Hurrá nyaralunk! – vagy mégsem?

Életmód

Nos Kedves Olvasó, megint egy olyan téma, amihez nem is igazán kell az asztrológia, csupán az a bizonyos jól bevált józan paraszti ész…

Itt a nyár végre, a nyári szünet, és a legaktívabb időszak energetikailag. Legtöbben ezért nem is tudnak csak úgy pihenni, hiszen túlcsordul bennünk az energia ilyenkor. Jönnek az egy hetes egész nap várost nézünk a 40 fokban, no meg túrázunk minden nap – nyaralások.
(Ami azt jelenti egyébként, hogy nem is ilyenkor kellene pihenni, hanem télen, de ez most mellékes.)


Nos, az analógiák és a szimbólumok szintjén tudom csak megragadni ennek a megint kulcsfontosságú témának a legfontosabb felismerni valóit.

Nem győzöm hangsúlyozni újra és újra ugyanazt. Próbáljuk meg a dolgokat a helyükön kezelni. Jól értelmezni, és helyesen élni, ráhangolódni, hogy mit kívánnak tőlünk a mostani idők.



Nem is olyan rég, mondjuk úgy a 70-es évek közepén „bezzeg az én időmben”, még nem is nagyon lehetett utazni, amikor meg igen, pénze nem sok volt az embereknek. Így, ha utaztunk, többnyire egyszer, vagy kétszer egy évben, és jobbára belföldre.
Azokban az időkben magától értetődő volt, hogy akkor megyünk szabadságra, amikor pihenni vágyunk. Kipihenjük az egész éves munka fáradalmait.


Ha a szabadságunkat arra használjuk, amire való, biztos, hogy nem folyamatos menéssel, túrázással, vagy éppen tennivalókkal töltjük. Ha ezt meg tudjuk tenni, nem is vagyunk fáradtak, és valójában a szabadság és pihenés fedőnév alatt kalandtúrára megyünk. Ami ugye egészen más.

Az a szomorú hírem van, hogy az Uránusz még mindig a Bikában van, ami pedig azt jelenti, hogy anyag szinten meg kell tanulnunk az önkorlátozást. (Most még Jupiter is ott van, ezáltal még inkább hangsúlyossá válik mindez).

Miért? Mert elszabadultak a korlátaink, a külső korlátok jobbára megszűntek, és torzítjuk a valóságot.

„Mert Ön megérdemli”…diktálják a reklámok…, de ki tudja, hogy én speciel mit érdemlek?

Ha egész évben keményen dolgoztam, akkor igen, szükségem van a szabadságra, és megérdemlem. Vagy a férjem dolgozott kőkeményen, és elkísérem a jól megérdemelt pihenésére. Vagy a gyermekem sportoló, vagy valamilyen plusz terhet vállalt egész évben, ezért elviszem kikapcsolódni.



Tehát a Bika Uránusz azt jelenti, hogy akkor menjek szabadságra, ha valóban szükségem van rá. Kimerültem, kevés időt töltöttem a családommal, szeretnék kicsit semmit sem csinálni, sétálni, beszélgetni, fürdeni, napozni, feltöltődni. Kicsit nem akarok főzni, mert egész évben megtettem, vagy egyszerűen végre kialudni magam normálisan. Együtt lenni a szeretteimmel.

Szükségem van rá, célom van vele, vagyis beviszem azért a Szaturnuszt.

Banálisnak hangzik, pedig nem az.



Nézzünk körül. Azt hittem nem jól látok, amikor azt olvastam egy hozzászólásban tavaly, hogy valaki horvátországi szállást keres, mert az elmúlt két hely nem tetszett nekik. Ami ugyanezen a nyáron volt! Vagyis már kétszer nyaraltak… és jön a harmadik. Lehet, hogy én vagyok érthetetlen, de talán ennyire nem lehet fáradt valaki… no meg én, ha fizetnének se pakolnék és utaznék ennyit. Már a gondolattól is elfáradok.



Sebaj, más ezt jobban megoldotta, szintén szállást keresve június közepétől augusztus végéig… Itt megint kikerekedtek a szemeim, és újra olvastam a mondatot, majd megálltam és meredtem belebámulta a semmibe, ezzel a felkiáltással: jééééé, ilyen van?? Nahát! Két és fél hónap…egyfolytában…

Repkedés össze-vissza, holott az utazásban a legjobb maga az utazás… nem az, hogy pár óra alatt hopp ott termek valahol, és napokig aklimatizálódom…



És akkor jönnek a hírek a megcsípte, cápa támadta meg, megfulladt, lezuhantak, lerobbantak, betegek lettek, nem élvezték az utat és kidobott pénz lett, betörtek közben hozzájuk, eltört, elszakadt, balesetük volt, ellopták az irataikat pénzüket, bírságokat kaptak parkolásért, gyorshajtásért külföldön, eltűnt az összes csomagjuk etc, etc.

Nem arról van szó, hogy ne lehetne elutazni, hiszen ilyesmi egy nyaralás alatt is előfordulhat. De a fejetlen kalandtúrák a mostani időkben sajnos kockázatosabbak, pont az előbb írtak miatt.



A másik, ahhoz, hogy ha pihenni szeretnénk, vajon feltétlenül külföldre kell menni?

Valójában aki igazán fáradt, az nem vágyik 1-2 napos hosszú utazásra. Másrészt annyi de annyi csodálatos táj van Magyarországon, és nem utolsó sorban a pénzünket honfitársainknak adjuk, ha itt költjük el. Én bevallom őszintén legszebb nyaraim a Velencei-tónál voltak, pedig sok csodás helyen jártam Európában, évekig éltem Spanyolországban is. Amióta a férjemet ismerem a Balatonra is megyünk. Csodálatos…alig várom! Szeretem a tengert, nagyon is! Azonban az Idők szava most az önkorlátozásra hív. Ha valaki még nem látta a tengert, menjen el. De ne háromszor egy nyár alatt… végtére is szerintem ezt mindenki belátja, hogy ez túlzás.



Arra szólít bennünket a mostani időminőségi helyzet, hogy céllal, haszonnal, értelmesen, és visszafogottsággal éljünk. Ha nem tudjuk önmagunkat korlátozni, az élet lesz kénytelen, és az mindig jobban fáj sajnos.


Menjünk nyaralni, nem tilos! Dehogy is! Legyünk együtt a szeretteinkkel, kiránduljunk is, túrázzunk, kerékpározzunk, sétáljunk, együnk-igyunk, aludjunk, töltődjünk TERMÉSZETESEN.

De ésszel, normalitással, a helyzetünknek, és anyagi viszonyainknak megfelelően.



A gyerekeket pedig engedjük „legelni”, a nyár szóljon a vidámságról, kikapcsolódásról is, ne csak fejlesztő táborokról, kötelező olvasmányokról és hiánypótlásokról. Sok szülő magát elereszti teljesen, a gyereket pedig fejlesztési céllal egész nyárra bekorlátozza. Vagy ellenkezőleg, júniusban kinyitja az ajtót, aztán augusztusban találkoznak újra. Jusson is, maradjon is. Az arany középút mindig arany marad, a szélsőségektől érdemes tartózkodni minden téren.



Csodás szép nyarat, jó pihenést, feltöltődést kívánok Mindannyiótoknak, vigyázzatok egymásra!

Ha pedig egy utazás valamiért nem jön össze, azaz nem sikerül, higgyük el, az értünk van! Akkor az a legjobb számunkra.

Szeretet és áldás kísérjen utunkon

S M

Üzenet: csillagmessenger@gmail.com

Honlap: www.csillagmessenger.webnode.hu

Telefon: 06-20-420-8611

Szeretettel: Sóvári Melinda

Csillagidő Klub Előfizetés

Részletekért kattints ide!

Elérhető a Csillagidő Klub Havi és Éves előfizetés, illetve Csillagidő Magazin Éves Előfizetés,
amely lehetővé teszi a Klub tagok számára elérhető cikkek olvasását.

Válaszd ki az előfizetésed,
kattints a megfelelőre!

0 hozzászólás

Egy hozzászólás elküldése

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó cikkeink

Nézzük csak meg a gyermekeket!

Nézzük csak meg a gyermekeket!

A gyermeknapot hazánkban május utolsó vasárnapján ünnepeljük, ami idén május 31.-re esik. Röviden összefoglalva a története:„Ez az ünnep Törökországból ered, ahol először 1920. április 23.-án tartották meg és később egyre több ország csatlakozott a kezdeményezéshez....

A betegségek szintjei

A betegségek szintjei

Írta: Sóvári Melinda asztrológus Az asztrológia szempontjából a betegségeknek 2 típusuk és 3 szintjük van. Az első típus az az élethelyzet változás nélkül is gyógyuló/gyógyítható betegségek, a második típusba az olyan betegségek tartoznak, amik csak élethelyzet...

5 elem tana- Belső biológiai óránk

5 elem tana- Belső biológiai óránk

A kínai szervóra 12 részre van osztva:12 periódust és 12 szervet különböztetünk meg. Belső biológiai óránk segít az egészségünk megőrzésében, ha tudatosak vagyunk és eszerint cselekszünk a nap 24 órájában. Segítségével útmutatást kapunk abban, hogy hány órakor ideális...

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

GYÓGYNÖVÉNYGYÓGYÁSZAT, azaz fitoterápia

Írta: Kovács Réka természetgyógyász Mit jelent a fitoterápia? A fitoterápia az egyik legősibb terápia, a betegségek, zavarok, ill. fájdalmak megszüntetésére, megelőzésére szolgáló terápiás módszer. A fitoterápia a természet által nyújtott, természetes gyógymód, amely...

<a href="https://csillagido.hu/author/csillagmessenger/" target="_self">Sóvári Melinda</a>

Sóvári Melinda

Szerző

Sóvári Melinda tradicionális asztrológus vagyok.

Asztrológiát a kiváló, és kiemelkedő asztrológusnál, Takács Tibornál tanultam, mely tanulmányok gyökeres és radikális változást hoztak az életemben, és amelyért a mai napig nagyon hálás vagyok. Ezt a tudást szeretném továbbadni, amely hatalmas segítséget jelentett saját életemben, és remélhetőleg mások javát is tudom szolgálni általa.

Kora gyermekkoromtól barátnőim „pszichológusa” voltam, mindig is a lelki segítő és támogató szerepét osztotta rám a Sors, amit nagy örömmel vállalok mind a mai napig is. Családomban felmenőim között volt asztrológus, így már 10 éves korom környékén találkoztam először az asztrológiával.

Az asztrológia mellett régóta foglalkozom Ayurvédikus gyógyászattal és gyógynövényes gyógyítással. Az egészséges táplálkozás és a mozgás nagyon fontos számomra, ezért aktív jóga gyakorló vagyok.

Online asztrológiai konzultációkat tartok, mert az a tapasztalatom, hogy a hozzám fordulók sokkal oldottabban tudnak így beszélgetni velem, sokkal jobban megnyílnak, hogy a saját otthonuk biztonságát élvezik, ráadásul sokkal kényelmesebb. Az én ügyfeleim kedvelik ezt a módszert, de természetesen van mód személyes konzultációra is, ha valaki szeretné.

A beszélgetések célja, és értelme, hogy feltárjuk a klienseim feladatait, a problémáikra megoldást találjunk, és ami a legfontosabb, megtörténjen a megértése annak, hogy mi miért történik, vagy történt a Sorsukban. Valahogyan kitörni a szenvedés programokból, feloldani a transzgenerációs traumákat, befejezni a sodródást, és saját Sorsunkat kezünkbe venni. A jóslásoktól tartózkodom, mert az asztrológia célja nem ez.

Szeretném kihangsúlyozni, hogy a munkám során az asztrológiai képlet, azaz radix horoszkóp alapján dolgozom, (de!) és itt jön a lényeg: nem véletlenül választottam a Csillagmessenger nevet, hiszen úgy vélem, hogy a jó asztrológusnak, az intuíciója segítségével valamilyen módon a születési képlet elemzése közben „le kell csatornáznia” az Égi üzeneteket, és azokat a saját belső hangján keresztül közvetítenie kell a kérdezőnek. Vagyis egyszerre működtetni a racionális és az intuitív elmét. Én ezt a ráhangolódási képességet szervesen használom a konzultációim során, sokszor maguk a feltett kérdések már mutatják, hol vannak elakadások, problémák az ügyfelek életében. A konzultációk egyéni beosztással, rugalmasan történnek, előre egyeztetett időpontban. Olyan ügyfeleknek ajánlom az elemzést, akik eljutottak arra a pontra, hogy szeretnék megérteni életük eseményeit, és úgy érzik készen állnak szembenézni problémáikkal.

E-mailben szoktam küldeni egy hosszabb tájékoztatást, és kérem a születési adatokat, a bepontosításhoz. Harmadik felet nem elemzek, csak és kizárólag 14 éves kor alatt, de ezt is a gyermek tudtával.


Várom az érdeklődőket

Üzenet: csillagmessenger@gmail.com-on
Honlap: www.csillagmessenger.webnode.hu
Telefon: 06-20-420-8611

Szeretettel: Sóvári Melinda

Legfrissebb videónk

Friss cikkek

Címkefelhő