Karácsonyra hangolódás – Advent első hete

Életmód, Ezoteria

Tarnaváry Szilvia mandala festő

November végére érve ott toporog az ajtóban a karácsony közeledtét előkészítő advent időszaka. Bár a mai modern világban már jóval előbb tele vannak az üzletek karácsonyi árukkal, mégis az első adventi hét, ami igazán a karácsonyi készülődés, ünnepre hangolódás időszakának kezdete.

Az idei évben december elsejére esik advent első vasárnapja, amikor is az emberek feldíszítik otthonaikat és meggyújtják az első gyertyát.



Az adventi koszorú a keresztény vallásban Isten örök szeretetét jelképezi. Ezért is díszítik örökzöld növények ágaival – ezek a reményt és az életet szimbolizálják, a gyertya fénye pedig a növekvő világosságot és Jézus eljövetelét.

Bár az adventi gyertyagyújtás korábbról ered és kezdetben sokkal több gyertyát gyújtottak meg, de az 1930- as évektől lett egyre népszerűbb. Kezdetben az adventi koszorút piros szalaggal és almával díszítették, ami jelentéssel bírt. A piros szalag a keresztények elkötelezettségét jelképezte Isten felé, az alma pedig a bűnbeesést és megváltást szimbolizálta.

Később lett elterjedt a négy gyertya meggyújtása. A keresztényeknél a lila a böjt és bűnbánat színe, ezért a gyertyák többsége lila színű, kivéve egyet, ami rózsaszínű és az örömöt jeleníti meg. Más vallásokban piros és fehér gyertyát használnak.


Minden héten vasárnap meggyújtunk egy gyertyát 4 héten keresztül, így az egyre növekvő világosság, Jézus megszületését jelképezi. Azon kívül, hogy meghitt, boldog, békés és felemelő hangulatot ad, van jelentése is minden egyes gyertyának, adventi hétnek.
Hétről – hétre írom le bővebben minden vasárnapi gyertyagyújtásnak az üzenetét.


Első hét
Első gyertya jelentése a Hit. Isten Ádámnak és Évának elsőként ígért megváltást, hitet adva nekik. A hit nemcsak Istenbe vetett hitünket jelenti, hanem saját magunkba vetett bizalom is.

A hit olyan lendítő erő, amely segítségével meg tudjuk teremteni álmainkat, vágyainkat. Amiben hiszünk, azt követve akadályok hárulnak el, hogy szabadon tudjuk követni utunkat.

Amiben nem hiszünk (függetlenül attól, hogy valóban lehetetlen vagy csak mi nem hiszünk benne), az nem is képes megvalósulni.

A hit hegyeket mozdít el és megnyugvással tölt el. Nem kell hozzá valóságos fizikai, anyagi szintű megfogható létezés, mert az nem hit, hanem megtapasztalás.


„ A HIT AZT JELENTI, HOGY AZ EMBER ELHISZI, AMIT MÉG NEM LÁT – ENNEK A HITNEK PEDIG AZ A JUTALMA, HOGY LÁTNI FOGJA, AMIBEN HISZ. ” – Szent Ágoston


Kívánom, hogy mindenki szívét töltse el a hit, mely megnyugvást hoz és csodákra sarkall!


Szeretettel osztom meg cikkemben Szuchányszki Aranka: Karácsonyi angyalok című versét!


Karácsony angyalai elindultak a Földre,
hogy az emberek között rátaláljanak a csöndre.
Létezik-e a szívekben a hallgatag szeretet,
mely nem vár csillogást, sem villogó díszeket.

Érkezik az első angyal december elején,
hogy mikulás jöjjön Szent Miklós ünnepén.
Erősíteni a gyermekek szívében a hitet,
bármit legyőzhet, olyan erős a szeretet.

A következő vendégek a remény angyalai,
hogy ránk találjanak a bizalom napjai.
Képesek legyünk a jövendőben bízni,
az elmúlt rossz napokat bölcsen elfeledni.

Advent első lángjától a harmadik héten
öröm angyalai közelednek a fényben.
Jó hírt hoztak nekünk, több mint kétezer éve
megszülethet a Megváltó földi életébe.

Aztán majd elérjük a negyedik hetet,
a következő angyalok hozzák a szeretetet.
Teljen meg vele minden ember szíve,
ne maradjon senkinek üres a lelke.

A gyertyák fénye mellett ha lelked felemeled,
már messziről ragyog majd a szereteted.
Az angyal megérint, lelked ünneplőbe öltözik,
az emberek szemébe ragyogás költözik.



Kellemes békés, szeretetben eltöltött csodás adventi készülődést kívánok mindenkinek! Szeretettel : Sziszka

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Nézzük csak meg a gyermekeket!

Nézzük csak meg a gyermekeket!

A gyermeknapot hazánkban május utolsó vasárnapján ünnepeljük, ami idén május 31.-re esik. Röviden összefoglalva a története:„Ez az ünnep Törökországból ered, ahol először 1920. április 23.-án tartották meg és később egyre több ország csatlakozott a kezdeményezéshez....

A betegségek szintjei

A betegségek szintjei

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Az asztrológia szempontjából a betegségeknek 2 típusuk és 3 szintjük van. Az első típus az az élethelyzet változás nélkül is gyógyuló/gyógyítható betegségek, a második típusba az olyan betegségek tartoznak, amik csak élethelyzet...

5 elem tana- Belső biológiai óránk

5 elem tana- Belső biológiai óránk

A kínai szervóra 12 részre van osztva:12 periódust és 12 szervet különböztetünk meg. Belső biológiai óránk segít az egészségünk megőrzésében, ha tudatosak vagyunk és eszerint cselekszünk a nap 24 órájában. Segítségével útmutatást kapunk abban, hogy hány órakor ideális...

A negatív energiák elleni védelem módszerei

A negatív energiák elleni védelem módszerei

A negatív energiákkal szembeni védelem sokakat foglalkoztat, mivel mások érzelmeinek, negatív eseményeinek vagy kellemetlen embereknek a közérzetünkre gyakorolt ​​hatása gyakran észrevehető, érezhető. A negatív energia mindenhol körülvesz minket, és mindannyian a...

<a href="https://csillagido.hu/author/sziszkamandala/" target="_self">Tarnaváry Szilvia</a>

Tarnaváry Szilvia

Szerző

Apagyiné Tarnaváry Szilvia – Sziszka vagyok Várpalotáról. Már fiatalon tudtam, hogy a szépség, harmónia ott kell, hogy legyen körülöttem ( Mérleg ascendens). Mivel még nem voltam tudatos, így fizikai foglalkozást választottam, fodrász lettem. Még most is ebben a szakmában dolgozok, de két fiam születése után elindultam a tudatosság fele, a spirituális világ kitágult előttem. Természetgyógyász Egyesület tagja lettem, ahol nagyon sok hasznos előadást hallgattam, ami elindított felfelé az utamon. Elvégeztem a Reiki 1 és 2 fokozatát, tanultam numerológiát, karmikus számmisztikát, kristálygyógyászatot. 2020- ban az asztrológia irányába indultam el, először nyugati -, utána kínai -, azután karma- és legvégül de nem utolsó sorban kérdő asztrológiai tudást sajátítottam el. Közben belekóstoltam a Tarot kártya világába is, amit össze tudtam kötni az asztrológiával. Bár már zsongott a fejem a sok tanulástól, mégis hiányzott valami. Idén márciusban végre megtaláltam az igazi vágyamat, amivel át tudom adni az embereknek a sok tanulás alatt kialakult életfilozófiámat, bölcs gondolatokat, analógiákat, szimbólumokat. A pontozásos technikával készült mandalák a legkiválóbb közvetítői a teljesség megélésének. Nagyon szeretem készíteni őket, engem is feltölt az elmélyült, aprólékos alkotás és arra is gyógyító hatással van, aki megvásárolja. A minták, szimbólumok, színek mind hozzájárulnak a harmónia és szépség megéléséhez. A gyerekek is nagyon fogékonyak rá, mert ők is érzik jótékony hatását. 4 éves kislány unokám sokat festeget, pontozgat, színeket kever és mindig megnézi a falon levő alkotásaimat. Amit szeretnék átadni, üzenni a mandaláim által az a filozófiám, hogy térjünk vissza a természetes életmódhoz, vigyázzunk, figyeljünk egymásra és élőhelyünkre, törekedjünk az egyszerűségre, mert a kevesebb sokszor több. Találjunk vissza a gyökereinkhez, ápoljuk a rokoni, baráti kapcsolatainkat és nem utolsó sorban saját belső világunkkal való kapcsolatunkat! Éljük meg és élvezzük a pillanatot, az élet szépségeit és induljunk el az önismeret útján, mert sok pofont elkerülhetünk általa. Vállaljuk fel önmagunkat hibáinkkal együtt és hagyjuk magunk mögött a megfelelési kényszert!

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő