A Rák archetípusa

Asztrológiai alapok

Hold-minta a Vízöntő korban

Amikor nők párkapcsolati krízisekkel keresnek meg, azt tapasztalom, hogy az összes probléma gyökere alapvetően ugyanaz. A szülői mintát nem dolgozták fel, nem azonosultak a tradícionális női feladattal.

Teljes szerepzavarban vagyunk. Azt gondoljuk, bármit elérhetünk amit akarunk. Vágyaink előrébb valóbbak mindennél. Csak az számít, hogy MI jól érezzük magunkat. Senki más nem számít.

Ha pedig valami rossz dolog történik velünk, azért MINDENKI MÁS HIBÁS, kivéve minket magunkat.

A Vízöntő-kór eluralkodott a nőkön

A mai nők semmilyen formában nem akarnak azonosulni holdi mintájukkal, archetípusukkal, születési adottságukkal. Figyelmüket leköti a karrier. Tudják, érzik, hogy nem fér bele az életükbe a gyermekvállalás.


Mi nők tradícionális férfi archetípusra vágyunk. Nem hozzuk semmilyen értelemben a nő archaikus típusát, a Holdat, aminek születtünk. Elutasítjuk az anya-mintát.

Majd jön a hatalmas csalódás, hogy se család, se férj, se gyerek nincs az életünkben. Ráadásul mindezt már csak akkor ismerjük fel, amikor szorít az idő, kicsúszunk a lehetőségekből.

Alapvető dolgokkal nem vagyunk tisztában


Először is a nő nem véletlenül született nőnek. A szerepek nem cserélhetők fel. A nő soha nem lesz teremtő, ha igen, ő maga válik Nappá.

Felcseréli az archetípusát, amivel a férfi nem tud azonosulni. A nők erőssége nem a karrierben, a teremtésben, az irányításban van.

A nők erőssége az érzelem, az odaadás, a gondoskodás, törődés. Az otthon, a család, a szépség, és a harmónia is ott van a nők fegyvertárában.

Minden nő alapvetően Rák archetípusú, fűszerezve az egyéni adottságokkal természetesen.


Milyen is a Rák archetípusa?


Tradícionális értelemben a nő befogadónak született. Fizikailag is, hiszen a teremtéshez befogadja a férfit.

Ha úgy próbál meg teremteni, mint egy férfi, akkor magára veszi az összes Nap analógiát.

Az Oroszlán, azaz a Nap-férfi udvarol, vezet, a külvilágban aktív. Indító és kezdeményező. Megjelenik különböző formában a szabadság és a függetlenség vágy. Ezek mind férfi archetípusok jellemzői.

A férfi tehetsége az, hogy teljes intenzitással az anyagiak megteremtésére koncentráljon.

A nőnek kellene főzni, takarítani, gyereket vállalni, az otthonáról és a párjáról gondoskodni. Sokszor gondoljuk, hogy a család, az otthon édes kevés egy nőnek a boldogsághoz.

Ha karriert szeretnénk nőként, akkor egyszerre 3 dolgot kell működtetni

A párkapcsolatot, a karriert és a gyermeket. A háromból csak kettőt választhatunk, egyet kívülről kell kapnunk. A férfinél is csak kettőre eshet a választás.

Akkor működik jól egy teljes értékű kapcsolat, ha a férfi a gyerekeket a nőn keresztül kapja, a nő pedig az anyagiakat kapja kívülről. De sokszor halljuk, hogy

  • szükségem van a másikra, de neki is rám…
  • ne legyek ráutalva senkire…
  • nekem nem kell a párom pénze…
  • foglalkozzon ő is ugyanannyit a gyerekekkel, mint én…

Közben pedig észre sem vesszük, hogy sodródunk a magány felé.
A “nekem az életben nem kell többet férfi” gondolkodással sincs semmi baj. De biztos vagyok benne, hogy aki így gondolkodik, annál maradtak elvarratlan szálak.
Ahhoz, hogy “igazi” férfi legyen mellettünk, a nőnek igazi nővé kell válni.

Nem azt mondom, hogy ne dolgozzon egy nő! Nem azt mondom, hogy egy nő ne valósítsa meg önmagát! De a család, az otthon legyen a legfontosabb, mert ehhez van tehetsége egy nőnek a leginkább! A Hold maga a tehetség. Tehát, aki nőnek születik, megvan a tehetsége a családhoz, a gyerekekhez, az otthonhoz. Minden nőnek.

Miért rettegünk ettől annyira? Miért hadakozunk?

Nincs azzal se baj, ha valaki nem akar családot, nem kötelező.

De egy nő számára a kiteljesedést (amit a telihold szimbolizál), a család és a gyerekek jelentik.
Sokan vannak, akiknek nem sikerül a gyermekvállalás. Mint teremtés, ez sem csak a mi kezünkben van. A teremtés a férfi akaratán is múlik. A férfiak sem merik felvállalni a Nap szerepet mindig.

Egy befogadó, azaz egy Hold-nő nem akar teremteni, nem akar Nap lenni.

Így ezt (és sokminden mást is) rá kell bízzuk a Sorsra.

Természetesen az egyéni horoszkópot megvizsgálva kiderülhet, hogy az élethelyzet nem alkalmas a gyermekvállalásra.
Nagyon sokat tudnék még írni erről, de a lényeg, hogy mindenkinek van esélye a boldogságra.

Ehhez a boldogsághoz kaptuk a tehetségünket, a testünket. Feladataink felismerésére, meghatározására hivatott az asztrológia, egyéni elemzések keretében, hogy döntéseinkben önazonosak legyünk, és természetesen boldogok.

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Találd meg a saját ritmusodat !

Találd meg a saját ritmusodat !

Találd meg a saját ritmusodat a Csillagidő Klubban! A tudásszintedet, előképzettségedet egy online beszélgetéssel mérem fel. 1. Milyen ismereteid vannak? 2. Milyen tapasztalataid vannak? 3. Milyen céllal érkezel ? De nemcsak a tudásszintet mérem fel, hanem azt is,...

De ezt tényleg így gondolod?

De ezt tényleg így gondolod?

Júniusi energiák : mire számíthatsz az asztrológiai összefüggések tükrében? A Rák jegyébe lép a Merkúr nagyon könnyű átvenni mások energiáit,hangulatát...a megérzèsek baromi erősek és pontosak lehetnek.. Könnyen megsértődik bárki a beszélgetések során, de legalább a...

JANG FA – LÓ – JÚNIUS

JANG FA – LÓ – JÚNIUS

Június a 2026-os év legerősebb hónapja, mert az év állata köszön vissza ebben a hónapban.Ilyenkor felerősödik a ló energiája, mivel duplán jelenik meg. De nézzük, mi várható összességében! 2026. június 5.-én délután indul el a Jang Fa - Ló hónap Korábban is írtam már...

Hogy legyen bátorságunk és erőnk a lényeget megérteni

Hogy legyen bátorságunk és erőnk a lényeget megérteni

Testi, lelki, szellemi egység = ÉLET - ERŐ Egészség, egyediség = ÉrtékAz Egész-ségünkre nagyon vigyáznunk kell, mert abból csak egy van, ahogyan belőlünk is, ezért tisztelnünk kell a bennünk rejlő csodát, ami mindnyájunkat különlegessé tesz…Mert éppen ettől vagyunk...

<a href="https://csillagido.hu/author/csillagmessenger/" target="_self">Sóvári Melinda</a>

Sóvári Melinda

Szerző

Sóvári Melinda tradicionális asztrológus vagyok.

Asztrológiát a kiváló, és kiemelkedő asztrológusnál, Takács Tibornál tanultam, mely tanulmányok gyökeres és radikális változást hoztak az életemben, és amelyért a mai napig nagyon hálás vagyok. Ezt a tudást szeretném továbbadni, amely hatalmas segítséget jelentett saját életemben, és remélhetőleg mások javát is tudom szolgálni általa.

Kora gyermekkoromtól barátnőim „pszichológusa” voltam, mindig is a lelki segítő és támogató szerepét osztotta rám a Sors, amit nagy örömmel vállalok mind a mai napig is. Családomban felmenőim között volt asztrológus, így már 10 éves korom környékén találkoztam először az asztrológiával.

Az asztrológia mellett régóta foglalkozom Ayurvédikus gyógyászattal és gyógynövényes gyógyítással. Az egészséges táplálkozás és a mozgás nagyon fontos számomra, ezért aktív jóga gyakorló vagyok.

Online asztrológiai konzultációkat tartok, mert az a tapasztalatom, hogy a hozzám fordulók sokkal oldottabban tudnak így beszélgetni velem, sokkal jobban megnyílnak, hogy a saját otthonuk biztonságát élvezik, ráadásul sokkal kényelmesebb. Az én ügyfeleim kedvelik ezt a módszert, de természetesen van mód személyes konzultációra is, ha valaki szeretné.

A beszélgetések célja, és értelme, hogy feltárjuk a klienseim feladatait, a problémáikra megoldást találjunk, és ami a legfontosabb, megtörténjen a megértése annak, hogy mi miért történik, vagy történt a Sorsukban. Valahogyan kitörni a szenvedés programokból, feloldani a transzgenerációs traumákat, befejezni a sodródást, és saját Sorsunkat kezünkbe venni. A jóslásoktól tartózkodom, mert az asztrológia célja nem ez.

Szeretném kihangsúlyozni, hogy a munkám során az asztrológiai képlet, azaz radix horoszkóp alapján dolgozom, (de!) és itt jön a lényeg: nem véletlenül választottam a Csillagmessenger nevet, hiszen úgy vélem, hogy a jó asztrológusnak, az intuíciója segítségével valamilyen módon a születési képlet elemzése közben „le kell csatornáznia” az Égi üzeneteket, és azokat a saját belső hangján keresztül közvetítenie kell a kérdezőnek. Vagyis egyszerre működtetni a racionális és az intuitív elmét. Én ezt a ráhangolódási képességet szervesen használom a konzultációim során, sokszor maguk a feltett kérdések már mutatják, hol vannak elakadások, problémák az ügyfelek életében. A konzultációk egyéni beosztással, rugalmasan történnek, előre egyeztetett időpontban. Olyan ügyfeleknek ajánlom az elemzést, akik eljutottak arra a pontra, hogy szeretnék megérteni életük eseményeit, és úgy érzik készen állnak szembenézni problémáikkal.

E-mailben szoktam küldeni egy hosszabb tájékoztatást, és kérem a születési adatokat, a bepontosításhoz. Harmadik felet nem elemzek, csak és kizárólag 14 éves kor alatt, de ezt is a gyermek tudtával.


Várom az érdeklődőket

Üzenet: csillagmessenger@gmail.com-on
Honlap: www.csillagmessenger.webnode.hu
Telefon: 06-20-420-8611

Szeretettel: Sóvári Melinda

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő