A VÍZ VILÁGNAPJA – Március 22.

Életmód

A víz a levegő után a második legfontosabb elem az élet számára. Levegő nélkül pár percig bírjuk, víz nélkül maximum 1 hétig. Szervezetünk 60 – 80 % vizet tartalmaz, nemtől és életkortól függően.

Ahhoz, hogy életben maradjunk napi szinten fontos a tiszta, édesvíz fogyasztása, melynek mennyisége vészesen csökken a környezet szennyezése, a klíma változása és a levegő melegedése miatt. Gleccserek olvadnak rohamos ütemben, amik az édes víz tartalékainkat biztosítanák.

  • Belegondoltunk abba, hogy amíg mi ivóvízzel öblítjük le a wc-t, addig Afrikában szinte cseppek jutnak az embereknek?
  • Vagy amikor csöpög a csapunk és értékes víz folyik el értelmetlenül, mennyi mindenre lehetne használni ha legalább felfognánk?
  • Annyira természetes és megszokott, hogy van, de vajon mindig így lesz ezután is???


Nem is gondolnánk, hogy mennyi értékes ivóvizet pocsékolunk el, mert van „bőven”, és nem törődünk az utánpótlással, hogy legyen még az utánunk jövő nemzedékeknek is.
Becsüljük hát meg, takarékoskodjunk vele, vigyázzunk rá, mert még ha most hihetetlennek tűnik is, de eljön az idő, amikor az összes vagyonunkat odaadnánk egy kis vízért!


Ha mindenki csak egy kicsit is tesz érte és megbecsüli, értékeli a vizet és a környezetét, akkor hatalmas lépéseket tehetünk meg együtt!


Ez az idézet nagyon találó a mai civilizált világra:


„Az ember, mérhetetlen gőgjében és hiúságában, hajlandó elhinni, hogy a világ törvényei ellen is élhet, megmásíthatja azokat és büntetlenül lázadhat ellenük. Mintha a vízcsepp ezt mondaná: Én más vagyok, mint a tenger.”
(Márai Sándor)


Végezetül pár szót szólnék a víz rezgéséről, információ felvételéről – leadásáról.


Írtam korábban egy cikket erről a témáról bővebben a Csillagidő Magazinban.

Vannak olyan helyek, ahol rosszul érezzük magunkat, mert esetleg olyan dolgok történtek ott, ami negatív eseményekben vagy rossz dolgok történésében nyilvánult meg. De vannak kimondottan gyógyító helyek, épületek, vizek stb.


A szavaknak, érzéseknek sőt még a zenének is van rezgése. Egy szép szó, egy szeretetteljes érzés, egy gyönyörű dal /zenemű magas szintű rezgését képes a víz átvenni, ugyanúgy, ahogy egy csúnya szó, lehúzó negatív érzés vagy egy idegborzoló zene alacsony szintű rezgését is. A víz lefagyasztott cseppjein látható, hogy milyen információnak, rezgésnek lett kitéve. Az asztali áldás régen nem volt véletlen, mert a szegényes étel sokkal táplálóbb lett általa. A mai világban pedig áldás helyett a tv –ből jövő információ alakítja ételeink minőségét.


Erre már vannak fizikai bizonyítékok, érdemes elolvasni a róla írt cikkemet!

Ezt a mandalát erre az alkalomra festettem, ha tetszik és szeretnéd, az elérhetőségeimen fel tudod venni velem a kapcsolatot!


Kívánom mindenkinek, hogy váljon tudatos víz fogyasztóvá, óvjuk kincseinket!


Köszönöm szépen a figyelmet!
Szeretettel: Sziszka

Tarnaváry Szilvia festő

(30) 385 8327

74sziszka@gmail.com

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Nézzük csak meg a gyermekeket!

Nézzük csak meg a gyermekeket!

A gyermeknapot hazánkban május utolsó vasárnapján ünnepeljük, ami idén május 31.-re esik. Röviden összefoglalva a története:„Ez az ünnep Törökországból ered, ahol először 1920. április 23.-án tartották meg és később egyre több ország csatlakozott a kezdeményezéshez....

A betegségek szintjei

A betegségek szintjei

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Az asztrológia szempontjából a betegségeknek 2 típusuk és 3 szintjük van. Az első típus az az élethelyzet változás nélkül is gyógyuló/gyógyítható betegségek, a második típusba az olyan betegségek tartoznak, amik csak élethelyzet...

5 elem tana- Belső biológiai óránk

5 elem tana- Belső biológiai óránk

A kínai szervóra 12 részre van osztva:12 periódust és 12 szervet különböztetünk meg. Belső biológiai óránk segít az egészségünk megőrzésében, ha tudatosak vagyunk és eszerint cselekszünk a nap 24 órájában. Segítségével útmutatást kapunk abban, hogy hány órakor ideális...

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

Írta: Kovács Réka természetgyógyász Mit jelent a fitoterápia? A fitoterápia az egyik legősibb terápia, a betegségek, zavarok, ill. fájdalmak megszüntetésére, megelőzésére szolgáló terápiás módszer. A fitoterápia a természet által nyújtott, természetes gyógymód, amely...

<a href="https://csillagido.hu/author/sziszkamandala/" target="_self">Tarnaváry Szilvia</a>

Tarnaváry Szilvia

Szerző

Apagyiné Tarnaváry Szilvia – Sziszka vagyok Várpalotáról. Már fiatalon tudtam, hogy a szépség, harmónia ott kell, hogy legyen körülöttem ( Mérleg ascendens). Mivel még nem voltam tudatos, így fizikai foglalkozást választottam, fodrász lettem. Még most is ebben a szakmában dolgozok, de két fiam születése után elindultam a tudatosság fele, a spirituális világ kitágult előttem. Természetgyógyász Egyesület tagja lettem, ahol nagyon sok hasznos előadást hallgattam, ami elindított felfelé az utamon. Elvégeztem a Reiki 1 és 2 fokozatát, tanultam numerológiát, karmikus számmisztikát, kristálygyógyászatot. 2020- ban az asztrológia irányába indultam el, először nyugati -, utána kínai -, azután karma- és legvégül de nem utolsó sorban kérdő asztrológiai tudást sajátítottam el. Közben belekóstoltam a Tarot kártya világába is, amit össze tudtam kötni az asztrológiával. Bár már zsongott a fejem a sok tanulástól, mégis hiányzott valami. Idén márciusban végre megtaláltam az igazi vágyamat, amivel át tudom adni az embereknek a sok tanulás alatt kialakult életfilozófiámat, bölcs gondolatokat, analógiákat, szimbólumokat. A pontozásos technikával készült mandalák a legkiválóbb közvetítői a teljesség megélésének. Nagyon szeretem készíteni őket, engem is feltölt az elmélyült, aprólékos alkotás és arra is gyógyító hatással van, aki megvásárolja. A minták, szimbólumok, színek mind hozzájárulnak a harmónia és szépség megéléséhez. A gyerekek is nagyon fogékonyak rá, mert ők is érzik jótékony hatását. 4 éves kislány unokám sokat festeget, pontozgat, színeket kever és mindig megnézi a falon levő alkotásaimat. Amit szeretnék átadni, üzenni a mandaláim által az a filozófiám, hogy térjünk vissza a természetes életmódhoz, vigyázzunk, figyeljünk egymásra és élőhelyünkre, törekedjünk az egyszerűségre, mert a kevesebb sokszor több. Találjunk vissza a gyökereinkhez, ápoljuk a rokoni, baráti kapcsolatainkat és nem utolsó sorban saját belső világunkkal való kapcsolatunkat! Éljük meg és élvezzük a pillanatot, az élet szépségeit és induljunk el az önismeret útján, mert sok pofont elkerülhetünk általa. Vállaljuk fel önmagunkat hibáinkkal együtt és hagyjuk magunk mögött a megfelelési kényszert!

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő