Hol akad el boldogságunk – az irigységnél?

Életmód, Pszichológia

írta: Kováts Krisztina asztrológus

Reggel korán felkelünk, megyünk dolgozni, késő este érünk haza. Mások később kelnek, kényelmesebben élik életüket – s jön egy rossz érzés, amit irigységnek hívunk.
Nagyon szeretnénk egy kisbabát, de valamiért nem siet felénk. Barátainknál talán már a sokadik is útban van – s újra az érzés, az irigység érzése.


Mások nagyobb házban laknak, sokfelé utaznak, divatosabb ruhákban járnak, könnyebben élnek, csak nekünk jut a kisebb, a silányabb, az egyszerűbb – s irigykedünk.
Miért tesz az irigység érzése boldogtalanná? Mi is az irigység tulajdonképpen?
A figyelem – energia. Ahova fordítjuk, ott megjelenik.

Mikor irigykedünk – figyelmünket másnak adjuk. Szomszédunknak, barátunknak, akire gondolunk – jobban lesz.

Nem a saját dolgunkkal foglalkozunk, s így mi magunk nem is tudunk épülni, szépülni!

Elvész a pillanat csodája, mely reggel munkába menet megláthatná a napfelkeltét, egy álmosan nyújtózó cicát a pad alatt, meghallhatná a madarak hajnalt köszöntő csivitelését – az irigység ezeket mind eltakarja.



Mondjuk azt, hogy „nem is vagyunk irigyek!”, mikor igen?
Nem! Ne csapjuk be magunkat! Ha valaminek a „kezét” nem fogjuk meg, azt el sem tudjuk engedni! Ha szőnyeg alá söpörjük az érzést, előbb-utóbb ki fog buggyanni, hozva a maga „porfelhőjét”, s aztán fuldokolhatunk!


De mire is irigykedünk?
A reggeli alvásra, ami mögött meglehet, hogy éjszakázás vagy munkanélküliség van?
A kisbabára, aki miatt a szülőknek mindenről le kell mondaniuk, mert nem tudják megoldani a rá való vigyázást?


A nagyobb házra, melynek a takarítása, fűtése horribilis összeg, s aminek megteremtése éjt nappallá tevő munkával jár? Avagy az utazásokra, ahol a kényelmetlenségek mellett még annak előteremtése is sokba kerül?
Lehet, hogy akire irigykedünk, nem is boldogabb?


A világmindenség egyensúlyra törekszik.
A bevételnek és kiadásnak egyensúlyban kell lenni, ahogy a belélegzésnek, kilélegzésnek is.
Szorgalmas munkánk eredménye a házunk, utazásaink, szép ruháink, stb.
Sokat dolgozunk – nagy házunk lesz, messzi utazhatunk, a legdivatosabb ruhákat vehetjük meg.


Akarunk-e sokat dolgozni mindezért vagy inkább megelégszünk egy kisebb házzal, egy környékünkön levő kirándulással, örökölt ruhával?
A döntést mi hozzuk, akár ezt, akár azt válasszuk!
Az árát mindennek meg kell fizetni, épp annyit, amennyibe kerül!


Hogy ez nem így van?


Tudjuk, hogy szomszédunk soha nem dolgozott, mégis van neki, barátaink talán nem is akartak kisbabát, mi meg már annyi mindenről lemondtunk, s még sincs. Hogy van ez?


A Világ rendje az Egyensúly!


Nem csak egy életre, de életekre is vonatkozik, melyeket nem mindig látunk, láthatunk, hisz mikor megszületünk, nem véletlenül megyünk keresztül a „felejtés zónáján”!


Meglehet, egy nagyon nehéz, terhelt élet van egy- egy könnyebbnek tűnő mögött, ahogy sok élet gyakorlása csúcsosodik ki egy kisgyerekben megmutatkozó nagy tehetségben.
Nem tudhatjuk!


Ám azt igen, hogy Rend van a világban – még ha mi nem is látjuk!
Életünk, ami most van – kincs. Azzal kell gazdálkodnunk! Kár lenne elszalasztani megélését, ahogy kár bármit is tennünk, ha nem vagyunk jelen!

Éljük meg a kora reggeli felkelést, hogy tudja adni azokat a csodákat, melyeket nem kap meg az, aki sokáig alszik!


Ő nem azt kapja, ő a sokáig alvás csodáját kapja.
Mindkettő tele van izgalommal, különlegességgel.
A kisbaba nagyszerűségét az kapja, akinek van, s hiba szüleinek mozi, színház, bulik után vágyakozniuk addig, amíg nincs ott az ideje! Ahogy a kisbaba nélküliségnek is megvannak a maga csodái, hisz szabadabban választhatunk a programok között.


Ha itt vagyunk, oda vágyunk, ha ott vagyunk ide vágyunk – hogy is van ez?


Azt hisszük, hogy a „szomszéd füve zöldebb”, de ha ott lennénk, a magunkét látnánk annak!
Mit adhat mégis nekünk az irigység?
Felismeréseket, hogy merre menjünk!


Ha egy nagyobb házban felszabadultabbnak, inspiráltabbnak éreznénk magunkat, nézzük meg, hogy egyensúlyban van –e annak megteremtése azzal, amit irigylünk?
Egy kisbabáért le tudunk –e mondani szabadságunkról, önmagunkról, hisz a gyerekek „ego törők”, megértünk – e rá?
Kell –e az a divatos ruha, ha annak az ára a túlórákból keletkezik?


Meglehet, hogy ezeknek a fényében már nem is olyan fontos a nagy ház, a szép ruha, az utazás – legfeljebb csak egy dolog az, melyet nem lehet dekázni, melynek csodája mérhetetlen, de aminek viszont rendeltetett ideje van, s az a gyermek.


Őt nagy alázattal fogadjuk, ha jön, s nagy alázattal várjuk, ha még nincs. Mert ez az alázat az a munka, melyet másban munkának hívunk.



Kováts Krisztina asztrológus

utolérhetőségeim:

Levélben: tavirozsa5@gmail.com


Telefonon: 0620/9-160-640


Skype-on: asztrocsillag

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Nézzük csak meg a gyermekeket!

Nézzük csak meg a gyermekeket!

A gyermeknapot hazánkban május utolsó vasárnapján ünnepeljük, ami idén május 31.-re esik. Röviden összefoglalva a története:„Ez az ünnep Törökországból ered, ahol először 1920. április 23.-án tartották meg és később egyre több ország csatlakozott a kezdeményezéshez....

A betegségek szintjei

A betegségek szintjei

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Az asztrológia szempontjából a betegségeknek 2 típusuk és 3 szintjük van. Az első típus az az élethelyzet változás nélkül is gyógyuló/gyógyítható betegségek, a második típusba az olyan betegségek tartoznak, amik csak élethelyzet...

5 elem tana- Belső biológiai óránk

5 elem tana- Belső biológiai óránk

A kínai szervóra 12 részre van osztva:12 periódust és 12 szervet különböztetünk meg. Belső biológiai óránk segít az egészségünk megőrzésében, ha tudatosak vagyunk és eszerint cselekszünk a nap 24 órájában. Segítségével útmutatást kapunk abban, hogy hány órakor ideális...

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

Írta: Kovács Réka természetgyógyász Mit jelent a fitoterápia? A fitoterápia az egyik legősibb terápia, a betegségek, zavarok, ill. fájdalmak megszüntetésére, megelőzésére szolgáló terápiás módszer. A fitoterápia a természet által nyújtott, természetes gyógymód, amely...

<a href="https://csillagido.hu/author/kovatskrisztina/" target="_self">Kováts Krisztina</a>

Kováts Krisztina

Szerző

Amire vágyunk – az teljesül. Így kerültem kapcsolatba olyan tanítókkal, akik egyengették utamat. A szellemvilággal, akik mindig is “súgtak”, csak gyengébb volt a hallásom. Már kezdem látni azt a Rendet, amire mindig is vágytam. Már nem a ködben tapogatózom, vakon és süketen.Tanfolyamokon, egyéni tanácsadásokon keresztül próbálom mások életét is széppé tenni. Tudatossá, felelősségteljessé, emberivé.Elérhetőségeim: Levélben: tavirozsa5@gmail.com Telefonon: 0620/9-160-640 Skype-on: asztrocsillag

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő