Az idő és a naptár

Ezoteria

Tarnaváry Szilvia mandala festő

Megpróbálom összefoglalni az idő fogalmát, amit a naptár segítségével igyekszünk beosztani.


Az idő az események látszólagos haladása a múltból a jövőbe. Nem szeretnék bonyolult magyarázatokba bocsátkozni az idő fogalmáról, viszont az idő beosztása a mai kor emberének a sok inger és lehetőség miatt nagyon nehéz feladat. Pedig a régi magyar közmondás is rávilágít az idő minőségi kihasználásának fontosságára.

  • • Jó munkához idő kell.
  • • Az idő pénz (vagyis a mai világban a pénz az igazi érték, tehát az idő nagy érték, de csak a minőségi idő!).
  • • Az idő eljár, senkire nem vár.
  • • Rohan az idő.
  • • Versenyt futunk az idővel.
  • • Időt szakítunk rá.
  • • Nem fog rajta az idő.
  • • Húzzuk az időt.
  • Híres emberek mondásai:
  • • Nem az számít, hogy mennyi időnk van, hanem hogy mit kezdünk vele. – Ken Liu
  • • Nem létezik más örökkévalóság, mint az átadhatatlan pillanatok sorozata. – Jostein Gaarder
  • • Mindig sietünk, soha sincs időnk semmire. Aztán visszatekintünk, azt sem tudjuk, hová szórtuk el a napjainkat. (…) Tanulhatnánk elődeinktől, a sok munka és a szegénység ellenére megadták a módját, hogy jól érezzék magukat. – J. J. Stalter
  • • A jövőben nincsenek gondok, csak a jelenben vannak. Aki a jövővel küzd, a jelent veszíti el. – Raana Raas
  • • Maradj a jelenben. Semmit sem tehetsz, hogy megváltoztasd a múltat, a jövő pedig soha nem lesz pontosan olyan, amilyennek tervezed vagy reméled. -Dan Millman
  • • Akit gondolatai szakadatlanul a múltban vagy a jövőben tartanak fogva, az (…) elszakad a jelenlét realitásától. Ellebeg a valódi átélés mellett, mert az kizárólag a most- és az ittlét pillanataiból áll. Minden más csak illúzió, a fantázia terméke, ami nélkülöz minden valós tartalmat. – Erhard F. Freitag
  • • Legvégül pedig a legfontosabb idézet, ami nagyon jól összefoglalja azt, amit én is szeretnék közvetíteni, a következő:


Életünkből mennyit élünk a jelenben?

Mennyit vagyunk izgatottak vagy aggódunk a jövő miatt, sajnáljuk vagy gyászoljuk a múltat?

Úgy reagálunk az idő miatti aggodalomra, hogy igyekszünk elérni dolgokat, mielőtt késő lenne. Pénzt szerezni, javítani a státusunkat, megházasodni, gyereket nemzeni, előléptetést kivívni, még több pénzt szerezni, és így tovább örökre. Vagyis éppen hogy nem örökre.

Ha örökre lenne, nem beszélgetnénk erről. De tudjuk, hogy ha az életünket dolgok utáni hajszává változtatjuk, azzal csak megrövidítjük.

Nem évekkel, nem magát az időt, csak az idő érzetét. Képzeljük el, hogy a rendelkezésre álló időnket palackba zárnák, mint a bort, és átnyújtanák nekünk.

Hogyan osztanánk be a nedűt?

Lassan kortyolgatnánk, kiélvezve a zamatát, vagy felhajtanánk? – Matt Haig


Tehát összefoglalva, az idő meg nem áll, halad folyamatosan, mint ahogy a víz is áramlik. Az idő lehet túl hosszú pl. egy fájdalmas beavatkozás vagy egy vizsga alatt, de lehet túl rövid pl. egy csodás nyaralás, egy boldog családi összejövetel vagy egy romantikus vacsora alatt.

Az idő lehet kihasznált vagy kihasználatlan. Lehet minőségi és lehet mennyiségi is.

Még sorolhatnám a jelzők felsorolását, de egy a fontos: A JELEN PILLANAT MEGÉLÉSE!

Ne a múltra és ne a jövőre koncentráljunk, mert csakis a jelenben alakíthatjuk az életünket, csakis a pillanatban tudunk cselekedni. Se előtte, se utána.
Még egy jó tanács: a napi 24 órába ne akarjunk 48 órát bezsúfolni, mert nem fog menni és frusztrálttá tesz.

Az első naptár megrendelésre készült, a többi várja a gazdáját!
Köszönöm szépen a figyelmet és hogy követed munkáimat!


Szeretettel : Sziszka❤️

Tarnaváry Szilvia festő

(30) 385 8327

74sziszka@gmail.com

FaceBook

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

A negatív energiák elleni védelem módszerei

A negatív energiák elleni védelem módszerei

A negatív energiákkal szembeni védelem sokakat foglalkoztat, mivel mások érzelmeinek, negatív eseményeinek vagy kellemetlen embereknek a közérzetünkre gyakorolt ​​hatása gyakran észrevehető, érezhető. A negatív energia mindenhol körülvesz minket, és mindannyian a...

A múlt és jövő között állva…

A múlt és jövő között állva…

Áprilisban nem jelentkeztem külön asztrológiai értelmezéssel a hónap energiái kapcsán, és nem is baj, mert most május közepét taposva érthető csak meg igazán az eddigi energia is..Amennyiben fogamazhatok így, habár a naptár szerint két külön hónapról van szó, a...

A gondolat rezgés

A gondolat rezgés

Az általa kibocsátott rezgések hasonlóak a természet összes többi rezgéséhez. A forrástól való távolsággal arányosan csökkennek. Megpróbálják reprodukálni magukat, amikor lehetőségük van rá. Amikor egy másik mentális testre hatnak, megpróbálnak azonos típusú...

A betegség a tudatalatti üzenete

A betegség a tudatalatti üzenete

A betegség az egyensúlyhiány jele. Az idegvégződések tudatják velünk, hogy valami nem megfelelően működik testünk egy bizonyos szegletében. A fájdalom csak azt akarja mondani nekünk: „Kedves! Van valami, amire oda kell figyelned.” Ha valaki nem erre fordít kellő...

<a href="https://csillagido.hu/author/sziszkamandala/" target="_self">Tarnaváry Szilvia</a>

Tarnaváry Szilvia

Szerző

Apagyiné Tarnaváry Szilvia – Sziszka vagyok Várpalotáról. Már fiatalon tudtam, hogy a szépség, harmónia ott kell, hogy legyen körülöttem ( Mérleg ascendens). Mivel még nem voltam tudatos, így fizikai foglalkozást választottam, fodrász lettem. Még most is ebben a szakmában dolgozok, de két fiam születése után elindultam a tudatosság fele, a spirituális világ kitágult előttem. Természetgyógyász Egyesület tagja lettem, ahol nagyon sok hasznos előadást hallgattam, ami elindított felfelé az utamon. Elvégeztem a Reiki 1 és 2 fokozatát, tanultam numerológiát, karmikus számmisztikát, kristálygyógyászatot. 2020- ban az asztrológia irányába indultam el, először nyugati -, utána kínai -, azután karma- és legvégül de nem utolsó sorban kérdő asztrológiai tudást sajátítottam el. Közben belekóstoltam a Tarot kártya világába is, amit össze tudtam kötni az asztrológiával. Bár már zsongott a fejem a sok tanulástól, mégis hiányzott valami. Idén márciusban végre megtaláltam az igazi vágyamat, amivel át tudom adni az embereknek a sok tanulás alatt kialakult életfilozófiámat, bölcs gondolatokat, analógiákat, szimbólumokat. A pontozásos technikával készült mandalák a legkiválóbb közvetítői a teljesség megélésének. Nagyon szeretem készíteni őket, engem is feltölt az elmélyült, aprólékos alkotás és arra is gyógyító hatással van, aki megvásárolja. A minták, szimbólumok, színek mind hozzájárulnak a harmónia és szépség megéléséhez. A gyerekek is nagyon fogékonyak rá, mert ők is érzik jótékony hatását. 4 éves kislány unokám sokat festeget, pontozgat, színeket kever és mindig megnézi a falon levő alkotásaimat. Amit szeretnék átadni, üzenni a mandaláim által az a filozófiám, hogy térjünk vissza a természetes életmódhoz, vigyázzunk, figyeljünk egymásra és élőhelyünkre, törekedjünk az egyszerűségre, mert a kevesebb sokszor több. Találjunk vissza a gyökereinkhez, ápoljuk a rokoni, baráti kapcsolatainkat és nem utolsó sorban saját belső világunkkal való kapcsolatunkat! Éljük meg és élvezzük a pillanatot, az élet szépségeit és induljunk el az önismeret útján, mert sok pofont elkerülhetünk általa. Vállaljuk fel önmagunkat hibáinkkal együtt és hagyjuk magunk mögött a megfelelési kényszert!

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő