Mikor van itt az ideje lépni – és mikor érdemes inkább várni?

Önismeret


Közel harminc éve, majdnem harminc évesen kezdtem nyitni a spiritualitás felé.


Emlékszem, akkora flash volt az első reiki „beavatásom”, hogy csak ültem ott a székben, és folytak a könnyeim, majd a kis avatószobából távozva, folytattam a bömbölést a többiekkel körülvéve, akik nem is értették mi bajom. Magam sem tudtam. Egyszerűen mintha átszakadt volna bennem valami fura gát, aminek a létezéséről sem tudtam addig.


Az időtájt kezdtem asztrológiát is tanulni. és bizony mi még szépen elzarándokoltunk, időt szenteltünk annak, hogy busszal, villamossal, többen vonattal Budapesten egy iskola bérelt termébe találkozzunk, hogy hetente kétszer esténként ott legyünk az előadáson. Szorgosan körmöltünk, és számoltunk, és rajzoltunk körzővel és vonalzóval, számológéppel, és próbáltuk megérteni ezt az ősi tudást.


A spirituális úton járva, az ember gyakorta gondolja magát már TÖKÉLETESEN KÉSZNEK, ő már mindent olvasott, járt családállításon, tudja használni az ingát, kártyát vet, asztrológiát tanul, elemezget másokat, különböző kezeléseket végez, és szomjazza a visszajelzéseket, hogy amit tesz, mond, az másnak jó.


Azt hiszem a korombeliek már nagyon jól tudják miről beszélek. Amikor harminconévesen úgy gondoltuk, már készen vagyunk arra, hogy másoknak segítsünk, hogy elemezgessünk, tanácsokat adjunk, hogy „praktizáljunk”. Aztán kaptuk az élettől a nagy maflásokat, az elbizonytalanodásokat, a negatív visszajelzéseket akár szóban, akár a fejünkben megszólaló hangok által: lehet, hogy mégsem vagyok elég jó? Elég tudó?


A türelmetlenség emberi vonás, a türelem megtanulása élethosszig tartó folyamat. Attól tesszük függővé magunkat, hogy mit tudunk, és minél előbb tudni akarjuk, és nem értjük meg, hogy az Idő ura, Szaturnusz Mester nem enged tovább, amíg meg nem tapasztalsz MINDENT, ami ahhoz szükséges, hogy mások számára hiteles segítővé légy – tapasztalatból, és a tapasztalatból érlelt bölcsességből.


Nagyon pontosan emlékszem minden buktatóra, amit a Sors Ura elém tett. Nagyon pontosan emlékszem a türelmetlen dühömre is, amiért még nem tartottam ott, ahol szerintem tartanom kellett volna már attól a „hatalmas” tudásmennyiségtől, ami már bennem volt. Amiről ma már tudom, hogy semmi sem volt ahhoz képest, amit azóta megtanultam. És semmivé lett nagyon sok tanult tudás, úgy mentek a kukába, tűntek el a süllyesztőben, mintha ott sem lettek volna. Pedig egykor fontosnak véltem őket.


Sokan pontosan ugyanezt érzik, látom azoknál, akik tőlem tanultak, de látom a vendégeimen is, hogy ott akarnak lenni, ahol még nagyon nincsenek. Érzik mit szeretnének, foglalkoztak magukkal, tanultak, döntést hoztak, mégis azt tapasztalják, hogy nem történik semmi, vagy falakba ütköznek. Ilyenkor gyakran önmagukat hibáztatják, vagy a döntést kérdőjelezik meg, pontosabban azt, hogy ami a döntésüket motiválta, talán nem is az ő útjuk. Van egy nagyon káros, és téves spirituális felfogás: ami a tiéd, amivel dolgod van, azt megkapod, és ha az utadon vagy, akkor nyílnak az ajtók.


Ha nekem harmincas éveimben a nyakamba zúdult volna az a CsontAsszony, aki ma vagyok, rettenetesen megrémültem volna, és egyáltalán semmit nem tudtam volna vele kezdeni, és nagyon hamar csődöt mondtam volna.
És ez az a pont, ahol az asztrológia nem jövőmondás, hanem tájékozódási eszköz.


Az idő minőség, és nem óra és dátum



Ezt borzasztó nehéz felfogni, hiszen az emberiség az óra és a dátumok bűvöletében él, képtelen időminőségekben gondolkodni, és amikor mi asztrológusok erről beszélünk, általában nem fogják az adást.


És itt arra vágyunk, hogy a segítő, akihez fordulunk, pontos naptári napot mondjon. Ám az idő a dimenziók szövetén át másként működik, mint ahogy ezt csekélyke emberi értelmünkkel képesek lennénk felfogni.



Az asztrológiában az idő minőség, állapot, tér. És itt jön a lényeg: ugyanaz a cselekvés teljesen más eredményt hoz két különböző időminőségben. Nem azért, mert az egyik időminőségben „tilos” valamit megtenni, hanem azért, mert más erők aktívak, más témák kérnek figyelmet. Az idő nem ellenség, hanem közeg.
Ha ezzel szembe megyünk, elfáradunk.
Ha együtt mozgunk vele, haladunk, és ez nem is lehet másként.


Tipikus hibának érzékelhető, amikor az ember már kész lenne, de az idő nem alkalmas. Na, itt jön be a türelmetlenség. Belül már megszületett az elhatározás, megvan az erő, a vágy, a bátorság, mégsem nyílnak az ajtók. Itt sokan erőből kezdenek tolni, bizonyítani, nyomni a folyamatot. Pedig asztrológiai szemmel nézve az idő még mást kér: lezárást, visszarendeződést, érési szakaszt. A kudarc ilyenkor nem büntetés, hanem visszajelzés: még nem most. Ezt értik meg sokan a legnehezebben: hiszen minden idegszáluk azt kiáltja:


MOST CSINÁLD!


Másik tipikus hiba: amikor az idő hívna, de a szülött még nem tart ott. Ezt úgy szoktam a vendégeimnek szemléltetni: te ülsz az állomáson, a vonat beérkezik. Dönthetsz, hogy felszállsz rá, vagy még ott üldögélsz a peronon tovább. A vonatot (időt) rohadtul nem érdekli, hogy te felszállsz-e rá, vagy sem, ő biztosan tovább fog haladni. Te pedig nézhetsz utána, és sopánkodhatsz, hogy hát erről – már megint – lemaradtál. Ők a tipikus „majd”-emberek, akikben jó sok terv, szándék, vágy születik meg, de a megvalósítás vonata rendre elmegy mellettük, ők pedig nem értik miért nem haladnak sehova se.


Tehát, amikor a lehetőség megjelenik, hívások, találkozások, irányok nyílnak, de a szülött halogat, fél, vagy „nem érzi magát késznek”, pont olyan nehéz ebből kibillenteni, mint a korábbi esetben, a türelmetlent, aki már menne. Az elszalasztott lehetőségek miatt a szülött azt érzi, hogy az élet, a sors, na meg persze a karma, (jaj, a karmát ki ne feledjük!) bünteti, pedig nem… pusztán az ő belső munkája még nem tartott lépést az idővel. A vonat tovarobogott.


A megszokott módon saját példával élnék. Most, e pillanatban van a második Szaturnusz visszatérésem, de az elmúlt három és fél évben már éreztem a hatását, képletem prominens helyein haladt át. Asztrológiai szempontból a második visszatérésre mondjuk, hogy amit az elmúlt harminc évben az ember felépített – vagy éppen lebontott, kinek mi -, arra most felkerül a korona.


Ha nem élt a lehetőségeivel, nem épített, hanem rombolt, innen már nagy eséllyel lefelé megy az út. Ha viszont épített, tanult, azaz az elmúlt 30 évben az időminőséggel együtt haladva tette a dolgát, a dolgok kiegyenesednek, struktúrálódnak, felelősséggel telítődnek, stabilizálódnak. Megállnak a lábukon, biztonságban. És persze tudtam én ezt, hiszen asztrológus volnék, vagy mi, de a türelem sosem volt a fő erényem, szóval sokat keseregtem még az ötvenes éveim közepén is, hogy miért akadozik az én rendszerem – minden szinten.
Pontosan ugyanazok a kételyek és bizonytalankodások voltak bennem, amelyek minden emberben, akik előtt nem tárulnak azok az ajtók, amelyek meggyőződésük szerint nekik lettek odatéve.


Hát nem nagyon tárultak. Vagy csak csikorogva. Vagy olyan nehéz volt, hogy inkább nem is feszültem neki. Vagy kinyílt, és be is csapódott rögtön. Vagy nem tetszett. Vagy mégis inkább egy másik ajtót döngettem. Mondjuk az kinyílt, de úgy vágott homlokon, hogy assetuttam hol vagyok.


A „majd”-embereknek viszont sokkal nehezebb. Sokkal többet szenvednek önmaguk miatt, az elszalasztott és soha vissza nem térő lehetőségek miatt. Ahogy a férjemnek szoktam mondani: attól, hogy lelkesen összeragasztgatsz egy összetört vázát, az még össze van törve. És soha, de soha nem lesz többé olyan, mint újkorában. Nem a cserepeket kéne gyűjteni, hanem vigyázni arra, hogy ne törjük össze. Vagy ha mégis – ne ragasztgassunk.

Az idő tehát nem lineáris folyamat, hanem pulzáló rend: a kiáradás és visszahúzódás örök ritmusa, amit az indiai hagyomány Brahman lélegzetének metaforájával ír le.




Vadász Mária Magdolna asztrológus

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Az Univerzumban rend van

Az Univerzumban rend van

Tulajdonképpen minden ember megteremti a saját univerzumát, aminek ő maga a központja, hiszen ehhez képest látja a világot. Ahogyan a Csillagok is haladnak a pályájukon, nekünk embereknek is úgy kell járnunk az utunkon előre, és nem térhetünk le csak azért, mert éppen...

MANDALA A LÉLEK CSILLAGA

MANDALA A LÉLEK CSILLAGA

Mint tudjuk, minden út Rómába vezet, ezért bármilyen téma, terület összekapcsolható és ugyanoda vezet, az egység megtalálásához. Megtalálni a közösséget, a nagy családunkat és tudatosítani az isteni énünket, a teremtésre való képességünket, bármilyen területen!...

Te ismered saját magadat?

Te ismered saját magadat?

Vajon mikor mondhatjuk valakiről, hogy ismeri saját magát? A kérdésre sok válasz érkezett, asztrológusoktól, segítő szakemberektől, olvasóktól: Amikor felismeri, megérti és elfogadja, hogy minden ami történik az érte van bármennyire is nehéz a megélés az adott...

Kurzus tartalmak: Csillaglány Akadémia

Kurzus tartalmak: Csillaglány Akadémia

A Csillaglány Akadémia egy online, spirituális-önismereti előadássorozat, amelyet azoknak terveztek, akik szeretnék megtalálni életcéljukat vagy elindulni az önismeret útján Murányi Tímeával. Miben segít? az önismeretben célok meghatározásában és elérésében;...

<a href="https://csillagido.hu/author/csontasszony/" target="_self">Vadász Mária Magdolna</a>

Vadász Mária Magdolna

Szerző

Tradicionális asztrológus, kártyavető, -tanító, spirituális elmélkedő... Papnő, Természeti Asszony, Földanya Lánya, és még sok minden más vagyok. Halak Napjegyűként, a sok vizes bolygómmal, energiámmal olyan vagyok, mint a víz, amely felveszi az edény alakját, amibe kerül. 25 éve kezdtem el asztrológiát tanulni Kalo Jenő egy tanítványától, 3 éven át. Az ezt követő években némileg háttérbe szorult a horoszkópia, család, gyermek, válás, költözés, ismét költözés, munka, lelki-, érzelmi-, fizikai nehézségek, mindez nyilván azért, hogy visszavezetődjek oda, ahol a dolgom van. Párhuzamosan ez idő tájt lettem reikis Király Istvánnál, majd 15 évvel később szereztem meg a harmadik (mester) fokozatot, és röviddel később tanítottam is. Parapszichológiát tanultam dr. Molnár Gábornál. Villányi Miklóstól multiplanetáris numerológiát, Györkös-Pálfi Krisztinától horaryt, kérdőasztrológiát. Jelenleg családállítást tanulok Kovács Attilával, terveim szerint, és ha a Teremtő Akarat is támogat ebben, hamarosan végzett család-, és rendszerállító leszek. Az eddig tanultakat is alkalmazom már munkám során, mert az elmúlt bő tíz évben a horoszkópokban elsődlegesen a családi terheket kutatom. A feltárással azonban még csak elkezdődik a munka, kezdenünk is kell vele valamit. Véleményem szerint minden segítség csak a gyökerek feltárásával és a felszín alatti mérgező erők tudatba emelésével kezdődhet. Enélkül nincs továbblépés. Sokféle kártyát használok, a cigánykártya-vetést tanítom is. Az én tanítóm ebben Éva Ilona volt 2006-ban, tőle sajátítottam el az alapokat. A cigánykártya az örök szerelem, mint az asztrológia is. A Facebookon a Csontasszony oldalamon rendszeresen publikálom gondolataimat, és a horoszkópokban feltárt energiákról is sorozatot indítottam. Honlapomon bővebben írok és mutatok magamról, magamból. Vadász Mária Magdolna e-mail: mariamagdalena7535@gmail.com Facebook: Csontasszony honlap: www.fenyem.net

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő