ÍRTA: GÁL JUDIT KARMAASZTROLÓGUS
Olyan jelekről van szó, amelyeket a fizikai síkon kapunk, s amelyeket bízvást a karma üzeneteinek lehet tekinteni. A karma a legkülönfélébb csatornákon át képes információt továbbítani nekünk.
Ezen belül is a legfontosabbak közé tartoznak az álmokban megjelenő figyelmeztetések, jelzések. A fizikai tünetek, betegségek alig valamivel maradnak alatta jelentőségben, intenzitásban a legsúlyosabb figyelmeztetéseknek: a baleseteknek, illetve össze is mosódnak néha azokkal.
Ehelyütt is megjegyzem, hogy az is hátborzongató, amikor valaki lépten-nyomon megfejtendő üzeneteket keres mindenben. Mert ugyan mindig körülöttünk vannak és tulajdonképpen valóban mindenben, de ha ezzel foglalkoznánk éjjel-nappal, akkor teljességgel elmulasztanánk élni.
Márpedig éppenséggel a karmának bevallott célja, hogy a földi életünkben, a földi viszonyok között dolgozzunk rajta, folytonos kutakodás, nyomozás és szimbólumfejtés helyett. Ez azonban az egyik véglet. A másik véglet, ha még akkor sem figyel oda az ember, amikor össztűzként zúdul rá az információ mindenünnen és minden formában.
EGÉSZSÉG-BETEGSÉG A FIZIKAI TÜNETEK ÜZENETEI
Ezoterikus felfogás szerint minden betegségnek pszichés alapja van, akár úgynevezett szerzett, akár veleszületett. Az utóbbira nyilván azt mondjuk: előző életekből származó, s megoldatlan problémák fajsúlyos kifejeződése, röviden: karmikus eredetű.
A szerzettnek tekintett betegségek vagy figyelmeztetések, vagy pedig valami helyett funkcionálnak kiváltó tényezőként. A figyelmeztetés jelleg amiatt lehetséges, mert a karmának a fizikai világban fizikai testünk fájdalmán keresztül van olyan egyértelmű megnyilvánulása, ami eltagadhatatlan, nem sejtés, nem „jel”, hanem egyfajta kényszerítő impulzus, melynek következtében tennünk kell valamit.
Az ilyen figyelemfelkeltő fájdalom vagy kisebb betegség még az a stádium, amikor megállítható vagy egyszerűen átvészelhető az a fizikai probléma.
Tipikus a térdfájdalom abban az esetben, amikor valamit nem akarunk megtenni, nem hajtunk térdet a nagyobb törvényszerűségek előtt.
Amíg csak enyhe, elég az azonosítás: minek is állok ellent?
S már a tudatosításra is megszűnhet a fájdalom, ha pedig meglépjük azt a lépést, akkor garantáltan.
Amikor súlyosabb formában jelentkezik, akkor persze mutatja, hogy nem sikerült rövidre zárva megoldani a kérdést és külső segítségre, beavatkozásra – gyógyszeres, egyéb kezelés, műtét – van szükség ahhoz, hogy meghaladjuk a problémát.
A kiváltó jelleg – amikor valami helyett betegszünk meg – megint többféle okból léphet fel. Az elfojtott személyiségvonások, ingerek és ösztönös indíttatások gyakran betegségben kulminálnak (ez az, amit már a hivatalos orvoslás is szomatizált pszichés problémaként hajlamos kezelni) – mert valahol meg kell nyilvánulniuk,
a karma nevelő hatását valahogy ki kell, hogy fejtse általuk.
A másik fő vonal pedig az, amikor valamit nem akar megtenni, elviselni az ember, holott pontosan tudja, érzi, hogy aktuálisan az lenne a dolga. Ekkor bizony könnyen lehetséges, hogy valami fizikai probléma formájában kénytelen azt a feladatot elvégezni.
Az imént emlegetett térdfájdalom is ilyen, de a másik igen közismert példa: le kell állni, átgondolni a dolgokat, bevárni másokat. Az érintettnek azonban nem akaródzik leállni, hát eltöri a lábát és így ha tetszik, ha nem, kénytelen lelassulni.
Betegséghajlamaink, sőt: balesetre való hajlamaink tehát lappangva vagy kevésbé lappangva, de születéstől fogva megvannak. Ezeknek nem szükségszerűen kell azonban valódi betegségben megnyilvánulniuk.
A lényeg az, hogy foglalkozni kell a azzal a területtel, szervvel, funkcióval, ami gyengébb, mint a szervezet többi része. A megelőzéssel is kikerülhető egy sereg betegség kialakulása. Még jobban kikerülhető a karmikus munka ütemes végzésével, mert ha az ember mindig azt csinálja (csinálná), ami a dolga, akkor fölösleges figyelmeztetni.
Az egyéni horoszkópokból remekül lehet látni, kinek mik a különös érzékenységei, milyen pszichés háttérrel függnek össze, életünk mely jelenségei vagy szereplői ingerlik legjobban ezeket, s mit tud tenni, esetleg milyen technikát tud megtanulni- használni az illető arra, hogy képes legyen moderálni mentális- érzelmi- indulati- verbális reakcióit.
Úgy méghozzá, hogy saját maga is el tudja fogadni, mások is és – főleg – ne legyen szükség az elfojtásra, ami mindig visszaüt és rendszerint egészségi formában, betegségként, balesetként, anomáliaként.
Betűrendben, címszakba sorolva rendszereztem a szerveket, betegségeket.
A szövegek nagy részében sok saját tapasztalaton, megfigyelésen alapuló megállapítás, eszmefuttatás is szerepel.
Kiderül az is, hogy adott szerv vagy funkció milyen asztrológiai alapelemekkel hozható analógiába.
Az egészségügyi asztrológiai azonban egy külön terület és sokkal bonyolultabb annál, semmint ilyen terjedelmű és igényű munkába részletesebben beleférne.
Jó egészséget, emellett pedig hatékony üzenet-dekódolást kívánok:
AGY – a komputer, a kapcsolótábla
Az információk begyűjtése-továbbítása, ezek alapján történő irányítás a funkciója. Az embernél különösen kiemelt a szerepe, hiszen ettől vagyunk emberek. Minden aggyal kapcsolatos anomália a vezérlés-irányítás elvesztésére-rugalmatlanná válására, téves kapcsolásra, az impulzusokkal szembeni ellenállásra utal.
Agydaganat: helytelen programozás, önfejűség, a régi bevésődött minták megváltoztatásának elutasítása.
Migrén: az érintett nem szereti, ha megmondják, mit csináljon, ellenáll az élet természetes menetének – mivel azonban ezt más módon nem fejezi ki, a feszültség testi tünetben tör felszínre.
Agysorvadás: (öregkori): vágy arra, hogy elhagyja az ember ezt a bolygót. Képtelenség a reális élettel való szembenézésre.
Fejfájás: az Én alábecsülése, önkritika, félelem.
szerző: Gál Judit karmaasztrológus
Honlap: www.karmaasztrologia.info
Facebook: Gál Judit (Karma Asztrológia)
Telefon: +36308966069
folytatódik…
Felhasznált irodalom:
Louise Hay: Éld az életed (függeléke)
Kurt Tepperwein: Mit árul el a betegséged?
Rüdiger Dahlke: A betegség mint szimbólum
Rüdiger Dahlke: A lélek nyelve a betegség