Izgalmas energiaminőségben mozoghatunk, ha az asztrológiai esszenciákat figyelembe vesszük. Több olyan élethelyzetet élhetünk meg, melyben úgy érezhetjük magunkat nincsen ráhatásunk, melyek kívülről jövő helyzetek. Érezhetjük a feszítő energiákat, a „haladnék már, de nem tudok” életérzés is felerősödhet, rajtunk kívülálló okok miatti elakadásokat is megélhetünk.
A Plútó retrográd szakasza 2026. május 10-én megkezdődött és 2026. október közepéig fog tartani a hátráló időszak. Így le nem zárt kapcsolati helyzetek, ex-kapcsolatok felbukkanása előfordulhat, félelemalapú energiák fájdalompontjainkat nyomkodhatják, abban a reményben, hogy sikerül végre kimozdítani minket a helyzetből…mert nem mindegy, hogy azért “nemérdekelmár”minket a szituáció, mert elfojtjuk ezzel a szöveggel, és ülünk a toxinba, vagy valóban közömbössé szelidült a helyzetünk és èletünk energiáramlásában érezhetjük ezt.
Erősen dolgozik a Mars-Chiron együttállás a Kos jegyében, felszínre hozva rejtett sebzettségeinket, és a plútói energiaminőség is bekapcsolódik a jelenlegi égi-energiákba, a tudattalanunkra ható analógiája megmozgathatja mindennapjainkat, …ha akarjuk, ha nem.
A Plútó Vízöntőben való tartózkodása alatt hangsúlyt kaphatnak a digitális manipulátorok, csalók, internetes megvezetők, kibertámadások, vizsgázhat a társadalom naivitásból…nem a mesterséges intelligenciával van a baj, hanem azzal, hogy az ember a sajátját hagyja leépülni, hagyja, hogy érzelmileg is megvezesse.
Sajnos sokan nem képesek, vagy nem akarnak képesek lenni értelmezni írott bejegyzéseket, így eljött az idő, hogy az érzelmekere kell hatni.
A digitális térbe kihelyezett információ ma „hatalom”. Egy szelete a valóságnak. Nagyon apró szelete. Felületesség. Nem a mélység. Mégis döbbenetes, hogy embercsoportok képesek digitális hatásra elrugaszkodni a valóságtól a ma társadalmában. Fanatizmus,szélsőség, sár, könny és vér….a Plútó ördögi analógiája.

A digitális manipuláció a plútói energia melegágya, a félelemre építő helyzetekben az érzelmileg bizonytalanok, a megalkuvók és szorongók irányítója lehet A személyes határok áthágása, a saját élettér bekebelezése adott, mi pedig jóváhagyunk, kipipálunk, kódolunk, számsorokká válunk.
A mértéktelenség, az egyensúly meg nem teremtésére való hajlam, a kényelmes lét illúziója pedig az ember gyarlóságára támaszkodva virágkorát élheti. Ma már érzelmi helyzeteket irányító energia, digitális „szerelmek” tere, ahol az írt vagy nem írt, mit írt, miért nem írt körülire képesek beszűkülni emberek, eköré szervezni az életüket, ezen keresztül „csekkolni” kontrollt gyakorolni a másikon….egyéni, és össztársadalmi szinten is….a plútói energia a megszállottságig képes fokozni a helyzeteket.
Amikor az ember “elvakul” nem látja a mintázatot, vagy nem akarja látni. Pedig a mintázat, a működés mindig hasonló, ugyan az…a beszippantástól…sajnos a végkimenetelig. Ahol nincs meg a mérték, ahol megjelenik a mértéktelenség ott szélsőség van, nem középpont és nem harmónia. Ahol fanatizmus van vagy “eszelős” érzelmek, túlfokozottság, ott a VALÓSÁG nincs jelen.
A Plútó a legmesszebbi bolygó, a legtávolabbi, a legsötétebb helyen lévő…transzcendens…nem látható szabad szemmel…ahogy mi sem láthatjuk a tudattalanunk tartalmát, hiszen pont ez a lényege.
A tudatba felhozni, felpiszkálni, átalakítani az energiákat, a traumákat, a mèly sérüléseket, melyek berögződtek, melyek úgy irányítanak minket, hogy megvagyunk győződve annak helyességéről, mégis nehezen megélhető élethelyzeteket hoz, toxikus kapcsolatokban találjuk magunkat, pusztító helyzeteket éltet meg velünk.egész addig amíg fel nem ismerjük az ismétlődő mintázatot, és nem érzünk kényszert a változtatásra.
A Vízöntő pedig a közösségek, kapcsolódások, csoportosulások tere többek között, az erre való ráhatás pedig jelenleg nagyon erős. Minden szélsőségével együtt.
A kényszer…plútói kènyszeresség…mikor nem tudsz szabadulni..mikor akkor is meg KELL tenned érzést élsz át mikor már nem esik jól. Fanatikus ragaszkodás, akár az “életed árán”sem eresztett kapcsolatok, szituációk, melyek már szinte cseppnyi életenergiát sem hagynak bennünk de nem engedjük el
…mert majd ÉN megmutatom
..majd ÉN miattam megváltozik
….majd ÈN megláttatom vele hogy milyen fontos és jó vagyok ha hagyom hogy megalázó szituációkban is eszelősen kitartok
…igaz fáj…igaz sírva kelek-fekszem
…igaz a fájdalom mértéke nem egyezik a szerelem mértékével…már nincs energia
…már csak a méreg dolgozik bennem
…de még mindig ragaszkodom a boldogság illúziójához…ismerős nektek is?
A Plútó sötét becsapós tréfái ezek...fülledt erotika, túl erős szenvedèlyek…tehát hosszú távon örömet nem adó helyzetek.
Helyette ad félelmet (jajj mi lesz ha elveszítem ezt a hatalmas érzéscsomagot?)
…helyette ad fèltékenysèget (jajj nehogy elvegye tőlem más! )
…ad birtoklást (az enyém, nekem JÁR, más rá ne nézzen)
…manipulálunk, zsarolunk(elhagylak, megcsallak, nem szeretlek csak HA ezt/azt teszed stb.)

Mindezt azért, hogy mi irányíthassunk
…miénk legyen a HATALOM
…uraljuk és leuraljuk a másikat
…mert a félelem irányit
…hogy nem szeret minket eléggè
…hogy elhagy és mi lesz VELEM…
Sok esetben a „soha fel nem nőtt” gyermekek világa a miénk
A legtöbben ott, ahol gyermekként elakadtak érzelmileg, ott tartanak 25-35-45-60 évesen is, vagy a követelőző-akarnok szakaszban, vagy az áldozati helyzetben, ahol a „szeretet” koldusaként mindent és mindenkit félredobva-elárulva mártírként vesznek részt egy méltatlan-mérgező kapcsolatban akár a „szerelem”-nevében, akár a „család” nevében.
Félelem és függőség tartja össze ezeket a kapcsolódásokat, az érzelmi”drogos” elveit, tiszta-őszinte élethelyzeteit adja fel, és hazudja magának, hogy azért marad mert ez által „fejlődik”, ezt hozta a „karma, Sors”.
Valójában pedig azért marad, mert maradni AKAR, mert nem vállal felelősséget a saját életéért, érzéseiért, mert önbántalmazó is.
Mert a bántalmazója mellett így tudja magát JÓNAK látni, ELFOGADÓNAK látni, MEGÉRTŐNEK, EMPATIKUSNAK a MÁSIKKAL szemben.
És önmagával szemben? Önmagával szemben miért nem? Miért gondolod, hogy Neked nem jár az együttérzés, a figyelem?
A fájdalmas, tragikus plútói helyzetek nem befolyásolhatóak, nem kikerülhetőek.Arra mutatnak rá, ahol az egónk vezérel, ahol ragaszkodunk, birtoklunk, nem engedünk.Ahol rettegve félünk.Persze be nem vallanánk.Ott “elveszi” a függősègünk, eszelősségünk tárgyát, akár úgy, hogy elhagynak, akár más traumatikus élethelyzetet “megrendezve”.. esélyt ad hogy magunk alakítsuk át a szituációt.De ha nem megy, ha AKAROM….és KELL,akkor szétrombolja.
Míg a Szaturnusz térdre kényszerít egy-egy helyzetben, a Plútó felmossa velünk a padlót!

Az ember olyan, hogy amíg nem fáj nem változtat.Amíg valami jó, addig belekényelmesedik.Minél mélyebb a fájdalom annál sürgetőbbè válik a változtatásra való kényszer(a kitartás már más kérdés ugyebár)
A plútói energia kilök a helyzetből:
….a tartóssága a változásnak később lesz tesztelve
…amikor jön egy hasonló helyzet, hasonló szerelem
Más a neve, más a helyszín de valójában minden ugyan az, a mi mentegetőző mondataink is..amikor megérezzük, hogy megalkuszunk mert ÉREZZÜK valami nem kerek, és már kezdjük is “jajjj Ő NEM olyan” vagy “ez még belefér”
Ha tanultunk a leckéből akkor egy erős transzformáló energia támogat meg minket…ha nem akkor ismért bekerülünk az örvénybe, a századik kört is lefutjuk.Persze még fájdalmasabb végkifejlettel.Hátha fog fájni annyira, hogy észrevesszük végre és magunkra irányítva a figyelmet megkeressük a fájdalom forrását és tudatosan begyógyítjuk a sebet.Ahol megengedők és elnézők vagyunk egy kapcsolat rózsaszín szakaszában, na az lesz később a legfárasztóbb, legkonfliktusosabb helyzeteket adó dolog.
Neked mi fáj? Mitől félsz? Mi tesz “gonosszá”…hol vagy rosszindulatú?…hát irigy?…miért?…hol uralod le a párod/barátaid/,gyermeked?…mi az oka?
Érdemes a kérdésekre magunkban keresni a választ…őszintének lenni magunkhoz…
Sokan a szégyen miatt hallgatunk.Simán elhisszük, hogy szégyellni való, hogy ülünk nem méltó helyzetekben, vagy az árnyékos lelki oldalunkat titkolgatjuk. De hidd el sokan éljük meg a hasonló szituációkat.Emberek vagyunk.Hibák/gyengeségek jellemeznek mindannyiunkat, nincs tökéletes!
Merj segítséget kérni. A szégyen mérgez belülről és lehúz.

Bármilyen szeretetkapcsolatnak, párkapcsolatnak akkor van értelme, ha abban mind két fél adni akar, ha jóérzést akar okozni, és nem elvenni egymástól, nem a másiktól várják a bennük lévő üresség betöltését.
A másiktól VÁRJÁK, hogy boldoggá tegye őket, hogy figyelmet kapnak tőle, akitől visszakaphatják az önbizalmukat, aki képes megnyugtatni őket. Ezekkel a vágyakkal semmi baj, a baj az, ha csak ezért akar valaki kapcsolatot.
Amikor nem megosztani akarjuk a másikkal a szeretetet, hanem megszerezni Tőle. Innentől hiányból épül fel a kapcsolat. És lesz belőle játszma, manipuláció, sértettség és nem lesz benne a béke, a harmónia, a szeretet, és a stabilitás. Ha magunkkal nem vagyunk rendben, akkor a másiktól várjuk el, hogy adja meg ezt az érzést, ezzel pedig hatalmas terhet teszünk a másik félre.
Érdemes a kérdésekre magunkban keresni a választ, őszintének lenni magunkhoz.
Sokan a szégyen miatt hallgatunk, simán elhisszük, hogy szégyellni való, hogy ülünk nem méltó helyzetekben, vagy az árnyékos lelki oldalunkat titkolgatjuk.
De hidd el sokan éljük meg a hasonló szituációkat.Emberek vagyunk.Hibák/gyengeségek jellemeznek mindannyiunkat.Nincs tökéletes! Merj segítséget kérni! A szégyen mérgez belülről és lehúz.
Érdemes megkérdezni önmagunktól, hogy mivel nem szeretnénk szembesülni? Mi az amitől rettegünk?
Mert ugye azon van a fókusz, tehát arra figyelünk, és ezért általában be is következik!
Amennyiben elakadtál egy nehezebb életszakaszban, nem látod a kiutat, vagy párkapcsolatod nehezebb szakaszban van/vagy épp nincs és hiányzik de nem tudod merre indulj, akkor szívesen segítek egy online vagy személyes konzultáció keretében.
Ajándèkozd meg magad a lehetőséggel!
Vigyázzatok magatokra, vigyázzunk egymásra!
Szalay Mónika asztrológus
AstroMagia

















0 hozzászólás