (olimpiai bizottság, sportolók, edzők, nézők, szervezők stb.), tudnak hathatósan beavatkozni. Ha pedig nem, mert többeknek tetszett, mint nem, akkor nem lesz a jövőben változás ez ügyben.


Egyébként sincs tévénk elég rég, így ki is vontam magam az ilyesmikből.


Az esemény kapcsán pedig Takács Tibor nagyon bölcs szavaival élve “Hogyan örüljek egy olyan győzelemnek, ami miatt más meg sír?” “A győztes annak örül, hogy mindenki más vesztett.”


Teljesen egyetértek szavaival, úgyhogy egyébként is a sport, amit egykor imádtam, mára teljesen kimarad az életemből. Már rég nem a mozgás öröméről szólnak a sportversenyek, inkább egy emberfeletti gyötrelem, sok-sok pénz, hírnév, stb. a résztvevőknek.

Úgyhogy az egész esemény számomra no comment. Teljesen értelmetlennek tartom. A megnyitókat pedig addig tartom értelmesnek, amíg a tradíciók mentén haladnak, hiszen célja elvileg a hagyományok folytatása. Ha elvész belőlük a tradíció, onnantól semmi értelmük.



Nos ez a téma megint olyan, hogy semmi kedvem az ásáshoz, inkább léggömbbe pattanok, és elrepülök jó messzire.


Mert amióta világ a világ, volt Szodoma és Gomora, volt Tajgetosz, voltak/vannak és lesznek háborúk, orgiák, szép és csúnya dolgok, de én már nem szeretnék ezekben részt venni, mert semmi közöm hozzájuk.


Nem tudok mindenre és mindenkire hatással lenni, és a lelki békém kedvéért nem is akarok.


Áldás kísérjen utunkon

Szeretettel

S M



Sóvári Melinda asztrológus

Honlap: www.csillagmessenger.webnode.hu

Telefon: 06-20-420-8611

Üzenet: csillagmessenger@gmail.com

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Sors, életfeladat, személyiség – a 8-as szám rezgése

Sors, életfeladat, személyiség – a 8-as szám rezgése

Milyen a személyiségtípusod, mi az életfeladatod, milyen tulajdonságokkal, képességekkel rendelkezel nyolcasként? Ehhez ad térképet a Numerológia, a Számmisztika. A numerológiában 9 alapszámmal dolgozunk, minden egyes számnak megvan a saját rezgése, információi. A...

A 7-es szám rezgése

A 7-es szám rezgése

Milyen a személyiségtípusod, mi az életfeladatod, milyen tulajdonságokkal, képességekkel rendelkezel hetesként? Fejtsd meg az egyéniséged titkait a számmisztika segítségével! Önismereti sorozatomból kiderül, milyen az egyéniséged a számok tükrében. A Numerológiában 9...

Gabriel arkangyal a Líra olvasóit is meghódítja!

Gabriel arkangyal a Líra olvasóit is meghódítja!

Szeretettel osztjuk meg veletek a hírt, hogy friss kiadónk friss könyve már a Líra könyvesboltokban is megvásárolható! Kattints ide és rendeld meg a Te példányod most 10% kedvezménnyel! Bővebb infó a kiadóról és a szerzőről itt. Kapcsolódó cikket itt...

Amikor a szent titokban pornót néz

Amikor a szent titokban pornót néz

Amikor valaki kiáll a közösségi térbe, és mások módszereit kezdi szidalmazni, ott valójában soha nem a módszerről van szó, hanem önmagáról. Ezen megnyilatkozások mögött soha nem az van, hogy valaki mélyen, objektíven, tapasztalatból megvizsgált valamit, hanem arról,...

<a href="https://csillagido.hu/author/csillagmessenger/" target="_self">Sóvári Melinda</a>

Sóvári Melinda

Szerző

Sóvári Melinda tradicionális asztrológus vagyok.

Asztrológiát a kiváló, és kiemelkedő asztrológusnál, Takács Tibornál tanultam, mely tanulmányok gyökeres és radikális változást hoztak az életemben, és amelyért a mai napig nagyon hálás vagyok. Ezt a tudást szeretném továbbadni, amely hatalmas segítséget jelentett saját életemben, és remélhetőleg mások javát is tudom szolgálni általa.

Kora gyermekkoromtól barátnőim „pszichológusa” voltam, mindig is a lelki segítő és támogató szerepét osztotta rám a Sors, amit nagy örömmel vállalok mind a mai napig is. Családomban felmenőim között volt asztrológus, így már 10 éves korom környékén találkoztam először az asztrológiával.

Az asztrológia mellett régóta foglalkozom Ayurvédikus gyógyászattal és gyógynövényes gyógyítással. Az egészséges táplálkozás és a mozgás nagyon fontos számomra, ezért aktív jóga gyakorló vagyok.

Online asztrológiai konzultációkat tartok, mert az a tapasztalatom, hogy a hozzám fordulók sokkal oldottabban tudnak így beszélgetni velem, sokkal jobban megnyílnak, hogy a saját otthonuk biztonságát élvezik, ráadásul sokkal kényelmesebb. Az én ügyfeleim kedvelik ezt a módszert, de természetesen van mód személyes konzultációra is, ha valaki szeretné.

A beszélgetések célja, és értelme, hogy feltárjuk a klienseim feladatait, a problémáikra megoldást találjunk, és ami a legfontosabb, megtörténjen a megértése annak, hogy mi miért történik, vagy történt a Sorsukban. Valahogyan kitörni a szenvedés programokból, feloldani a transzgenerációs traumákat, befejezni a sodródást, és saját Sorsunkat kezünkbe venni. A jóslásoktól tartózkodom, mert az asztrológia célja nem ez.

Szeretném kihangsúlyozni, hogy a munkám során az asztrológiai képlet, azaz radix horoszkóp alapján dolgozom, (de!) és itt jön a lényeg: nem véletlenül választottam a Csillagmessenger nevet, hiszen úgy vélem, hogy a jó asztrológusnak, az intuíciója segítségével valamilyen módon a születési képlet elemzése közben „le kell csatornáznia” az Égi üzeneteket, és azokat a saját belső hangján keresztül közvetítenie kell a kérdezőnek. Vagyis egyszerre működtetni a racionális és az intuitív elmét. Én ezt a ráhangolódási képességet szervesen használom a konzultációim során, sokszor maguk a feltett kérdések már mutatják, hol vannak elakadások, problémák az ügyfelek életében. A konzultációk egyéni beosztással, rugalmasan történnek, előre egyeztetett időpontban. Olyan ügyfeleknek ajánlom az elemzést, akik eljutottak arra a pontra, hogy szeretnék megérteni életük eseményeit, és úgy érzik készen állnak szembenézni problémáikkal.

E-mailben szoktam küldeni egy hosszabb tájékoztatást, és kérem a születési adatokat, a bepontosításhoz. Harmadik felet nem elemzek, csak és kizárólag 14 éves kor alatt, de ezt is a gyermek tudtával.


Várom az érdeklődőket

Üzenet: csillagmessenger@gmail.com-on
Honlap: www.csillagmessenger.webnode.hu
Telefon: 06-20-420-8611

Szeretettel: Sóvári Melinda

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő