A fájdalom, mint visszatérő kór: az állatkínzás antropozófiai és ökológiai következményei
„Nem történhet semmiféle fájdalom, szenvedés vagy halál, hogy az ne okozna valami olyat, ami később kiegyenlítődik.” (R. Steiner GA 143)


Az antropozófiai orvostudomány és a spirituális világszemlélet szerint a fájdalom nem tűnik el. Nem oldódik fel a semmiben, nem foszlik szét a szélben. A fájdalom energetikai-lélektani struktúrája átváltozik, formát ölt, és visszatér , épp abba a világba, ahol keletkezett.


Ma Magyarországon ez a fájdalom kézzelfogható: több tízezer állatot ölnek le járványmegelőzésre hivatkozva, brutális, ipari módszerekkel, amik sem etikailag, sem ökológiailag nem igazolhatóak.


A föld, ahova ezeket a tetemeket minimális földborítással egymásra hajítják, dögtemetővé válik, nem csak fizikailag, hanem szellemileg is.

Az ilyen helyek a Föld aura-rendszerében fájdalomcsomópontokká alakulnak. Nem steril hulladékkezelés történik, hanem a szenvedés tudattalan leplének földbe süllyesztése. A rothadó hús, a vér, a rettegés rezgése beleivódik a talajba, a vízbe, a levegőbe – és visszahat.

A Föld nem felejt. A fájdalom anyaggá válik, s onnan új életformákban tér vissza hozzánk.


Az antropozófiai nézőpont tehát nem pusztán egy spirituális látomás: ez egy morális diagnózis. Egy figyelmeztetés arra, hogy a szenvedés nem elvágott láncszem a világ folytonosságában, hanem ok és következmény; időn és téren átívelő, visszatérő erő. Ha ma tízezrével öljük az állatokat, nem védelmet teremtünk, hanem karmát. Ha a fájdalmat csak számként, hulladékként, biohaszonként kezeljük, akkor saját emberi méltóságunkat is elrothasztjuk vele.


A kérdés tehát nem csupán az, hogy meddig tart a „járvány”, hanem az, hogy milyen emberré válunk közben. Az etikai vakság és a gazdasági kegyetlenség egy olyan jövőt hív be, amiben nem vírusok pusztítanak el minket, hanem a saját, másokra mért fájdalmunk.


Ilyés Alexandra

Ilyés Alexandra terapeuta

Honlap:

https://www.antromedicart.hu

email:

antrotrener@gmail.com

Facebook:

https://www.facebook.com/krilyes