Írta: Kovács Réka természetgyógyász

A tegnap drasztikusan megváltozott az időjárás, mindannyian érezzük, hogy most már tényleg beköszöntött az ősz. Megváltozott a hangulatunk és közérzetünk is, a rövidebb nappalok a befelé fordulás, az ősz pedig az elmúlás leheletét hozzák el számunkra.



Az ájurvéda rendszere szerint szeptemberben tudjuk leghatékonyabban méregteleníteni és gyógyítani a gyomrunkat.

A gyomor a harmadik csakrához tartozó szervünk, ahová olyan belső szervek kapcsolódnak, amelyek az emésztés témájára utalnak, így szimbolikus értelemben is a gyomorproblémák arra utalnak, hogy hogyan tudjuk „megemészteni” érzéseinket.



A holisztikus megközelítés szerint a gyomorproblémák kialakulásának okai a haraggal, agresszióval állnak összefüggésben. Ha lenyeljük a haragunkat, nem éljük meg és adjuk ki magunkból konstruktívan az agressziónkat, akkor „megsavanyodhatunk” és a „lenyelt” érzelmek emésztetlenül fogják megkeseríteni a mindennapjainkat.

Milyen érzelmek gyengíthetik és betegíthetik meg a gyomrunkat?

aggódás
biztonságérzet elvesztése
együttérzés iránti vágy
elégedetlenség, kritika
alárendelődés, „nem tudok nemet mondani”
étel és ital pótszerként való használata: helyettesíthetjük velük a szeretetet, szenvedélyt, biztonságot, életerőt. Mellesleg önjutalmazásként is használhatjuk őket.
alacsony önbecsülés.

Ha a fenti tünetek valamelyikét tapasztaljuk magunkon, biztos, hogy a gyomor energetikai egyensúlya felborult, mely ha nincs kezelve, hosszú távon betegség formájában jelentkezhet.





GYOMOR ENERGETIKAI KAPCSOLATA

Gyomrunkat a harmadik csakra látja el életerőenergiával, így a csakra energetikai állapota kihat a szerv működésére is.

Ha a harmadik csakra egyoldalúan vagy rendellenesen működik, mindent az eszünkkel akarunk irányítani, világunkat állandó befolyás alatt tartjuk, hatalmat akarunk. Belső nyugtalanság és elégedetlenség hajt ilyenkor bennünket.

A harmadik csakra csökkent működése esetén gyakran letörtnek, kedvetlennek érezzük magunkat. Úgy véljük, mindenütt vágyaink beteljesülését akadályozó gátakba ütközünk.

A szokatlan helyzetek félelemmel töltenek el bennünket és úgy érezzük, hogy a „túlélési” harcban alulmaradtunk.



Az energetikai rendszerünk tisztításával és töltésével nem csak a betegségek előzheltőek és gyógyíthatóak meg, hanem a pszichés, lelki problémáink is enyhülnek és eltűnnek.



GYÓGYNÖVÉNYEK GYOMORPROBLÉMÁRA


– Gyomoridegesség vagy funkcionális diszpepszia (FD) eredetű fekély ellen nyugtató hatású teákat javaslok fogyasztani: citromfűlevél, orbáncfű, levendula.

Ezzel párhuzamosan a gyomorsavcsökkentő fehér akácvirág gyógyteát ajánlott inni naponta egy csészével az esti órákban.

– Baktérium okozta fekélyre a következő, gyulladáscsökkentő hatású gyógyteakeverék fogyasztását javaslom: kamilla, orvosi zsálya, lándzsás utifű, apróbojtorján és cickafark. Javasolt Adagjolása: naponta 2-3 csészével, étkezések között.

Emellett napi egy csésze erdei málnalevél tea is enyhítheti a fájdalmat.


Krónikus betegség esetén mindenképp konzultáljunk fitoterapeuta, gyógynövénygyógyász szakemberrel.

Így készítsd el a gyógyteát, hogy az valóban hatásos legyen.



Köszönöm, hogy velem tartottál!

Kovács Réka
fitoterapeuta természetgyógyász, Holistic Pulsing terapeuta

https://fenymasszazs.webnode.hu