Ki is az, aki reinkarnálódik?

Spiritualitás

Szerző: Medek Tamás spirituális író, segítő

Az első részt itt találod

Szintén nehéz megérteni azt is, hogy jó-jó, de mégis ki az, aki reinkarnálódik az egyes testet öltések alkalmával?


Ki az, aki most vagyok, ki az, aki korábban vagy egyel korábban voltam, s ki az, aki maga a lelkem?



S azért oly nehéz ezt megérteni, mert el kell fogadni hozzá, hogy a lélek egy olyan energiakomplexum, ami képes magát megosztani, képes egyszerre több helyen jelen lenni, tehát sajátosságai már-már túl haladnak azon az értelmi szinten, melyet földi elménkkel könnyen felfoghatnánk.



A lélek tehát az az isteni rész, a Forrásból (Istenből) kivált egyéniség, önálló lény, aki így Isten gyermekeként, igyekszik ahhoz hasonlatos lenni – mint mi, gyermekként, ahogy a szüleinkhez hasonlatosak igyekszünk lenni.

Ez egy hosszú folyamat, melynek jelenleg a reinkarnációs, fizikai világokban töltött szakaszánál járunk (mint amilyen itt, az iskolás korszakunk például). Jelenleg a szellemi világban jelen lévő jót tanuljuk meg értékelni és magunkévá tenni, úgy, hogy ehhez itt a fizikai világban megkapjuk a rosszat is. (Enélkül – értelemszerűen – nem mehetne mindez végbe.)

A lélek minden egyes leszületése alkalmával “leküldi” egy részét, mely az adott fizikai testhez kapcsolódva és igazodva kialakítja az arra az életére szóló személyiségét.

Ez a személyiség a test halála után visszatér a szellemi világba a lélek – nevezzük most így – központi magjához, s egyúttal bele is olvad abba, azután a lélek annyival több is lesz, ám egyúttal a külön személyiségét is örökre megőrzi.

A lélek minden következő leszületésnél az összes energiájának azon részeiből “gyúr össze egy adagot”, amelyen dolgoznia kell az előzményeit tekintve, illetve amelyek fontosak és illeszkednek a leendő (megélni kénytelen vagy kívánt) terveihez. Azt a hasonlatot szoktam felhozni a könnyebb érhetőség kedvéért, miszerint a lélek a bélyeggyűjtemény, s az egyes személyiségek benne a bélyegek.

Minden egyes testi élet után a gyűjtemény egy újabb bélyeggel bővül, mely egyéniségét megtartja mindvégig, ugyanakkor egyúttal a gyűjtemény szerves része is lesz, gazdagítva, gyarapítva, a saját értékével értékesebbé téve azt.



Ennek megfelelően, azon szeretteink, akik már eltávoztak a szellemi világba, akkor is megtartják örökre egyéniségüket és személyiségüket, ha közben a lelkük újra leszületett. Sőt, még pontosabban fogalmazva, a lélek, abban a formában (abban a személyiségében) képes megmutatni magát más lelkeknek, amilyenben szeretné.

Ezért, ha eljön az időnk, s visszatérünk a szellemi világba, például a nagypapánk lelke a nagypapánk képében fog találkozni velünk (még akkor is, ha a lélek közben újra leszületett, energiájának egy részével), mert tudja, hogy akkor, abban az állapotunkban az a megnyugtató és elfogadható a számunkra.

Egyébként minél fejlettebb egy lélek, illetve minél inkább visszatért a teljes tudatossága a testi halála után, annál kevésbé igényli azt, hogy egy másik lélek így “alakot öltsön” előtte, s sokkal szívesebben látja igazi önvalójában.

Itt fontos azt is megjegyezni még, hogy amikor eltávozott szerettünk lelkének újra leszületését várjuk, illetve annak megtörténtét gyanítjuk, a fentiek értelmében ne úgy tekintsünk az új “jövevényre”, mint arra a szerettünkre, akit látni vélünk (vagy tudunk) benne.

Noha ugyanaz a lélek, de mégsem teljesen, illetve egészen pontosan azt a személyt, akit korábban elvesztettünk, valójában odaát találjuk majd meg. Itt újra hangsúlyoznám, hogy a konkrét személyekhez való ragaszkodásunk pusztán a földi elménkből fakad, s teljes tudatosságunk visszanyerésekor (ami valakinél rövidebb, valakinél hosszabb időt vesz igénybe), már magát a lelket kívánjuk látni, mindazt ami ő valaha volt, s nem csupán egy kiragadott személyiségét, részét.

Most földi elménkkel gyermekünknek látjuk a gyermekünket, főnökünknek a főnökünket, szomszédnak a szomszédunkat, s így tovább, de ha valójában képesek lennénk látni őket (erre ugye csak odaát nyílik majd lehetőségünk, jelenleg nem véletlen nem látjuk az összefüggéseket), akkor meglátnánk bennük az igazi lelküket valójában.

Jelen felfogásunkkal, földi elménkkel borzongató érzés lehetne, meglátni például gyermekünkben vagy a főnökünkben, hogy korábban volt már az anyukánk is, a testvérünk, az ellenségünk, stb., de ettől a végső igazság még ez. S amiért nem látjuk most ezt igazán, az csak azért van, hogy a szerepünkkel mindinkább azonosulni tudjunk.



Így talán már érthetőbb, hogy akik most vagyunk, végső soron nem is egészen az, aki az előző életünkben voltunk, de mégis csak az.

S bár most nem emlékszünk az előző életünkre, bár nem is ismerjük azt, aki akkor voltunk, s talán egészen eltérő személyiség is volt az illető, mégis tudnunk kell, hogy igenis, ő is mi voltunk.

A legkevésbé sem helyes tehát az a népszerű felfogás, hogy “miért nekem kellene egy olyan személy adósságát (karmáját) törlesztenem, akit nem is ismertem, s talán nem is én voltam?”.

Ezt talán úgy lehetne szemléltetni, hogy a testünk egyes sejtjeit képzeljük magunk elé. Noha minden sejtünk egy külön kis világ, egy külön egyéniség, mégis egyként alkotják a testünk egészét, s mindegyik azon munkálkodik rendületlenül, hogy az egészet épségben tartsa.

Nem akad fenn azon, hogy most más, esetleg rosszul működő sejtek okozta problémát kell neki megoldania, hanem feltétel nélkül megteszi azt. Tudja, ha nem teszi, ha ő is “beadja a derekát”, a test végül elveszik. Itt csak annyi különbség van, hogy a lélek sosem veszik el, újra és újra próbálkozhat rendbe hozni korábbi hibáit – bár ahogy írtam korábban, az ösztöne hajtja azért előre, tehát a tényleges örökkévalóságig egyik lélek sem ragad le itt.


Ha képesek vagyunk megérteni létezésünk ebbéli működését, sokkal tökéletesebb, részletesebb és tisztább rálátást nyerünk az egész mivoltunkra, saját magunkra és a világra is, mely körbe vesz bennünket.

Többé nem tartjuk egy igazságtalan helynek mindazt, ami körbe vesz bennünket, többé nem tartjuk sem szerencsének a velünk történő jót, illetve balszerencsének sem a velünk történő rosszat, többé nem ítélkezünk mások élete felett (hiszen nem ismerjük lelki előzményeiket), valamint nem haragszunk Istenre sem (és a korábbi személyiségünkre, valamint a lelkünkre sem) amiért így “elbánt velünk”.

Hanem felismerjük és elfogadjuk, hogy ezúttal a lelkünk azért küldött le bennünket, amit végül élnünk kell, s hogy ebből a tőlünk telhető legjobbat hozzuk ki számunkra, s így voltaképpen a teljes egészünk, a lelkünk számára is.


Medek Tamás

spirituális író, segítő

Medek Tamás spirituális író

Email címem: thoomas26@gmail.com

Weboldalam

FaceBook oldalam

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Ki akar rajtam keresztül megszületni?

Ki akar rajtam keresztül megszületni?

A modern ember szinte vallásos buzgalommal teszi fel a kérdést: ki vagyok én? Mintha a lét legfőbb feladata az lenne, hogy végre pontosan körülírjuk magunkat, elnevezzük sérüléseinket, rendszerezzük mintázatainkat, és ezzel valamiképpen birtokba vegyük önmagunkat....

Kiszállás, nincs tovább!

Kiszállás, nincs tovább!

Amikor testet öltöttünk magunkra vagyis leszülettünk a Földre, azzal a céllal érkeztünk, hogy bizonyos karmikus adósságainkat lerendezzük. Ez maga a megtapasztalás, ami itt ezen a Bolygón lehetséges , mert szükség van hozzá a fizikai testre. A saját bőrünkön kellett...

A megbocsátás valójában elengedés

A megbocsátás valójában elengedés

Nemrég hozta szóba egy kedves hozzám forduló, hogy mit kell megbocsájtás alatt értenünk. A válaszomat megosztom Veletek is, bízva abban, hogy az másokat is érdekelhet: A megbocsájtás nem egyenlő azzal természetesen, hogy nincs benned düh, hogy imádnád, szeretnéd eztán...

Mi az alapja napi horoszkópnak?

Mi az alapja napi horoszkópnak?

Mi annak az alapja, hogy a csillagok állása majd meghatározza az adott ember adott napját? Minden égitest energiát sugároz ki, melyek hatással vannak a Földre is, nyilvánvalóan a Földtől való távolságuknak megfelelően. (Lásd a Hold hatását, mely rendszeresen...

<a href="https://csillagido.hu/author/medek-tamas/" target="_self">Medek Tamás</a>

Medek Tamás

Szerző

Medek Tamás vagyok, örülök, hogy most itt vagy és olvasol. Kérlek engedd meg, hogy pár mondatban bemutatkozzam. A lelki dolgok ugyan mindig közel álltak hozzám, azonban komolyabban a lélekkel, sőt, annak testi életen túli létezésével pár éve kezdtem foglalkozni. Ez számos olyan spirituális élménynek volt köszönhető, melyek számomra egyértelműen bizonyították a túlvilág létezését. A spirituális felismerő utam, melyen ekkor elindultam, nagyon izgalmas és hasznos volt számomra. Mivel mindenképpen szerettem volna, hogy az így megszerzett ismereteim másoknak is legalább annyi segítséget nyújtsanak, mint amennyi nekem adtak, illetve mivel az írás mindig is része volt így vagy úgy az életemnek, ezért nem is volt kérdés, hogy az írásaim döntő részét innentől fogva ez a témakör ihlesse. Kívánok a kedves Olvasóknak minél több hasznos percet az írásaimhoz, s kívánom, hogy minél több kérdésre választ leljenek bennük. Valamennyi cikkem megtalálható a https://tudatostudat.blog.hu oldalon, illetve napi rendszerességgel a Facebook-on, a Tudatos tudat nevű oldalon találkozhatnak az írásaimmal, a téma iránt érdeklődők.

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő